Ana sayfa Bilgisayar Bilgisayar Başında Kolayca Kazanabileceğimiz Beceriler

Bilgisayar Başında Kolayca Kazanabileceğimiz Beceriler

830
PAYLAŞ
Bilgisayar Başında Kolayca Kazanabileceğimiz Beceriler

Bilgisayar Başında Kolayca Kazanabileceğimiz Beceriler Nelerdir ?

Çoğumuz iş, okul, eğlence gibi gerekçelerle bilgisayarın önünde oldukça zaman harcıyoruz. Peki monotonlaşmış faaliyetlerimize ek olarak kendimizi  geliştirmek ve farklı bakış açıları kazanmak için neler yapabiliriz ? Bu yazımızda, başlıklar halinde bilgisayar başında kolayca kazanabileceğimiz beceriler listesi yapacağız.

1) Kendi Akıllı Telefon Oyununuzu Yaratın

bilgisayar başında kolayca kazanabileceğimiz beceriler listemizin ilk sırası oyun tutkunları için. Eğer sizde telefonunuzda bilgisayar oyunları oynamayı seviyorsanız, University of Reading'in sunduğu kurslara göz gezdirebilirsiniz. Bilgisayar programlama ile ilgili hiç bir tecrübeniz olmasa bile bu kurslar sayesinde oyun programlama ile ilgili temel bilgileri ve Java'yı öğrenebilir, bu sayede basit oyunlar yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan bu kurslar, programlamaya ve oyun geliştirmeye yeni başlayacak olanlar için bire bir.

2) Çizim Yapmayı Öğrenin

Hepimiz biz çocukken resim çizerdik, öyleyse neden çoğumuz yetişkinliğe ulaştığımızda resim çizmiyoruz ? Bilgisayar başında kolayca kazanabileceğimiz beceriler listesinin ikinci sırasında hep beraber mutlu küçük bulutlar çizeceğiz ! Çizim yapmak, yaratıcı potansiyelinizi ortaya çıkarmanın mükemmel bir yoludur. Çizim yapmayı öğrenerek, yeni bir kariyere veya en azından uzun süreli bir hobiye sahip olabilirsiniz. Yeni hobinize başlamak için DrawSpace öğrenebilirsiniz. Çizim konusunda hiç tecrübeniz olmasa bile, bu site sayesinde ilerleme kaydetmek gerçekten çok kolay ayrıca siteye kayıt olduğunuzda ilk 50 ders de ücretsiz. Tüm bunlara ek olarak her ay 3 ders de ücretsiz veriyor. Bunun dışında Pinterest veya Youtube gibi kanallardan da yararlanarak çizim yeteneğinizi geliştirebilirsiniz.

3) Yoga Yapmayı Deneyin

Evde kendi başınıza kendi yoga yapabilirsiniz. YogaGlo, sizlere 15 günlük deneme sürümü sunarken, Yome ise ücretsiz talimat videoları seti içeriyor. Fakat eğer yoga ile yeni tanışacaksınız bunların yerine YogaTailor denemek isteyebilirsiniz. Birçoğumuza yoga yapma fikri uzak gelse de, denemekten zarar gelmez.

4) Kendi GIF'inizi Oluşturun

Günümüzde sosyal medyada ya da arkadaşlarımızla yazışmalarımızda caps'ler kadar GIF'ler de bizi güldürüp, eğlendirebiliyor. Buzzfeed'de yayınlanan, GIF'leri Photoshop kullanmadan yapabilmek için geniş kapsamlı ve kullanımı kolay bir kılavuzun yardımıyla kendi GIF'inizi yapmayı deneyebilirsiniz.

5) Excel Ustası Olun

Konu bilgisayar olduğu zaman, kurslara binlerce para ödemek yerine, internette bulabileceğimiz kaynaklar sayesinde birçok şey öğrenebiliriz. Sadece deneme yanılma yapmaktan korkmamalı ve sabırlı olmalıyız. İnternette bulacağınız kaynaklar size yardımcı olacaktır. Örneğin Chandoo'dan yararlanarak Excel'de kendinizi geliştirebilirsiniz.

6) Matematiği Sevin

Belki de matematikten her zaman nefret eden insanlardan birisisin. Fakat bilgisayar ve internetin sayesinde artık matematiğe bir şans daha verebilirsin. Matematiğin aslında ne olduğunu, nerelerde kullanıldığını araştırarak bu yola başlayabilirsiniz. Temel formüller ve kullanıldığı alanlar hakkında fikir sahibi olduktan sonra, Real World Math sitesinden matematikle ilgili daha derin bilgilere ulaşabilirsiniz.

7) Yabancı Dil Öğrenin

Duolingo ile, kendi kendinize İngilizce, Almanca, Fransızca veya Rusça öğrenmenmek eğlenceli ve çok kolay. Seviyenize göre istediğiniz hızda ücretsiz ders ve aktivitelerle yabancı dilinizi geliştirebilirsiniz. Öğretmenler ise sınıf oluşturarak öğrencileri ile çalışma grubu oluşturabilirler. Sitenin menüsünün Türkçe olması, yabancı dil bilgisi olmayanlar için kolaylık sağlayan diğer bir etken.

8) Psikolojinin Temellerini Öğrenin

Bilgisayar Başında Kolayca Kazanabileceğimiz Beceriler

Hiçbirimiz insan zihninin işleyişini henüz tam olarak açıklayamayız ancak, nasıl çalıştığının temellerini anlamak mümkündür ve bu kendinizi anlamanıza da yardımcı olabilir. Kendi kişiliğiniz hakkında daha iyi bir kavrayışa sahip olmak, eşinizle, arkadaşlarınızla ve meslektaşlarınızla ilişkilerinizin gelişmesini ve toplumumuzun çalışma biçiminin daha iyi anlaşılmanızı da sağlayabilir. Yale Üniversitesi psikoloji dersleri gibi, birçok önemli bir kaynaktan, psikoloji ile temel bilgilere ulaşıp, farklı bilgi ve bakış açılarına ulaşabilirsiniz.