Ana sayfa Hobi Pinterest Nedir ?

Pinterest Nedir ?

929
PAYLAŞ
Pinterest Nedir ?

Pinterest Nedir ?

Pinterest, 2010 yılından beri kullanımda ve 70 milyonu aşkın kullanıcısıyla her geçen gün büyümeye devam ediyor. Görsellik üzerine odaklanmış bu güzide sosyal medya platformunu gelin daha yakından tanıyalım.

Pinterest aslında ''Dünya'nın fikir kataloğu'' sloganıyla kendini çok güzel özetleyen bir sosyal medya platformudur. Bu platformda ilgi alanınıza göre kendinize klasörler oluşturabilir hatta bu klasörleri kendi hesabınızda pano şeklinde saklayabilirsiniz. Birçok sosyal ağın aksine özel hayatınız ve günlük olayların yerine, ilgi alanlarınızı ve beğenilerinizi esas alan bu uygulama da amaç işe yarar görseller paylaşmak olunca ortaya çok kaliteli paylaşımlar çıkıyor. Görsel cenneti bu platformda eğitim, sanat, moda, dekorasyon, diy (do it yourself), illüstrasyon ve daha birçok görselliğin etkili olduğu ve paylaşımların yapıldığı alanlarla ilgili içeriklere ulaşabilirsiniz.

Öğretmenler ve Tasarımcılar İçin İdeal Bir Platform

Uygulamanın en etkili olduğu ve kullanıldığı alanlara baktığımızda; öğretmenlerin öğrencileri için  hazırladıkları sayısız etkinlik örneklerini, anne babalar için çocuklarla yapabileceği aktiviteleri, ev dekorasyonu ile ilgili verilen tüyoları, günlük hayatta kullanabileceğimiz küçük ipuçlarının verildiği paylaşımları görebiliriz. Her ne kadar bu alanlar sadece kadınların ilgisinin çektiği düşünülse de görsellik yelpazesi oldukça geniş ve bunlarla sınırlı değil.

İlgi Alanlarınızı Ortaya Çıkartın

İlgi çekici görsellere ulaşıp ''Pin''lemenin dışında kendi paylaşımlarınızı da diğer kullanıcılara ulaştırabilirsiniz. Özellikle kendi yaptığı işleri tanınıp bunları web sitesinden satmak isteyen kullanıcılar için bir çeşit vitrin görevi yapan bu platform 2015 Ocak ayından beri Türkçe dil desteği vermektedir.

pano

Diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi bu uygulamada da arkadaşlarınızı ekleyebilir onların ''Pin''lerine de göz atabilirsiniz. Çok fazla kullanılmasına gerek olmasa da uygulama içinde arkadaşlarınızla mesajlaşabilme şansınız da var.

Nasıl Yükleniyor ?

Tam anlamıyla görsel bir kütüphane diyebileceğimiz bu uygulamaya ulaşmak çok kolay. Android, iOS ve Windows Phone gibi işletim sistemlerini kullanarak ister akıllı telefonlarınızdan kullanabili, isterseniz bilgisayarınızdan siteye ulaşabilirsiniz. İsterseniz Facebook ile direk giriş yapabilirsiniz ya da mail adresinizi kullanarak Pinterest'e üye olabilirsiniz.

pin

Siteye üye olduktan sonra artık bize düşen iş ilgi alanımız ile ilgili panolar oluşturmak ve panoları kaydetmek istediğimiz ilgili görselleri Pin tuşuna basarak eklemek. Beğendiğiniz bir görseli pinlediğiniz anda site size bu görseli hangi panoya eklemek istediğinizi soracak. Sizde oluşturduğunuz panolardan birine bu görseli ekleyebilirsiniz veya yeni bir pano oluşturarak profilinizi genişletebilirsiniz.