Ana sayfa Bilgisayar Paint Uygulaması Yenileniyor!

Paint Uygulaması Yenileniyor!

936
PAYLAŞ
Google Pixel Kamera Rekoru Kırdı!

Paint Uygulaması Yenileniyor!

Hepimizin yakından tanıdığı ve kimisinin eğlencesine kimisinin de yokluktan dolayı fotoğraf küçültmeye ve ya fotoğrafın dosya tipini değiştirmek için kullandığı, ama asıl görevi bilgisayar ortamında resim yapmaya olanak sağlamak olan Paint, Windows 10 güncellemesi kapsamında güncellenecek.

Windows’un her yeni sürümünde güncelleme almış olan, fakat çağdaşlarının gerisinde kalmış program, bu sefer radikal bir değişiklik geçirecek. Twitter kullanıcısı WalkingCat'ın keşfettiği videoda, popüler resim düzenleme programının yeni hali açıkça görülmekte. Popüler resim düzenleme programına, eski özelliklerinin yanı sıra 3D desteği de eklenecek ve program, bu sayede yaratıcı çizimler yapmamıza olanak sağlayacak. 3D çizimler için çeşitli kalem, fırça vb. seçenekler de yeni güncelleme ile gelecek özelliklerden. Tüm bunlara ek olarak, tüm özellikleri artık parmağımızla dokunarak ve ya kalem yardımı ile kullanabileceğiz. Microsoft'un bu güncelleme ile Paint'i ideal bir resim düzenleme ve yapma aracına çevirdiğini söyleyebiliriz.

Microsoft, 26 Ekim tarihinde New York'ta etkinlik düzenleyecek. Yeni Paint uygulamasının da yine aynı tarihte tanıtılması bekleniyor. Microsoft'dan ise henüz resmi bir açıklama gelmedi. Yeni Paint uygulaması sayesinde, Windows 3.1'den beri sadece çöp adam çizebildiğimiz eski uygulamaya veda edecek ve artık daha kapsamlı resimler yapabileceğiz.

Yeni güncellemenin tüm marifetlerini içeren videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz, yeni haberler için takipte kalmayı unutmayın, iyi seyirler !

Keçi ile kalın !