Ana sayfa Haberler BioWare Mass Effect Andromeda'yı Terk Etti

BioWare Mass Effect Andromeda'yı Terk Etti

869
PAYLAŞ

BioWare, Mass Effect Andromeda Tekli Oyuncu Modu için Artık Yeni Güncellemele Çıkartmayacağını Duyurdu.

Mass Effect serisi, RPG severlerin en çok sevdikleri serilerden biri. Özellikle serinin ikinci oyununun yakaladığı başarı, seriyi unutulmazlar listesine sokmayı başarmıştı. Her ne kadar serinin üçüncü oyunun, seriyi kötü sonlandırdığı söylense de, özellikle oyunun çıkmasından sonra gelen DLC'ler ile birlikte yapım kendisini affettirmeyi başarmıştı. Serinin yüzünü, Andormeda galaksisine taşıyan yeni yapım Mass Effect Andromeda ise, serinin takipçileri için en çok beklenen yapımların başında gelmişti.

Mass Effect Andromeda; Bug, Glitch ve Çok Daha Fazlası!

Mass Effect Andromeda, çıktığı ilk günden beri çeşitli sorunlarla boğuşuyor. Oyunun kaplamalarındaki ve yüz ifadelerindeki sorunlar bir nebze giderilmiş olsa da, beklenilen seviyeye bir türlü gelemedi ve oyunumuz bu yönüyle internet dünyasının en çok dalga geçilen yapımlarından biri olmayı başardı.

Pes Ettik, Bırakıyoruz!

İlk gün güncellemesi ile sorunları bir nebze de olsun çözmeye çalışan BioWare, maalesef sorunlara dayanamadı ve pes etti. Mass Effect Andromeda'ya artık yeni bir güncelleme yayımlamayacağını duyuran firma, bunun yanında her hangi bir DLC planlarının da olmadığını söyledi. Görünen o ki Mass Effect Andromeda tarihin tozlu sayfalarına iteklenecek. Firmadan yapılan açıklama ise şöyle;

"Mass Effect: Andromeda'nın piyasaya sürülmesinden bu yana topluluğumuzun geri bildirimlerini yanıtlamak için çok çalıştık. Animasyon iyileştirmeden özelleştirme seçeneklerini genişletmeye kadar, endişelerinize yanıt vermeye ve sevdiğiniz şeyleri geliştirmeye çalıştık. Her düzeltme ekiyle, doğru yönde ilerlediğimizi bize bildirdiniz ve bu yolculuğa katılan herkese minnettarız. Yarattıklarımızdan gurur duyuyoruz ve umarız siz de yapımdan zevk almışsınızdır. Geliştirmenin başlangıcında, Mass Effect: Andromeda'nın Pathfinder hakkındaki hikayesini, Andromeda galaksisinin keşfini ve Archon'la olan çatışmayı ele almaya karar verdik. Oyun, Pathfinder'ın hikayeye dayalı APEX çok oyunculu görevleriyle bu yeni galaksideki yolculuğunu daha da genişletmek üzere tasarlandı ve yaklaşan çizgi roman ve romanlarında (örneğin, süpürge gemisinin kaderi dahil) Andromeda Galaxy'deki hikayeleri anlatmaya devam edeceğiz. Son güncellememiz 1.10, Mass Effect: Andromeda'nın son güncellemesiydi. Tek oyunculu veya oyun içi öykü içeriği için gelecekte planlanmış bir yama yok. Önümüzdeki haftalarda çok oyunculu ekibimiz, yeni çok oyunculu görevler, karakter kitleri ve N7 Günü için nelerin depolandığı dahil olmak üzere devam eden destek ve yaklaşmakta olan içeriğinin ayrıntılarını sağlayacak.
Andromeda galaksisine gelen milyonlarca insana minnettarız. Mass Effect evrende sizi tekrar görmek istiyoruz.

Mass Effect Andromeda Ekibi"

Görünen o ki firma, artık Mass Effect Andromeda'nın Çoklu Oyunucu Modunu geliştirmek için çaba harcayacak. Serinin sadık kitlesi olan RPG severler için bunun kötü bir haber olduğunu söylemek ise oldukça kolay. RPG dünyasının en sevilen serilerinden biri olan yapımın, klasik bir online FPS oyununa doğru evrilmesini izlemek, inanın bizleri de çok üzmekte. Shepard'ın kemiklerini (kaldıysa) sızlatacak bu haber, maalesef seri için olan son umutlarımızı da tüketmiş oldu.