Ana sayfa Hobi Fujifilm Instax SQUARE SQ10 İncelemesi

Fujifilm Instax SQUARE SQ10 İncelemesi

1050
PAYLAŞ
Fujifilm Instax SQUARE SQ10

Fujifilm Instax SQUARE SQ10 Hibrit Fotoğraf Makinesi: Popüler Şipşak Fotoğraf Makinelerin Yeni Yüzü

Fujifilm yeni polaroid kamerası Fujifilm Instax SQUARE SQ10 ile karşımıza çıkıyor. Geçmişte çıkardığı polaroid kameralara göre en gelişmiş özelliklere sahip bu fotoğraf makinesini, artıları ve eksileriyle sizler için inceledik. Öncelikle, hem şipşak fotoğraf makinesi hem de dijital fotoğraf çekmesi diğer polaroid kameralardan en önemli farkı. Dijital fotoğraf çekme özelliği sayesinde çektiğiniz fotoğrafı makinenin ekranında görebilir, beğenmediğiniz takdirde yeni poz çekebilirsiniz. İstediğiniz pozu bastırabilme şansı olduğu için, diğer polaroid kameralarda oluşan ''nasıl çıktık acaba?'' endişesi kayboluyor ve film israfı olmuyor.

Kullanımı ve Fotoğraf Boyutları

İstediğiniz pozu seçmenin yanında, ışık, kontrast ve filtre özellikleri ile fotoğrafınızı istediğiniz hale getirebilirsiniz. Fujifilm Instax SQUARE SQ10'un gece modu ve ışıksız ortam çekimleri, önceki modellere göre oldukça iyi. Bu arada fotoğraf makinesinin şekli gibi fotoğraf filmleri de kare olarak çıkıyor. Tam olarak anlatmak gerekirse Instagram fotoğraflarınızın çıktısını almışsınız gibi bir boyutta oluyor. Fotoğraf makinesine bir MicroSD kartı takarak ve fotoğraflarınızı buraya kaydedebilirsiniz.Ayrıca başka bir kameradan bir Micro SD kartı takabilir ve bu fotoğraf makinesinde çektiğiniz fotoğrafları basabilirsiniz. Fujifilm Instax SQUARE SQ10'in dahili belleği ise Micro SD kartı olmadan yaklaşık 50 görüntüyü hafızasında tutabiliyor. Diğer birçok polaroid kamerada olmayan bu özellik gündelik kullanım ve dış çekim sevenler için oldukça önemli.

Instax SQUARE SQ10'in kendisine ait farklı pozlama özellikleri de mevcut.İki pozu çift pozlama moduyla tek bir baskıda ya da birçok fotoğrafı thumbnail olarak bilinen minik kareler halinde birleştirebilirsiniz.Böylece fotoğraflarınızı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Nerede ve Ne Kadara Bulabiliriz ?

Fujifilm Instax SQUARE SQ10, yurt dışında yaklaşık 280 dolar, Türkiye'de ise 1.200-1.300 TL aralığında karşımıza çıkıyor. Popüler teknoloji mağazalarından kolaylıkla bulabileceğiniz Fujifilm Instax SQUARE SQ10, öceki modellerde karşımıza çıkan bir çok sorunun giderildiği çok şık bir ürün. Eksik yanları her ne kadar bulunsa da Fujifilm Instax SQUARE SQ10, fotoğraf zevkinizi bir üst seviyeye taşımanızda sizlere yardımcı olacaktır.

Şimdilik sadece siyah renk seçeneği ile meraklıların karşısına çıkan Fujifilm Instax SQUARE SQ10'in 10'lu filmlerinin fiyatları ise 45 TL'den başlıyor. Bunun yanında makinenizi korumak ve kolay taşımak için kılıf ve çantalar, fotoğraflarınızı saklamak için de özel renkli ve çeşitli boyutlarda birçok albüm bulabilirsiniz.

Son Sözler ve Değerlendirme

Ürünümüzün eleştiri konusu olan noktalarına geldiğimizde ise fiyatının fazlalığı ve sosyal medya araçlarına bağlanamaması gibi sorunlar öne çıkıyor. Instagram gibi fotoğraf uygulamalarındaki fotoğraflara bağlanamaması kullanıcıları en çok rahatsız eden yönlerden biri. MicroSD kartla uğraşmak yerine, sosyal medya üzerinden yayımladığımız fotoğrafları kolayca çıkartmak, bu ürünü paha biçilemez bir araç yapabilirdi doğrusu. Cihazın kötü diyebileceğimiz yanları kısaca;

  1. Filmlerinin Pahalılığı
  2. Sosyal Medya bağlantısının olmaması

olarak gösterilebilir. Bu iki sorun dışında, fotoğraf makinemizin hiç bir eksi yönü bulunmuyor. Önceki nesil Polaroid kameraların eksikliklerini fazlası ile gideren ve çıtayı bir üst seviyeye taşımayı başaran Fujifilm Instax SQUARE SQ10, oldukça eğlenceli fotoğraflar çekebileceğimiz ve fotoğrafçılık ile az da olsa ilgilenen herkesin sahip olması gereken bir cihaz.

Fujifilm Instax Mini 8 İncelemesi