Ana sayfa Haberler Starcraft Efsanesi Starcraft Remastered ile Geri Dönüyor !

Starcraft Efsanesi Starcraft Remastered ile Geri Dönüyor !

900
PAYLAŞ
Starcraft Remastered

RTS Türünün Yaşayan Efsanesi Starcraft, Starcraft Remastered ile Bizleri Serinin İlk Oyununa Tekrar Götürecek

RTS (Reel-Time Strategy - Gerçek Zamanlı Strateji) denildiğinde akla ilk gelen oyunlardan biri Starcraft. Ünlü oyun yapımcısı Blizzard'ın elinden çıkan bu seri, gerek sinematik yapısı, gerek kurgusu gerekse de atmosferi sayesinde RTS türünün en çok sevilen yapımlarından bir tanesi. Oyun öylesine büyük bir efsane ki hala daha e-spor denildiğinde akla gelen ilk yapımlardan biri. Starcraft, karakterleri, taktikleri, rekabetçi yapısı, hikayesi ve şanına yakışır devam oyunları ile tam bir yaşayan efsane. Blizzard, yeni yaptığı Starcraft Remastered duyurusu ile bizleri, efsanenin doğuşuna geri götürüyor !

Jimmy, 1998'e Geri Dönüyoruz !

Starcraft serisinin ilk oyunu 1998 yılında piyasaya çıktı ve büyük ses getirmeyi başardı. Dünya çapında tutulan ve turnuvaları düzenlenen ilk oyun olma özelliği taşıyan Starcraft, içerdiği çoklu oyuncu modu ile de bir nesili Korelilere düşman etmeyi başardı. Efsane şimdilerde devam oyunları ile devam etse de birçok yeni hayran, efsanenin nasıl başladığını merak ediyor.

Starcraft (veya Starcraft 1) her ne kadar merak edilse ve oynanmak istense de günümüz için biraz eski sayılabilecek bir oyun. Her efsane gibi Starcraft efsanesi de zamana yenik düştü ve maalesef tarihin tozlu raflarında yerini aldı. Eskimiş grafikleri ve güncel Windows sürümlerinde yaşattığı optimization ve uyumluluk problemleri dolayısıyla, seriye baştan başlamak isteyen kullanıcılar hayal kırıklığına uğruyordu, ta ki yakın zamana kadar.

Blizzard yakın zamanda ve doğrusu kimse beklemezken bir duyuru ile hepimizi heyecanlandırmayı başardı. Starcraft, tamamen yenilenmiş yapısı, yeni birimleri ve binaları, yeni kaplamalar ve 4K'ya kadar çözünürlük desteği ile tekrar karşımıza çıkacak. Günümüzde, bir çok eski efsanenin "Remastered" veya "HD" olarak yeniden çıkış yaptığını düşündüğümüzde Blizzard'ın da Starcraft Remastered hamlesini de normal karşılayabiliriz.

Fiyatlandırma, Çıkış Tarihi ve Tüm Detaylar

Starcraft Remastered, Starcraft serisinin orjinal oyunu Starcraft ve ilk geliştirme paketi olan StarCraft; Brood War'ı içerecek. Her iki oyunun da tüm sinematikleri 1080p için yeniden elden geçirilecek ve güncel bir görünüme kavuşacak. Bunun haricinde Starcraft Remastered kişisel haritalar, Blizzard'ın diğer oyunlarında da bulunan sosyal hizmetler, arttırılmış dil desteği ve geliştirilmiş ses ve müzikleri ile birlikte gelecek. Oyunun çıkış tarihi ise Mayıs/Haziran olarak belirtilmiş. Fiyatlandırma konusunda ise henüz bir bilgi verilmedi. Starcraft Remastered, PC ve MAC platformlarında oynanabilecek.

Efsanenin geri dönüşünü, Starcraft resmi YouTube sayfasından duyuran Blizzard doğrusu hepimizin iştahını kabarttı. Sizlerde Blizzard'ın yayımladığı bu videoyu izleyebilir ve Haziran ayını iple çekmeye başlayabilirsiniz !