Ana sayfa Haberler Apple Yeni iPhone 7 Product Red ile Karşımızda !

Apple Yeni iPhone 7 Product Red ile Karşımızda !

1019
PAYLAŞ
iPhone 7 Product Red

Apple, Yeni iPhone 7 Product Red ile AIDS’siz Bir Nesil Yetiştirilmesine Yardımcı Oluyor.

iPhone serisi hayatımızı değiştirdi buna hiç şüphe yok. Apple seveninden daha çok sevmeyeni olan bir firma olsa da, teknolojiyi hayatımızın içine sokması ve kendisine has yenilikleri ile piyasaya yön vermesi ile takdiri hak ediyor. Yinede firma, özellikle Steve Jobs'u kaybettikten sonra eleştiriler de almadı değil. Yeni iPhone 7 Product Red de, her ne kadar yardım ve farkındalık yaratma amacı taşıyan bir ürün olsa da biraz eleştiri alacak gibi gözüküyor.

(PRODUCT)RED ve AIDS Farkındalığı

Product Red, yalnızca Apple'ın iPhone serisine ait bir isimlendirme veya marka değil. RED'in sahip olduğu bu isim, kuruluşa üye olan Nike, American Express, Apple Inc., The Coca-Cola Company, Starbucks gibi firmalar tarafından da kullanılıyor ve  Afrika'da HIV / AIDS'i ortadan kaldırmaya yardımcı olmak için farkındalığı artırma ve fon yaratma konusunda özel sektörle etkileşime girmeyi amaçlıyor.

Daha önce Product Red iPod Nano'da da görülen bu kırmızı tasarım, birçok ünlü firma tarafından da kullanılmakta. Hatta ünlü mobil oyun firması SuperCell, sevilen oyunları Clash of Clans'da bile bu etkinliğe yer vermiş ve kullanıcılarına, binalarına asabilecekleri kırmızı bantlar satarak gelirini yardım kuruluşlarına bağışlamıştı. Yine Apple, yeni Yeni iPhone 7 Product Red'in gelirinin bir kısmını, AIDS ile mücadele programlarına bağışlayacak. Apple'ın resmi İnternet sayfasında şu ifade ile bu durum belirtilmiş;

"Her satıştan elde edilen gelirin bir bölümü, HIV/AIDS ile mücadele programlarını desteklemek üzere The Global Fund’a katkıda bulunarak AIDS’siz bir nesil yetiştirilmesine yardımcı oluyor."

iPhone 7 Product Red Teknik Özellikleri

Yeni iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Product Red, öncülü iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile benzer özellikler taşıyor. Teknik detayları, öncülü olan ürünler ile bire bir benzerlik gösterse de yeni gelecek ürünlerin depolama alanları 128 ve 256 GB olarak belirlenmiş. Yani iPhone 7'de bulunan 32 GB'lık depolama alanı seçeneği yeni iPhone 7 Product Red'de terk edilmiş durumda. Kutu içeriği ise normal iPhone 7'ler ile tamamen aynı.

Fiyatlar ve Türkiye Satış Tarihi

Yeni iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Product Red 4.299 ve 4.799 TL'den başlayan fiyatlarla satışa çıkacak. Bu fiyatların, depolama alanı 256 GB'a çıktığında artacağını da belirtmek isteriz. Her ne kadar 128 ve 256 GB'lık depolama alanları için yeni iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Product Red'ler eski iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile aynı fiyata sahip olsa da, 32 GB'lık giriş seviyesi iPhone 7'nin terk edilmesi, daha uygun fiyata iPhone 7 sahibi olmak isteyen müşterileri üzecektir.Yeni iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Product Red 24 Mart saat 18:01’den itibaren Türkiye'de satışa sunulacak. Apple'ın satış sayfasına ise buradan ulaşabilirsiniz.