Ana sayfa İncelemeler Samsung Gear Fit 2 İncelemesi

Samsung Gear Fit 2 İncelemesi

1412
PAYLAŞ
Samsung Gear Fit 2 İncelemesi

Samsung Gear Fit 2 İncelemesi ile Merak Ettiğiniz Soruları Cevaplıyoruz !

Giyilebilir teknolojinin en çok rağbet gören çeşidi akıllı saatler fiyat, marka ve görsel açıdan bir çok çeşide ayrılmakta. Bizlerde Samsung Gear Fit 2 ile giyilebilir teknoloji dünyasına adımımızı attık. Samsung Gear Fit 2 İncelemesi ile sizlerde bu teknolojinin tüm detaylarını öğrenebilirsiniz.

Fiyatlar Ne Durumda ?

Samsung Gear Fit 2 küçük (small) ve büyük (large) boy olmak üzere iki farklı çeşit olarak satışa sunuluyor. Yine ürünün üç farklı renk seçeneği (siyah,mavi ve pembe) bulunmakta ve bu seçenekler arasında maalesef fiyat farkı mevcut. Yaygın teknoloji sitelerinde sıklıkla indirime giren Samsung Gear Fit 2, stok durumuna göre fiyat yelpazesini değiştirebiliyor. Kimi zaman büyük boy ve siyah akıllı bileklik daha ucuzken, diğer bir mağazada küçük boy bileklik daha hesaplı olabiliyor. Fakat genel olarak ürünümüzün fiyatı 370 TL ile 500 TL arasında değişiyor. Eğer siz, ürünün rengini veya boyutlarını fazla önemsemeyecekseniz, ürünü gayet hesaplı bir şekilde almanız mümkün.

Akıllı Saatin Kutusundan Neler Çıkıyor ?

Samsung Gear Fit 2'nin kutusunu açtığınızda karşınıza bilekliğiniz, USB kablolu şarj aleti ve kullanım kılavuzu çıkacak. Burada dikkat etmeniz gereken şey ise şarj aletinin priz başlığının olmaması. Bu durumda isterseniz USB kabloyu bilgisayarınıza takarak veya telefonunuzun şarj başlığını kullanarak akıllı saatinizi şarj edebilirsiniz.

Renk, Beden ve Ekran Çeşitleri Neler?

Samsung Gear Fit 2 üç farklı renk ve iki farklı boyut seçeneği ile kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Fakat buradaki değişiklikler tamamen kozmetik, yani farklı renk veya boyutlardaki akıllı saatlerin ekran büyüklüğü veya donanımsal hiç bir özelliği değişmemekte. Bunun yanında aldığınız ürünün kordonu da, ürünün altındaki klipsler yardımı ile kolay bir şekilde değiştirilebilir.

Samsung Gear Fit 2 İncelemesi

Teknik Detaylar
  • Pembe, siyah ve mavi olmak üzere üç farklı renk seçeneği
  • Küçük (small) 125 - 170 mm ve büyük (large) 155 - 210 mm olmak üzere iki farklı boyut seçeneği
  • 1.5” Touch Curved AMOLED 216 x 432 dokunmatik ekran
  • 4 GB Depolama alanı

Samsung Gear Fit 2 Kullanım Önerileri 

Samsung Gear Fit 2'yi aldığınızda ilk yapmanız gereken telefon ve akıllı saatin birbiri ile senkronize olması için için Samsung Gear uygulamasını ücretsiz olarak Apple veya Google Mağaza'dan yüklemek. Böylece telefonunuza gelen mail, mesaj, aramalar veya diğer uyarılar akıllı saatinize de yönlendiriliyor. Gelen arama ve mesajları akıllı saatiniz size titreşimle size haber ediyor. Mesaj ve mailleri ise çok rahat şekilde saatinizin ekranından okuyabilir, gelen mesajlarınıza (Whatsapp'da dahil) önceden tanımladığınız kısa kalıp cevaplarla ya da emojilerle cevap verebilirsiniz. Samsung Gear Fit 2'in uzun bir mesaj yazmak için klavyesi bulunmuyor ve gelen aramalara direk cevap verip konuşamıyorsunuz fakat çağrı olarak ekranınızda bu uyarılar görülüyor.

Samsung Gear Fit 2 İncelemesi

Bu özelliklerin yanı sıra, akıllı saatinize çeşitli resim veya müziklerinizi depolayabilir, depoladığınız müzikleri herhangi bir Bluetooth kulaklık yardımı ile dinleyebilirsiniz. Fakat cihazımızın depolama alanı sadece 4 GB. Bu yüzden müzik depolama işleminizi akıllı telefonunuza devredip, akıllı saatinizi sadece telefonunuzdaki müzikleri kontrol etmek için kullanabilirsiniz. Samsung Gear Fit 2, telefonunuzda bulunan müzik oynatma programları (Spotify, Google Music Player vb.) ile birlikte çalışarak sizlere, telefonunuza ulaşmanıza gerek kalmadan müzik değiştirme, ses kısma veya açma gibi imkanlar da sunuyor.

Kişisel Sağlıklı Yaşam Koçunuz

Ürünün asıl odak noktası ise sağlıklı yaşam. Samsung Gear Fit 2 adımlarınızı ve kalp atışlarınızı sayabilir, hareket halinde olduğunuz zamanları ölçebilir ve uyku düzeninizi takip edebilir. Bunlara ek olarak kişiye özel egzersiz önerileri sunması gibi özellikleri ile de kullanıcılarını sağlıklı yaşamaya teşvik etmekte. Ayrıca gün içerisinde içtiğiniz su ve kahve miktarını kaydetmesi ve harcadığınız kalorileri hesaplaması ile beslenme alışkanlıklarınıza da dikkat etmenizde size yardımcı olacaktır.

Saati gerçekten severek ve aktif olarak kullandığınızda ise ister istemez yararlı birçok aktivite yapmaya başlıyorsunuz. Örneğin yeteri kadar adım atamadığınızda ya da su içmediğinizde kendinize kızıp, hareket edebilir ve saatin sizi uyardığı noktalara dikkat etmeye başlayabilirsiniz.Tüm bunlara ek olarak, Samsung Gear Fit 2 telefonunuza yüklediğiniz S Health uygulaması ile senkronize olabiliyor ve bu uygulamaya sahip arkadaşlarınızla yaptığınız adım yarışlarınız günlük hayatınıza bir tempo ve eğlence katıyor. Yarış yapmak istediğiniz arkadaşlarınızın illa ki Samsung Gear Fit 2'ye sahip olması da gerekmiyor. Telefonunda bu uygulama olan ve yürürken telefonunu yanında taşıyan bütün arkadaşlarınızla adım yarışı yapabilirsiniz.

Samsung Gear Fit 2 İncelemesi
Samsung Gear Fit 2'nin Su Geçirmez Yapısı ve Uzun Süre Dayanan Bataryası ile Engel Tanımayın !

Samsung Gear Fit 2'nin en önemli özelliklerinden birisi de su geçirmez olması. Bu sayede akıllı saatinizi hem günlük hayatta, hem de yüzerken rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Akıllı saatin bataryası da oldukça iyi iş çıkartmakta. Bu süre kullanım seçenekleriniz ve ekranın parlaklığı gibi birçok etkene göre değişse de, cihazın şarjı ortalama bir kullanımda yaklaşık 2-3 gün idare etmekte. Hatta kullanım durumunuza göre bu süre 4 güne kadar çıkabiliyor. Samsung Gear Fit 2'nin şarj dolum süresi ise oldukça kısa. Akıllı saatiniz, kısa süreli bir mola veya yemek arasında kolayca %100 şarj kapasitesine ulaşabiliyor.

Şık Bir Saate Sahip Olun

Samsung Gear Fit 2'nin tasarımına baktığımızda ise kullanım kolaylığı göze çarpıyor. Ekranın hafif kavisli olması ve plastik saat kayışı ile saat, bileğinizi oldukça güzel biçimde kavrıyor. Deri bir saat kayışı, aktif kullanımda yıpranma, su ile temas halinde koku gibi dezavantajlarına sahip olabilecekken, plastik kayış Samsung Gear Fit 2'de kullanım kolaylığı sağlıyor. Kaliteli malzemesi ve ergonomik tasarımı ile Samsung Gear Fit 2'nin uzun süre kullanabileceğiniz bir akıllı saat olduğunu söyleyebiliriz.

Samsung Gear Fit 2 İncelemesi

Samsung Gear Fit 2, tüm bu özelliklerinin yanı sıra oldukça özelleştirilebilir bir yapıya da sahip. Akıllı telefonu ilk açtığınızda, yüklü yaklaşık 10 farklı tema bulunmakta. Saat, adım sayısı, tarih ve batarya yüzdesi gibi bilgileri, seçeceğiniz temaya göre farklı şekillerde görebilirsiniz. Akıllı saatte yüklü temaların dışında telefona yüklediğiniz GEAR uygulamasında ücretli ve ücretsiz birçok farklı tema seçenekleri de bulabilirsiniz.

Hangi Telefonlarla Uyumlu Olarak Kullanılabilir ?

Samsung Gear Fit 2, Android 4.4 ve üstü ve 1,5 GB'ın üzerinde RAM'i olan veya iOS 9.0 ve üstü sürümlerle çalışan akıllı telefonlar ile eşleştirilebiliyor. IOS 10 ve sonrası çalıştıran iPhone 6S ve 6S + içinse bağlantı problemleri olabileceği konusunda uyarılar mevcut.

Samsung Gear Fit 2 İlk Şarj Sorunu ve Çözüm Yolu

Samsung Gear Fit 2 incelemesi için ürünü ilk elimize aldığımızda, ürünün açılmadığını fark ettik. Bu durum, ürünün uzun süre rafta beklemesi sonucu şarjının bitmesi yüzünden kaynaklanmakta. Fakat buradaki asıl problem, cihazın şarj ünitesine konulduğunda da şarjı almaması. Eğer sizler de böyle bir durum ile karşılaşırsanız yapacağınız iki farklı şey var.

  1. Ürünü iade etmek.
  2. Cihazı tekrar şarj olabilir hale getirmek.

Eğer sizler de bizim gibi 2. seçeneği denemek isterseniz yapmanız gereken şey basit. Şarj ünitenizi bir bilgisayara bağlayın ve Samsung Gear Fit 2 şarj olma ekranı gelene kadar ürünü şarjdan 2 dakika aralıklarla çıkartıp takın. Birkaç deneme sonunda, eğer yeterince şanslıysanız, aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaşacaksınız;

Samsung Gear Fit 2 İncelemesi

Bu durum, Samsung Gear Fit 2 İncelemesi sırasında karşılaştığımız tek sorun. Samsung Gear Fit 2 İncelemesi için aldığımız 2 farklı cihazdan sadece bir tanesinde bu durumla karşılaşmamıza rağmen internette bir çok kullanıcının bu durumla karşılaştığını fark ettik. Kullanıcılar, genel olarak ürünü iade etmeyi tercih etse de, eğer siz de, bizim gibi ürününüze son bir şans daha vermek istiyorsanız bu yolu deneyebilirsiniz.