Ana sayfa Oyunlar Overwatch Taktikleri: Soldier 76 Rehberi

Overwatch Taktikleri: Soldier 76 Rehberi

1198
PAYLAŞ
Soldier 76 Rehberi

Overwatch Taktikleri Köşemize Soldier 76 Rehberi ile Başlıyoruz

Overwatch'u biz keçi ailesi olarak severek oynuyoruz. Overwatch'a başlamak isteyen veya başlamış ama karakterleri tanımayan okuyucularımız için Overwatch'un emektar askeri Soldier 76 için zor anlarda işinize yarayabilecek bilgileri derledik ve sizler için Soldier 76 Rehberi oluşturduk

Hepimiz, Overwatch dünyasına ilk adım attığımız zaman Soldier 76'e karşı bir yakınlık hissediyoruz çünkü karakter, oyunun FPS yapısında olan tüm karakterlerinin genelini yansıtıyor. Soldier 76, silah olarak seri ateş edebilen ve ateş edildiğinde çevredekilere de zarar verebilecek şekilde çalışan bir silah ile donatılmış durumda. Ayrıca emektar bir asker olmasının verdiği kondisyon ile savaş alanına hızlı bir şekilde girip çıkabiliyor. Buraya kadar anlattıklarımızdan, Soldier 76'in klasik bir FPS karakteri olduğunu düşünüp Soldier 76 Rehberi yazmanın çokta aman aman olmadığını düşünebilirsiniz fakat gerçek böyle değil...

Overwatch'un renkli karakter seçenekleri arasında genellikle sıradan ve klasik olarak değerlendirilen eski askerimizin potansiyelini, onu savaş alanında görmeden hafife almayın. Soldier 76'in sahip olduğu hatıra sayılır ateş gücünün yanı sıra kendi kendini iyileştirebilmesi ve bencillik yapmayıp etrafındaki diğer oyuncuları da iyileştirmesi onun savaş alanındaki deneyimlerinin getirdiği bir özellik. Tracer ve Reaper gibi sağ sol kanatlardan yapılan hızlı ataklar yapmada zorluk çekse de Soldier 76'in çok yönlü yapısı onu ofansif bir oyun için nadiren kötü bir seçim yapmakta.

Sizler için kaleme aldığımız Soldier 76 Rehberi, karakteri daha aktif bir şekilde oynayabilmeniz için kısaca belirttiğimiz özellikleri ufak strateji tüyoları içerecek. Ayrıca hangi haritada nasıl bir taktik izlemeniz gerektiği hakkında da bilgiler verdik.

Soldier 76 Rehberi, Özellikleri ve Strateji Tüyoları

Yazımızın başlarında belirttiğimiz gibi Soldier 76'in özellikleri bizlere çoğu FPS oyunundan tanıdık gelmekte. Yine de emektar askerimizin ana özelliklerine göz gezdirelim.

Heavy Pulse Fire - (Farenin Sol Tuşu)

Ana özellik olan klasik tüfek atışı olarak özetleyebiliriz. Bu ana özellikte bizlerin kafasını karıştıracak çok karmaşık bir özellik yok diyebiliriz. Seri şekilde atılan atışlar rakibin canını hızlı şekilde azaltabilmekte. Ayrıca cömert şarjör kapasitesi ve hızlı değiştirme süresine sahip.

Helix Rockets - (Farenin Sağ Tuşu)

Rakibinize gerçekten hızlı ve sert bir ölüm tattırmak istiyorsanız farenin sağ tuş özelliği olan Helix Roketi alternatifini kullanın ve karşınızdaki oyuncunun suratına roketleri yapıştırın. Ayrıca karşınızdaki rakibe zarar vermek ile kalmayıp etrafındakilere de zarar vereceksiniz. Uzaktan atış ve yüksek can götürme kabiliyeti ile rakip tanklara veya Bastion gibi karakterlere büyük zararlar verebilirsiniz.

Sprint - Hızlı Koşma (SHIFT)

Shift tuşuna basmak Soldier 76'nın hızlı koşmasını sağlar. Hızlı koşma özelliği, takımın geri kalanını tekrar doğduktan sonra yakalamak için veya güvenli bir şekilde ortamdan sıvışmak için büyük bir nimet. Ayrıca bu özelliğin tekrar kullanım süresi oldukça kısa. Gözünüz hızlı koşma özelliğinin tekrar kullanım süresinde olsun ve herhangi bir acil durum veya yakalanması gereken bir takım olduğunda bu özelliğinizi kullanmaktan çekinmeyin.

Biotic Field - (Can doldurma - Klavyenin E tuşu)

Soldier 76, Biotic Field'ı sayesinde kendisinin ve yanında savaşan arkadaşlarının canlarını az da olsa iyileştirerek takıma yarar sağlıyor. Biotic Field özelliğini yere koyun ve sadece kendinizi değil çevredeki arkadaşlarınızı da iyileştirin.

Tactical Visor (Ulti özelliği - Klavyenin Q tuşu)

Soldier 76'nın en son özelliğini kısaca otomatik nişan alma özelliği olarak tanımlayabiliriz. Çevredeki düşmanları, ateş ederken otomatik olarak hedefe alıp hedef alma karmaşasından bizleri kurtarıyor. Yalnız bu özellik otomatik olarak düşmanınızın göğüs bölgesine hedef alıyor ve düşmanın kritik hasar almasını (Headshot) engelliyor.

Soldier 76 Özellik Listesi

Soldier 76 Rehberi

Özellik Mühimmat Atış Hızı Kullanım Süresi Tekrar Kullanım Süresi İyileştirme Hasar Mesafe
Heavy Pulse Rifle 25 10 RPS 1 sn. 5-17
Helix Rockets 8 sn. 120 2 m. Yarıçap
Sprint
Biotic Field 5 sn. 15 sn. 40 p/sn. 5 m. Yarıçap
Tactical Visor 6 sn.

Soldier 76 Tüyolar

Şimdi sizler için denenmiş birkaç Soldier 76 tüyosu vermeye çalışalım. İleride bu rehberimiz sizler için güncellenecek ve boş kalan kısımları elimizden geldiği kadar doldurmaya çalışacağız. Eğer sizlerinde Soldier 76 hakkında süper ötesi tüyolarınız varsa, yorumlar kısmında bizleri bilgilendirin ve bizlerin bu rehberi geliştirmesine katkıda bulunun.

  • Hızlı koşma çok yönlü bir özellik, ister takım arkadaşlarınızla beraber savaşmak için, ister ileri atılıp tehlikenin nereden geldiğini öğrenmek için, isterseniz de işler tamamen ters gitmeye başladığı zaman hızlı şekilde ortalıktan kaybolmak için kullanın.
  • Eğer nişan aldığınız zaman uzun süreli ateş ederseniz silahınız sekme yapacaktır. Sürekli ateş etmek kısa mesafede bulunan düşmanlara karşı etkili fakat uzun mesafedeki düşmanlara karşı etkisiz bir yöntem.
  • Soldier 76'nın ulti özelliğini en verimli şekilde kullanmak için önünüzdeki zayıf olan düşmana odaklanmanız ve hedef alma işini Tactical Visor'a bırakmanız gerekiyor.
  • Helix Rocketlerinin sekiz saniye olan tekrar dolma süresini standart savaş sırasında kullanmamanızı öneririz. Helix Rocketleri bire birde rakibinize karşı kullandığınız zaman galip çıkma olasılığınız daha yüksek.
  • Biotic Fieldınızı kullanmak, yani canınızı yenilemek istiyorsanız kendinizi bir kuytu köşeye gizleyin. Hatta savaş sırasında köşe veya siper alabileceğiniz bir noktaya yerleştirin ve rahat bir şekilde tekrar canınızı doldurun.
  • Biotic Fieldınız alan çevresindeki arkadaşlarınıza da yararı olduğundan, payloadların üstüne yerleştirip takım arkadaşlarınızın da Biotic Fielddan yaralanmasını sağlayabilir ve sizinle birlikte hareket etmesini sağlayabilirsiniz.
  • Ulti özelliğiniz Tactical Visor, şarjörünüzü hızlı bir şekilde tekrardan doldurur, unutmayın ulti özelliğinizi kullanmadan önce tüm şarjörünüzü boşaltın veya az sayıda cephaneniz kaldığı zaman Tactical Visorünüzü aktif edin.
  • Ne yazık ki silahınızı ateşlediğiniz zaman hızlı koşma özelliğinizi tekrar aktivite etmeniz gerekmekte.
  • Eğer karşınızda Japonya'nın bağrından kopup gelmiş olan Genji varsa ve Deflect özelliğini aktif etmişse, Helix Rocketleriniz bir işe yaramayacaktır. Ama Helix Rocketleriniz alan hasarı da verdiği için, Genji'nin bulunduğu zemine nişan alın ve ateşleyin. Bu sayede düşmanınıza hasar vermiş olacaksınız.
  • Tactical Visor aktif iken sadece tek bir düşman hedefi vurabilirsiniz, bu yüzden zayıf olan hedefe odaklanın ve eğer yaklaşabiliysanız, düşmanınıza yaklaşın.

Hanamura, Temple of Anubis ve Volskaya Industries Haritaları için Stratejiler

Soldier 76 Rehberi

Bu haritalarda eğer saldıran ekip içerisindeyseniz kanatlardan saldırın. Bir noktadan diğer noktaya hızlı atak yaparken, ufakta olsa kendinizi tekrar iyileştirebildiğiniz için hayatta kalma şansınız daha fazla. Ama şunu aklınızda tutun, düşman her zaman sizin etrafta olduğunuzu bilecek. Eğer takım arkadaşlarınız noktayı fethetmeye çalışıyor ve düşman geliyor ise yere onları iyileştirmeye hazır olun.

Savunma yaparken ise, Soldier 76 düşmanların canlarını ufak ufak azaltma görevini çok iyi yapabilmekte ve bu sayede düşmanlarını gergin bir hale sokabilmekte. Kontrol noktasına sağdan, soldan, önden veya arkadan saldırmaya çalışanları gözleyin ve noktalar arası devriye görevini üstlenin.

Hücum veya savunma yapıyor olmanız fark etmeksizin ulti özelliğinizi yükseklik avantajı olan ve beklenmeyen bir yönden kullanın. Unutmayın ki Soldier 76, ulti özelliğini kullanmaya başladığını yedi düvele duyuruyor. Bu yüzden, üzerinize gelebilecek olan tehlikeye karşı dikkatli olun.

Diğer haritalar için Soldier 76 rehberimiz ilerleyen zamanlarda güncellenecek.

Umarım naçizane kaleme aldığımız Soldier 76 rehberini beğenirsiniz ve sizlerinde bu karakter ile oynarken kullandığınız taktikleri bizler ile yorum kısmında paylaşırsınız. Elimizden geldiği kadar sizler için Overwatch karakterleri ile ilgili rehberler hazırlamaya ve mevcut olan rehberleri güncellemeye çalışacağız.

Keçi ile Kalın!