Ana sayfa Bilgisayar Lofree Mekanik Klavye: Daktilo Teknoloji ile Buluştu

Lofree Mekanik Klavye: Daktilo Teknoloji ile Buluştu

1312
PAYLAŞ
Lofree Mekanik Klavye

Lofree Mekanik Klavye ile Retro Rüzgarlarını Evinize Taşıyın

Keçi ailesi olarak yeni çıkan, farklı tasarımlara sahip olan ve ilgi çeken her türlü teknolojik aletleri takip etmeye çalışıyoruz. Bu yazımızdaki konuğumuz ise Lofree Mekanik Klavye. Lofree'nin tasarımında daktilodan etkilendiği mekanik bu klavye, Mac veya Windows bilgisayarınızı yuvarlak ve parlak düğmelerle sevimli ve renkli birer daktilo haline getiriyor.

Lofree mekanik klavye, çok sevilen yazım mekanizması olan daktilolardan esinlenilmiş ve nereye giderseniz gidin yanınızda taşıyabilecek kadar kompakt ve şık. Lofree'nin internet sitesinde, tasarımcılar "Lofree'ye klasik ama çağdaş bir his vermek için tuş takımı yuvarlak dizayn ettik" diyor. Her ne kadar Lofree'nin sitesinde ürün ile ilgili çok fazla bilgiye ulaşamıyor olsak da daha piyasaya çıkmamış bu ürün için siteye girerek şimdiden bedava ürün çekilişine katılabiliyoruz. Lofree'nin tasarımcıları haberler için daha çok ürünün Instagram sayfasını kullanmakta ve ürünün 7 Mart 2017 tarihinde ön satışa hazır olacaklarının bilgisini yine bu sayfadan takipçilerine iletti.

Retro Rüzgarları Daha Da Sert Esmeye Başladı

Tasarımında retro rüzgarlarının sert bir şekilde estiği bu mekanik klavye, yaklaşık 20 farklı renk seçeneği ile sunulacak. Ayrıca görsel olarak bir dikkat çekici özelliği de tuşların ardından gelen ışıklar. Sevimli ve retro renklerinin yanı sıra klavyenin ışıklı olması ürünü daha da dikkat çekici kılmış. Bu sevimli mekanik klavye kablolu veya kablosuz olarak kullanılabilecek ve Windows, Mac, Android ve iOS ile uyumlu olacak. Tüm bunlara ek olarak Lofree mekanik klavyeler aynı anda üç aygıta kadar eşleştirilebilir olacak. Yani aynı klavyeyi hem bilgisayar, hem tablet, hem de telefonumuzda kullanabileceğiz.

Dediğimiz gibi kendi sitelerinde ürün ile ilgili çok fazla bilgi paylaşmamalarına rağmen Instagram hesaplarında meraklıların sorularını cevaplayan firma, mekanik klavyenin fiyatının yaklaşık olarak 70$ -100$ arasında olacağını belirtiyor.

Genel olarak baktığımızda, ürün henüz piyasaya çıkmamış ve elimizde olmamasına rağmen görselliği ile oldukça dikkat çekiyor. Kullanım alanı olarak baktığımızda ise ne kadar etkili olacağı tartışılır. Öngörümüze göre, tablet ve akıllı telefon gibi dokunmatik klavyesi olan taşıması kolay teknolojik aygıtların yanında, uzun yazı işlerinizi bu mekanik klavye ile daha kolay ve eğlenceli hale getirebilirsiniz. Boyutunun küçüklüğü ve portatif olması ise ürünü kullanışlı hale getiren diğer bir nitelik. Fakat ürün, diz üstü bilgisayarınız varsa ya da evdeki masaüstü bilgisayarınızın klavyesinden memnunsanız, görsellik ve daktilo sesi keyfi dışında fazla bir artı sunmuyor.

Eğer sizde bu taşınabilir mekanik klavyeyi beğendiyseniz buraya tıklayarak ürün ile ilgili paylaşılan son bilgilere ulaşabilir ve yapılan çekilişe katılarak bedava klavye kazanma şansına sahip olabilirsiniz.

Yeni ve farklı teknolojik ürün tasarımları için keçi ile kalın!