Ana sayfa Haberler Steam Kış İndirimleri Yakında Başlayacak

Steam Kış İndirimleri Yakında Başlayacak

1014
PAYLAŞ
Steam Kış İndirimleri

Hepimizin Heyecanla Beklediği Steam Kış İndirimleri 22 Aralık Günü Başlayacak !

Takvimler aralık ayını gösterdiğinde, her birimizin aklına Steam Kış İndirimleri geliyor. Geleneksel olarak her kış ayında yapılan bu indirimlerde, bir çok oyun indirime girmekte. Oyun dünyasının en büyük etkinliklerinden biri olan Steam Kış İndirimleri 22 Aralıkta başlayacak.

Paypal'ın Resmi Twitter Sayfasından Açıklandı

Tarihten nasıl bu kadar emin olabiliyoruz ? Açıklayalım; Steam Kış İndirimleri, senelerdir genellikle aynı tarihte başlıyor ve bu tarih 22 Aralık. Ayrıca bu detaya ek olarak bu gün elimize bir bilgi daha geçti. Ünlü çevrim içi ödeme servisi Paypal'ın resmi twitter adresinden yapılan açıklamada, Steam Kış İndirimleri başlama tarihinin 22 Aralık olarak belirlendiği duyuruldu ! Geçen sene (2015) de benzer bir duyuru ile takipçilerine indirim tarihini duyuran Paypal, bu sayede her indirim döneminde kendisinden bahsettirmeyi başarıyor.

Steam Kış İndirimlerine Hazır Girin

Her Steam indirim döneminde yaptığımız gibi, Steam Kış İndirimleri için de sizlere hayatta kalma rehberi hazırlayacağız. Bu sayede, indirim süresince sizlere isyan edecek cüzdanınızı bir nebze olsun rahatlatabilir ve paranızın doğru oyunlara girmesini sağlayabilirsiniz! Fakat İndirimler henüz başlamadı, bu yüzden sizlere örnek bir liste sunamayacağız. Bunun yerine, indirimler başlamadan yapılması gereken bir kaç adımı sizlere belirtip, indirimlere hazır girmenizi sağlamayı amaçladık.

1) İstek Listenizi Kontrol Edin

Steam istek listesi, çoğu steam kullanıcısının severek kullandığı ve arkadaşlarına, istediği oyunları göstermesini sağlayan bir özellik. Bizler genellikle, özel günlerde bizlere hediye almak isteyen arkadaşlarımız için bu listeyi dolu tutmaya özen gösteriyoruz. Fakat Steam, bu listeyi biraz daha ciddiye alıyor. İstek listenizdeki indirime giren her oyun için sizlere e posta ve eğer mobil uygulamayı kullanıyorsanız, bildirim yollayan Steam, sizleri en çok istediğiniz oyunların indirimlerinden sürekli haberdar ediyor. İşte bu sebepten ötürü sizlere sunacağımız ilk tavsiye bu listeyi gözden geçirmeniz yönünde. Listenizde bulunan ve artık pek de önemsemediğiniz oyunları listeden çıkartın ve yenilerini ekleyin. Bu sayede size Steam tarafından indirim e postası geldiğinde, bunun istediğiniz bir oyunun indirim haberi olduğunu bileceksiniz.

2) Steam Küratörlerini Takip Edin

Steam Küratörleri, sizlerin Steam'de bulunan ilginç oyunları keşfetmenize yardımcı olmak için tavsiyelerde bulunan kişiler veya kuruluşlardır. Bu kuruluşların önerilerini Steam ana sayfanızda görmek için bir veya daha fazla küratör takip edebilirsiniz. Bu sayede sevdiğiniz türdeki diğer oyunlar hakkında da sürekli güncel bilgilere ve indirim haberlerine ulaşabilirsiniz.

3) Kredi Kartınızı Hazırlayın

En çok istediğiniz oyunlardan biri indirime girdi. Birkaç aydır bu günü bekliyorsunuz, hemen oyunu sepete eklediniz, ödenme bilgilerini girdiniz fakat o da ne ? Mavi bir ekran ve sizi karşılayan bir yazı, "Kredi kartı bilgileriniz kredi kartı şirketiniz tarafından reddedildi." Evet maalesef kredi kartınızdaki kullanılabilir limit bu oyunu satın almak için yeterli değil. Bu gibi olumsuz bir durumla karşılaşmamak için kredi kartınızı önceden hazırlayın. Kendinize belirlediğiniz alış veriş limiti miktarında parayı kredi kartınıza önceden yükleyerek kartınızda indirimler için yer açabilir, bu sayede istediğiniz oyunu tam da istediğiniz anda satın alabilirsiniz !

Bizlerin indirim öncesi hazırlık listesi şimdilik bu kadar. Yapmış olduğunuz hazırlıkları ve indirime girmesini beklediğiniz oyunları bizlere yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Bir sonraki indirim haberinde görüşmek üzere,

Keçi ile kalın !