Ana sayfa Haberler Humble Bundle Tycoon Simulator Paketi!

Humble Bundle Tycoon Simulator Paketi!

913
PAYLAŞ
Humble Bundle Tycoon Simulator Paketi!

Humble Bundle Tycoon Simulator Paketi!

Simülasyon oyunu hastası biri olarak Humble Bundle Tycoon Simulator paketini gördüğüm ilk andan satın alma işlemini tamamlayıp daha sonra konuyu yazmak için klavyenin başına geçtim.

Sitemizi takip ediyorsanız Humble Bundle sitesinin çalışma mantığını aslında biliyor olmalısınız. Fakat ben yinede bilmeyenler için kısa biz özetleyeyim: Humble Bundle, isminden de anlayabileceğiniz gibi paket içerikler hazırlayarak (Oyun, e-Book, Mobil Oyun, Program vb.) çeşitli kuruluşlara bağış altında sunduğu içerikleri size hediye etmektedir. Ayrıca Store kısmından paket beklemeden oyun satın alabilirsiniz. Dolar üzerinden satış yaptığı için Steam üzerinden indirim beklemenizi öneririm.

Vereceğiniz Ücreti Paylaştırın

Her paketin geliri site tarafından belirlediği yardım kuruluşlarına gitmektedir. Tabii bu noktada alıcının verdiği ücretin ne kadarlık bir kısmı yardım kuruluşlarına ayırdığıyla doğru orantılıdır. Vereceğiniz ücreti paylaştırmak için "Choose where your money goes" seçeneğinde karşınıza gelen "Developers" (Oyunun Geliştiricisi), "Charity" (Bağış) veya "Humbe Tip" (Humble Bundle sitesine bahşiş) seçeneklerine vereceğiniz ücreti paylaştırabilirsiniz. Humble Bundle Tycoon Simulator paketi Direct Relief ve charity: water yardım kuruluşlarına yardım etmenize olanak sağlıyor. Dilerseniz yardım kuruluşunu kendinizde seçebilirsiniz.

Humble Bundle Tycoon Simulator paketinde toplamda 7 oyun bulunmakta, bu oyunlar diğer Humble Bundle paketlerinde de olduğu gibi 3 farklı ödeme kategorisine ayrılmış durumda. Şimdi kategorilere göz atmaya başlayalım;

Gönlünüzden Ne Koparsa

Humble Bundle Tycoon Simulator paketinin ilk kategorisi için minimum $1 vermeniz gerekmektedir. Vereceğiniz ücret karşılığında 3 adet güzel oyuna sahip olacaksınız. Bu oyunlar;

  • Train Simulator 2016

  • RollerCoaster Tycoon: Deluxe

  • Out of the Park Baseball 17

En güncel olanından tutunda bizleri biraz geçmişe götüren bu 3 oyunu daha yakından bakalım.

Train Simulator 2016

Humble Bundle Tycoon Simulator PaketiYıl: 2015

Geliştirici: Dovetail Games

Tür: Simülasyon

Simülasyon oyunlarını yakından takip edeniniz varsa Train Simulator oyununu zaten biliyordur. Her sene aynı oyunu çıkartık geri kalan diğer şeyleri DLC ile satmaya çalıştığı için oyuncular tarafından eleştiriler almakta. Oyunun satış politikasından oyunun içeriğine bakarsak, oyundan kariyer modu, kendi rotanızı yapabileceğiniz bir simülasyon kısmı, akademi kısmından oyuna ilk defa giriş yapacaklar için oyunu anlamanızı sağlayacak bir takım görevler bulunmakta ve son olarak profil kısmından da kariyer kısmında ki son durumunuza bakabilir yapmanız gereken görevleri, level seviyenizi görebilirsiniz. Oyun şuan Steam'de satılmamakta, 2016 yerine dilerseniz Train Simulator 2017'ye göz atabilirsiniz.

Humble Bundle Tycoon Simulator Paketi

RollerCoaster Tycoon: Deluxe

Humble Bundle Tycoon Simulator Paketi

Yıl: 1999

Geliştirici: Chris Sawyer Productions

Tür: Simülasyon, Management (Yönetim)

Humble Bundle Tycoon Simulator paketinde bulunan oyunlar arasında en çok oynama fırsatına eriştiğim ve en sevdiğim oyun RollerCoaster Tycoon: Deluxe oldu. Aslına bakarsanız bunun sebebi bizimde o zamanlar birer çocuk olduğumuz gerçeği. Yani pekte incelemeden, sorgulamadan eğlenmeye bakıyorduk. Tabii böyle söylüyorum diye oyunun aslında kötü olduğunu demeye çalışmıyorum. Oyun tam tersi bir şekilde mükemmeldi. Bir lunaparkınız var ve para kazanmaya çalışıyorsunuz. Bunun için kaliteli hizmet vermeniz gerekiyor, detaylara inersek örneğin bir aletin kaç dkda bir sefer yapacağına kaç kişinin bineceğine, kaç para olacağına, kaç teknikerin çalışacağına, tuvaletin ücretine diye bu liste uzar da gider.

Humble Bundle Tycoon Simulator Paketi

Out of the Park Baseball 17

Humble Bundle Tycoon Simulator Paketi

Yıl: 2016

Geliştirici: Out of the Park Developments

Tür: Simülasyon, Spor, Strateji

Millet olarak beyzbol kültüründen uzak yetiştiğimizdendir ilgimi çekmeyi başaramayan nadir oyunlardandır. MLB yani "Major League Baseball" takımlarından bir takımı seçerek yönetiyoruz. Anlayabileceğimiz dilden aktarmak gerekirse, mantık Football Manage'dekinin aynısı ama spor dalı ve tekniği farklı. Oyunu öğrenmek için hevesli arkadaşlar için önerebilirim.

Humble Bundle Tycoon Simulator Paketi

Minimum 4.19$ Karşılığında Sahip Olabileceğiniz Oyunlar

Humble Bundle Tycoon Simulator paketinin yeşil renkle ifade ettiği kategoride de 3 adet oyun bulunmakta. Bu oyunlara da sahip olabilmek için minimum $4.19 ödemeniz gerekiyor. Bu miktar talebe göre artıyor, yani yarın rakamın ne olacağını kimse bilemem ama artacağını deneyimlerim doğrultusunda söyleyebilirim. Eğer düşünüyorsanız beklemeyin derim.

  • Democracy 3 Collector's Edition

  • Car Mechanic Simulator 2015

  • Big Pharma

Her telden çalan 3 simülasyon oyununa yakından bakalım.

Democracy 3 Collector's Edition

Humble Bundle Tycoon Simulator Paketi

Yıl: 2013

Geliştirici: Positech Games

Tür: Simülasyon, Politika, Strateji, Management (Yönetim)

İlgi çekici bir oyun olan Democracy 3, seçtiğiniz ülkeyi yönetmenizi istiyor sizden. Seçime açık olan ülkeler; Birleşik Krallık (UK), Fransa, Almanya, Amerika Birleşik Devletleri (USA), Kanada ve Avustralya. Fakat modlar ve indirilebilir içeriklerle kendi ütopyanızı oluşturmanız mümkün. Oyunda sizden ne tarz bir yönetim şeklinde bulunacağınızı ve karşıt görüşteki ideolojiyi seçmenizi istiyor. Seçimlerin ne sıklıkta yapılacağını ve üst üste seçilme limitinin olacaksa kaç seçim olacağını seçiyoruz, eğer limit koymak istemezseniz öyle bir seçeneğiniz de bulunuyor. Gerçekçiliği arttırmak adına dilerseniz doğa olayları kapatıp azaltabilir, ülke içinde ki sosyalizm ve liberalizm düşünceye oranını ve ülkedeki politikaya olan ilgiyi ayarlayabiliyoruz. Ayrıca zorluk derecesi de bulunuyor. Kısaca oyunun temeli insanların sizi desteklemesini ve toplumu seçtiğiniz yönde yönetmenizi bekliyor. Keyifli ve bir o kadarda zor olan oyunu şiddetle tavsiye ediyorum.

Humble Bundle Tycoon Simulator Paketi

Car Mechanic Simulator 2015

Humble Bundle Tycoon Simulator Paketi

Yıl: 2015

Geliştirici: Red Dot Games

Tür: Simülasyon

Babanız yaz tatillerinde karneniz kötü olduğu için sanayide tanıdığı ustanın yanına sizi çıkarak olarak verdiyse, bu oyun tam olarak sizi o günlere götürecek. Tam anlamıyla arabanın iç ve dış aksanlarınıza hakim olduğunuz, aracın motorunu açıp yapını, antifrizini değiştirdiğiniz ve açıkçası her detayına kadar düşünülerek hayata geçirilmiş bir oyun Car Mechanic Simulator. Ne yazıktır ki küçüklüğümden beri arabaya olan bir merak duydum olmaması bu oyuna karşı ilgi duymamın önüne geçiyor. Yinede seveni ve ilgilisi için kaçmayacak bir nimet.

Car Mechanic Simulator 2015 2

Big Pharma

big-pharma

Yıl: 2015

Geliştirici: Positech Games

Tür: Simülasyon, Management (Yönetim)

Big Pharma, 1997 yılında hayatımıza giren ve kendi adıma çok beğenerek oynamış olduğum Theme Hospital oyununa benzer yapısının olduğunu söyleyebilirim. Kendinize bir ilaç üretim yeri kuruyorsunuz ve ihtiyaçları karşılayacak şekilde hastalıklara ilaç üretmeye çalışıyorsunuz. İlaçları üretmek için ham madde temini yapmanız gerekirken yeni ilaçlar üretebilmek içinde keşif yapmanız gerekecek. Size verilen görevleri tamamlayarak büyümeye devam ediyorsunuz. Detaylı bir oyun olduğu için kafa yormamız gerekecek.

big-pharma2

Minimum 12$ İçin Belirlenmiş Oyunlar

Humble Bundle Tycoon Simulator paketinin en baba kısmına yani mavi renkle belirtilmiş kategoriye. Minimum $12 vererek ekstra 1 oyuna daha sahip olacaksınız. Bu kategoriyi satın alarak paketteki tüm oyuna sahip olabilirsiniz, bilmeyenler için belirtmiş olalım.

Youtubers Life

Humble Bundle Tycoon Simulator Paketi

Yıl: 2016

Geliştirici: U-Play Online

Tür: Simülasyon

Youtube'da düzenli olarak özgün içerik oluşturan kişilere "Youtuber" deniyor ve bu aralar büyük bir popülerliği sahip. Oyun Sims oyunlarına benziyor. Kendinize öncelikle bir karakter yaratıyor daha sonra da bir Youtube kanalı oluşturuyorsunuz. Oyun kanalı açtınız diyelim, oyun videoları çekip render kısmını nasıl yapacağını seçebiliyor, ekipmanlarınızı güncelleyebiliyor, daha fazla oyun satın alarak kanalınızda çeşitli bir içerik oluşturabiliyorsunuz. Çok güncel bir oyun ve erken erişimde, merak ediyorsanız bir deneyin derim.

youtubers-life

Paketin detaylarını Humble Bundle sitesini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. Paketin geçerlilik süresi ise 12 Aralık, yani düşünmek ve durumunuzu gözden geçirmek için hala biraz süreniz var.
Takipte Kalın Karlı Çıkın!

Humble Bundle Tycoon Simulator paketindeki oyunların toplam fiyatı $140 ama siz paketi satın alarak toplamda $12'a sahip olabilirsiniz. Humble Bundle'da ki paketlerle çok uyguna oyunlar satın alma fırsatlarını kaçırmamak adına bizleri takip etmeyi unutmayın. Bir sonraki indirim haberiyle görüşmek üzere keçiyle kalın!