Ana sayfa Haberler Steam Ödülleri İle Yılın En İyilerini Seçin!

Steam Ödülleri İle Yılın En İyilerini Seçin!

983
PAYLAŞ
Steam Ödülleri İle Yılın En İyilerini Seçin!

Steam Ödülleri İle Farklı Kategorilerde Bu Yılın En İyilerini Seçebilirsiniz!

Popüler dijital oyun platformu Steam, bu yılki Sonbahar indirimlerinde değişik bir uygulamayla karşımıza çıktı. Yeni başlayan Steam Ödülleri uygulamasıyla artık Steam topluluğu çeşitli kategorilerde en iyi oyunları ve oyun adaylarını seçebilecek. Bu uygulamaya dahil olan Steam kullanıcıları, her indirim zamanında olduğu gibi çeşitli rozetler kazanmaya da devam edecek

Steam Ödüllerinde Hangi Kategoriler Mevcut ?

Steam, bir ilke imza atarak Steam Topluluğunun prestijli Steam Ödülleri için 8 farklı kategoride adayları belirlemesine imkan sundu. Kategoriler ise şöyle;

Zamanın Eskitemediği

Bu oyun kategorisi eski oyunları kapsıyor. Steam sizlerden, eskiden oynadığınız ve hala oynamaya değer gördüğünüz yapımları aday göstermenizi istiyor. Bu sayede geçmişin klasik oyunlarından en iyisinin topluluk tarafından seçilmesi amaçlanıyor.

Ağlamıyorum, Gözüme Bir Şey Kaçtı

Steam bu kategoride sizlerden duygusal anlamda en çok etkilendiğiniz oyunu seçmenizi istiyor. Bu kategoride ödülü alacak oyun, tüm topluluğu aynı anda ağlatmış olma özelliğini taşıyacak.

Sadece 5 Dakika Daha

Bazı oyunların başından ne yapsanız da kalkamazsınız. Bir görev daha, bir maç daha, 5 dakika sonra derken bir türlü yatağın yolunu bulamazsınız. İşte bu kategori tam da bu tarz oyunları ifade etmek için. Bu ödülü alacak olan oyun, tüm Steam topluluğunu sabahın ilk ışıklarına kadar ayakta tutmayı başarmış olma özelliğini taşıyacak. Sizlerde bu ödül için, sizi geç saatlere kadar ayakta tutan oyunu aday gösterebilirsiniz.

Dostum, vay canınaaaaa!

Her oyunun içerisinde ufak tefek sürprizler var, buna alışığız. Fakat bu oyun bambaşkaydı! Oynarken beyninizin yandığı, ulan yoksa bu da bir komplo mu diye düşünmekten oyunu oynayamadığınız yapımı bu kategoride aday gösterebilirsiniz.

Sarılmaya En Çok İhtiyacı Olan Kötü Adam

Oyun dünyasının kötü çocuğunu seçtiğimiz bu kategoride, en gıcık olduğunuz firmanın oyununu aday gösterebilirsiniz. Kim bilir belki oyun dünyasının kötü çocuğunun sadece birazcık şefkate ihtiyacı vardır. İçten bir sarılma sayesinde bu ödülü alan oyunun fiyatının düşmesini veya yapımcı firmanın birazcık de olsa kendisine çeki düzen vermesini sağlayabilirsiniz.

Oyun İçinde Oyun

Bu kategoride oynadığımız oyunun içerisine gizlenmiş en iyi mini oyunu seçiyoruz.

Ben Bu Oyunun Ödül Kazanmadan Önce de Güzel Olduğunu Düşünüyordum

Pazarlamasız, reklamsız ve arkasında büyük desteği olmadan bir oyunu araştırıp kendi çabanızla keşfettiniz. Bu keşfi başkalarına yedirecek değilsiniz tabi ki de ! Her ne kadar bu oyun şimdi ödül almış olsa da, bu durum o oyunu ilk sizin keşfettiğiniz gerçeğini değiştirmeyecektir.

Bir Çiftlik Hayvanının En İyi Kullanımı

Her oyunda hayvan karakterler olabilir. Fakat bazen öyle bir oyun karşımıza çıkar ki o yapımda hayvan karakteri oyunun temel yapı taşıdır ve oyunun genel yapısına cuk oturmaktadır. İşte bu kategori, hayvan karakterlerin en iyi kullanıldığı oyunu arıyor.

Her Şeyi Düşünemedik

Bizim Steam'e, onlarında bizlere olan güvenimiz sonsuz. Karşılıklı bu güven ortamı sayesinde Steam'deki patronlar, bizlerin de kendi kategorimizi yaratmamıza izin verdiler. Her şeyi kendilerinin düşünemeyeceğini bilen büyük patron Gabe, bizlere bu kategoride, kendi fikrimizi ifade etme olanağı sağlıyor.

İndirimler Bitmeden Oylamaya Katılın !

Steam Ödülleri, Steam Sonbahar İndirimleri süresince devam edecek. Ödül kategorilerin bir hayli ilginç ve ilgi çekici olduğu ise aşikar. Rozet kazanmak içinse Steam'in sizlere verdiği bazı küçük görevleri tamamlamalısınız. Bu görevler şöyle;

  • En az 1 oyunu aday gösterin
  • Her kategoride bir oyunu aday gösterin
  • Aday gösterdiğiniz bir oyunu oynayın
  • Aday gösterdiğiniz bir oyunu inceleyin (veya incelemenizi güncelleyin)

Steam seviyesine önem veren kullanıcılar için ek bilgi olarak her rozetin 25TP değerinde olduğunu da ekleyelim. Sizlerin Steam Ödülleri adayı hangi yapım ? Yorumlarda bizlere belirtmekten çekinmeyin !