Ana sayfa Hobi İstanbul Bach Günleri: Bach&Love

İstanbul Bach Günleri: Bach&Love

1021
PAYLAŞ
İstanbul Bach Günleri: Bach&Love

İstanbul Bach Günleri ile İstanbul Bach'a Doyacak !

İstanbul Bach Günleri sayesinde müzikseverleri çok farklı ve tematik bir aralık ayı bekliyor. Bu yıl on üçüncüsü düzenlenecek olan İstanbul Bach Günleri boyunca Johann Sebastian Bach, Scarlatti, Handel, Telemann gibi klasik müziğin usta isimlerinin eserlerinin çalındığı toplam 5 konser sahnelerde yer alacak.

7 Aralık çarşamba günü açılışını yapacak olan festivale aralık ayı boyunca birbirinden değerli ve dünyaca ünlü birçok sanatçı konuk olacak. Grand Pera Emek Sahnesi ve İstanbul Deniz Müzesine konuk olacak sanatçıları dinlemek için Biletix'ten biletlerinizi alabilirsiniz. Bilet fiyatları ise 56 - 130 TL arasında değişmekte.

Festivale katılıp eserlerini sunacak olan sanatçıları biraz daha yakından tanımak ve tanıtmak için bazı çalışmalarını paylaşmak istedik.

Andres Mustonen ve Glasperlenspiel Oda Orkestrası

7 Aralık çarşamba günü saat 20:30'da festivalin ilk konuğu olarak dünyaca ünlü keman virtüözü ve şefi Andres Mustonen ile Estonya’nın en önemli oda orkestralarından Glasperlenspiel Orkestrası sahneye çıkıyor. Bach'ın değerli eserlerini ve klavsen konçertosunu seslendirecek olan değerli sanatçılar, müzikseverler ile Gran Pera Emek sahnesinde buluşacak.

EUBO European Union Baroque Ensemble

17 Aralık pazar günü saat 20:30 'da İstanbul Deniz Müzesi'nde festivalin ikinci etkinliğini European Union Baroque Ensemble orkestrası gerçekleştirecek. Avrupa'nın dört yanından seçilmiş ve yetiştirilmiş birbirinden yetenekli müzisyenlerin oluşturduğu orkestra, Bach, Scarlatti, Handel ve Telemann’ın eserlerinden oluşan bir konser ile sahnede olacak.

 François Fernandez & Benjamin Alard

20 Aralık salı günü saat 20:30'da org ve klavsenin dünyadaki sayılı virtüözlerinden Benjamin Alard ile ünlü keman virtüözü François Fernandez, Deniz Müzesi’nde sahne alacak. Festival boyunca 2 defa sahneye çıkacak olan sanatçılar ilk sahnelerini beraber alacaklar. Festivalin dördüncü ve beşinci gününde de sanatçılar farklı eserlerle klasik müzikseverler ile buluşacak.

Myriam Arbouz & Benjamin Alard

21 Aralık çarşamba günü İstanbul Deniz Müzesi'nde festivalin dördüncü etkinliği gerçekleşecek. Konser gecesinde Fransız soprano Myriam Arbouz, klavsenci ve organist Benjamin Alard duo olarak sahne alacak. Festivalin bu etkinliğinde Bach’ın eşi, ses sanatçısı Anna Magdelena Bach ve Bach’ın duygusal birlikteliğinin yanında müzikal birlikteliğinin de anısı yaşatılacak.

François Fernandez

Festivalin son konseri, 22 Aralık Perşembe gecesi yine Deniz Müzesi’nde gerçekleştirilecek. Festivalin son günü François Fernandas hüzünlü bir kapanış olarak Bach’ın ölen ilk eşinin ardından hissettiği yalnızlığı ifade ettiği eserinden parçalar çalacak. Fernandez, İstanbul Bach Günlerinde 2 defa sahne alacak ve Bach'ın eserlerini kemanıyla yaşatacak.

Bizlere "Sanat ne güzel şey !" dedirtecek İstanbul Bach Günleri gibi festival ve etkinliklerin daha sık ve uygun bilet fiyatlarıyla karşımıza çıkması dileğiyle,

Keçi ile kalın !