Ana sayfa Bilgisayar Code Studio ile Keyifli Yazılım Dersleri

Code Studio ile Keyifli Yazılım Dersleri

1011
PAYLAŞ
Code Studio ile Keyifli Yazılım Dersleri

Bilgisayar Başına Geçmekten ve Tabletleri Kullanmaktan Korkmayın! Verimli Hale Getirin!

Günümüzde çocuklarımızı bilgisayar başında yada elinde tabletle görmek birçok ebeveyn için çok korkutucu bir durum. Teknolojinin bu kadar hızlı ilerlediği günümüzde sanırım çocuklarımızı bilgisayar ve tableti öcü gibi gösterip uzaklaştırmaya çalışmak tek kelimeyle anlamsız. Tabi ki bazı kısıtlamalarla çocuklarımızı korumalıyız fakat çocukların bilgisayar merakını da görmezden gelmemeliyiz. Bu yüzden bilgisayara ve bilgisayarın dili olan programlamaya biraz daha yakından bakıp, neler yapılabileceğini görüp, çocuklarımızı da bu yolda yönlendirmek daha verimli olacaktır. Sizlerde bizim gibi düşünüyorsanız Code Studio tam size göre !

Code Studio İmdadınıza Koşuyor !

2013 yılında kurulan ve 20 milyonu aşkın öğrencisi olan Code Studio, kodlamaya yeni başlayanlar ve çocuklar için bulunmaz bir fırsat. Code Studio sayesinde herkes, kodlamayı en basit hali ile eğlenerek adım adım öğrenebilir. Minecraft, Starwars, Angry Birds, Anna ve Elsa, Flappy Birds gibi senaryoların kullanıldığı birçok eğlenceli etkinlik sayesinde yazılım öğrenmek hem çocuklar hem de yetişkinler için keyifli bir hal alıyor.

flappy

Siteye üye olmak ücretsiz ve oldukça kolay. Türkçe dil seçeneğinin olması ülkemizde kullanımımızı daha da kolaylaştırıyor. Sitedeki etkinlikten yararlanmak için üye olma zorunluluğunuz yok, fakat yaptığınız çalışmaların kayıtlı olması için üye olmanız tavsiye ediliyor. İster eğitimci ister öğrenci seçeneği ile kayıt olabileceğiniz Code Studio, iki seçenek için de tamamen ücretsiz. Tüm bunlara ek olarak eğitmen olarak siteye üye olan kullanıcılar için öğrencilere eğitim sınıfları oluşturma gibi ek olanaklar da sağlanmış. Öğrenciler ise, sitenin kendi etkinliklerinin dışında eğitmenlerin oluşturduğu açık sınıflara da kayıt olup dersleri takip edebiliyorlar. Eğitim sınıflarında tanıdığımız simalar da mevcut;

code-org_gates

Herkes Kodlamayı Öğrenebilir !

4 yaşından 104 yaşına kadar herkesi kodlama öğrenmeye ve uygulamaya çağıran Code Studio, yaş aralıklarına uygun ders seçenekleri sunuyor. Dersler belirli bir sıralamaya göre programlanmış durumda ve genelde neler yapmanız gerektiği kısa tanıtıcı bir video ile anlatılmakta. Programlanmış derslerin dışında kendi oyununuzu yapabileceğiniz bağımsız etkinlikler de mevcut. Örneğin Flapy Bird oyununu kendiniz yazıp programı çalıştırabilir, yada Star Wars oyununu kodlayıp droidleri yönlendirebilirsiniz. Üstelik yaptığınız tüm bu çalışmaları arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Korkmayın, neler yapmanız gerektiği size her adımda söyleniyor ve yardımcı olunuyor.

Code Studio, bireysel çalışmanın dışında ikili çalışmaların öğrenciler için daha yararlı olacağını vurguluyor. Yani isterseniz çocuğunuz ile birlikte sizler de etkinlik ve derslere katılabilirsiniz.