Ana sayfa Haberler Metro Serisinin Yeni Oyunu 2017'de Bizlerle Buluşacak

Metro Serisinin Yeni Oyunu 2017'de Bizlerle Buluşacak

1140
PAYLAŞ
Metro Serisinin Yeni Oyunu 2017'de Bizlerle Buluşacak

Nükleer Savaş Sonrası Dünyada Geçen Bir Hayatta Kalma Mücadelesi

Sevilen Metro serisinin yapımcı firması 4A Games, tüm zamanını yeni VR oyunları Arktika.1'e ayırmadığını söylemişti. Bu gün güncellenen Metro oyununun sitesinde, yapımcıların sevilen seriyi gerçekten de unutmadıkları anlaşıldı. Sitede bulunan bir zaman çizelgesinde, önceki Metro oyunların yanı sıra, yeni gelecek Metro oyunu için de tarih verilmiş. Yeni Metro oyunu bu çizelgeye göre 2017'de bizlerle buluşacak.

ocqsaiwf5le99dy6dp6evu

Gmitry Glukhovsky'nin romanından uyarlanan Metro serisi, nükleer bir savaş sonrasını konu alıyor. Savaş sonrası Rus metrolarında geçen yapım yarattığı hikaye örgüsü, atmosferi ve sıra dışı karakterleri ile okuyucuların beğenisini kazanmış durumda. Kitaplardan uyarlanan 2033 ve Last Night'ın da bu atmosferi sağlaması, biz oyunculara sıradışı bir deneyim sağlamayı başarmıştı. Romandan uyarlanan bu oyun, kısa zamanda FPS sevenlerin beğenisini kazanmış, oynanması gereken klasikler listesinde ilk sıraları zorlamayı başarmıştı.

Söylentisi bile FPS sevenleri heyecanlandırmaya yetecek olan yeni oyun, kitapların ve Last Night'ın bitti yerden devam edecek. Sitede bulunan zaman çizelgesine baktığımızda, bu durumu doğrular nitelikte bilgiler edinebiliyoruz.

"Her şey bir sonuca varır. Kitapların hikayelerinin bittiği yerde, oyunlar başlayacaktır. Yeni keşifler ve yepyeni bir dünya karşınızda duruyor... Yeni bir Metro oyunu"

 

4A'dan Gelen Manidar İpucu

4A, yeni oyunları Arktika.1'i duyururken, birisi Arktika.1 olmak üzere iki yeni yapımın yolda olduğundan bahsetmiş ve diğer oyun hakkında sabırlı olmamızı istemişti.

"İki yeni oyun üzerinde çalışıyoruz fakat diğer proje hakkında konuşmaya henüz hazır değiliz. Lütfen sabırlı olun, duyuru günü geldiğinde, yeni oyunumuza bayılacaksınız !"

4A'dan gelen açıklama bire bir doğru çıktı. Gerçekten de duyuru geldiği gibi, şimdiden yeni oyuna (henüz hakkında hiç bir şey bilmesek de) bayıldık. Nükleer kıyametin geldiği, karlar içerisindeki Rusya'dan, tekrar metrolarına ineceğimiz günü sabırsızlıkla bekliyoruz. 4A'dan yeni oyun ile ilgili henüz başka bir açıklama gelmedi. Yeni kitabın İngilizce çevirisinin tamamlanması ve dağıtıma başlanması dolayısıyla, yeni oyunun da çok fazla gecikmeden piyasaya sürülmek istenmesi normal gözüküyor. Önümüzdeki günlerde yeni oyunla ilgili bilgilere ulaşabiliriz.

Keçi ile kalın !