Ana sayfa Haberler Amazon'dan Türk Kullanıcılara Müjdeli Haber

Amazon'dan Türk Kullanıcılara Müjdeli Haber

755
PAYLAŞ
Amazon'dan Türk Kullanıcılara Müjdeli Haber

Amazon, Türk Kullanıcıları İçin Bedava Kargo Olanağı Sunacak !

Ülkemizde, internetten alış-veriş yapmak oldukça yaygınlaştı. E-ticaret sitelerinin yaygınlaşması, kampanyalar, indirimler derken, artık her birimiz internetten sayısız ürün alıyoruz. E-ticaret denilince hepimizin aklına birkaç yerli site gelse de, belki de dünya çapındaki en büyük E-ticaret sitesi Amazon'u görmezden gelmek zorunda kalıyoruz.

Dünya çapında hizmet veren Amerika menşeli bu alış veriş sitesi, sadece Amerika'ya değil, Avrupa'nın bir çok ülkesine ve hatta Asya ülkelerine hizmet sunmakta. Güvenilir yapısı, kullanıcısından yana koyduğu tavır ve sayısın indirim fırsatları ile Amazon, dünyanın en büyük ve kaliteli E-ticaret sitesi.

amazon-button1-1000x355

Peki madem firma bu kadar avantajlı, neden Türkiye'de herkes alışverişlerinde bu siteyi kullanmıyor ? Cevap çok basit, yasalarımız. Yurt dışından getirilen bir ürün, ülkemizin kanunlarına göre belirli şartlar taşımak zorunda. Evet ürünleri Amazon'u kullanarak çok daha ucuza satın alabiliyoruz, fakat ülkemiz yasalarından kaynaklanan vergileri ve Amerika'dan buraya ödediğimiz kargo fiyatını, güncel dolar kurunu da hesaba katarak toplarsak, bazen Amazon'dan aldığımız ürün buradaki satış fiyatıyla aynı fiyata gelebiliyor. Bu durumda ise kullanıcılar genellikle yerli firmaları tercih ediyor.

Amazon'dan NVIDIA GTX 1070 İndirim Fırsatları!

Almanya İmdadımıza Koştu

Firmanın dünya çapında hizmet verdiğini söylemiştik. Bu yüzden firmamız, doğal olarak Almanya'ya da hizmet veriyor. Amazon.de adındaki bu site, artık Türkçe içeriğe sahip. Eskiden Türkiye için kullanıma kapalı olan bu site, artık Amazon.com.tr alan adını direkt kendisine yönlendiriyor. Yani biz Türk kullanıcılar artık Almanya için oluşturulan site üzerinden alışveriş yapabileceğiz. Peki bunun bize ne gibi bir faydası var ? Öncelikle sitenin Türkçe dil desteği mevcut. Yani İngilizce veya Almanca bilmeyen kullanıcılar için alış-veriş yapmak artık çok kolay olacak. İkinci artı yanı ise, daha öncesinde söz ettiğimiz ve Amerika'dan Türkiye'ye ürün gönderilirken alınan kargo ücretinin, artık 49 Euro fiyat ve üzerindeki alışverişlerde alınmayacak olması. Bu fiyat, ilgili Euro kuru ile çarpıldığında yaklaşık 174 TL yapıyor. Herhangi bir elektronik eşyanın, bu fiyattan pahalı olduğunu düşünürsek, Amazon'dan alışveriş yapmak, biz teknoloji tutkunları için artık çok daha kolay olacak.

Bu çözüm sayesinde artık bizlerde indirimlerden faydalanabileceğiz ve ülkemizde bulunmayan veya bulunsa da çok pahalı olan ürünleri sipariş edebileceğiz !