Ana sayfa Haberler Yeni Overwatch Karakteri Sombra Karşınıza !

Yeni Overwatch Karakteri Sombra Karşınıza !

1174
PAYLAŞ
Yeni Overwatch Karakteri Sombra Karşınıza !

Overwatch'ın Yeni Biyonik-Hacker Kızı, Sombra !

Ha geldi ha gelecek diye beklediğimiz, Blizzard forumlarında, oyunun içerisindeki gazete kupürlerinde, afişlerde, posterlerde görüp "Kim lan bu Sombra ?" diye hayıflandığımız yeni Overwatch karakteri sonunda tanıtıldı. Oyun dünyasının belki de en çok merak edilen ve hakkında ipucu avlama etkinlikleri düzenlenen karakterlerden biri olan Sombra, daha meydanlara inmeden bir çoğumuzun favori karakteri olmayı başardı !

crnlsmiwaaqwpjc

Bize de mi Hack ?

Yeni karakterimiz İspanyol bir hacker. Büyük firmaların, Omnic ayaklanması sırasındaki kirli işlerini meydana dökmeyi kendisine amaç edinen Somba, bu amaç için Los Muertos çetesine katılır. Çetenin, kendisini bir araç olarak kullandığını ve çetenin çıkarlarına hizmet etmek için aldatıldığını fark eden Sombra, bu çeteden ayrılmayı başarır. Fakat çetenin, kendisinin kimliğini açığa çıkarması ve tüm kimliğini medyaya sızdırması sonucunda kahramanımız Talon Organizasyonuna katılmak zorunda kalır. Burada yeni biyonik güçlerine kavuşan kahramanımız, artık hack yapmak için bir bilgisayara ve Kali Linux'e ihtiyaç duymuyor ! Yeni yayımlanan tanıtım videosunda da görebileceğiniz gibi kahramanımız artık sadece kendi amaçlarına hizmet edecek !

Yetenekleri Neler ?

Silahı: Makineli Tabanca

Kahramanımız, tam otomatik, bol aksiyonlu, az hasarlı fakat büyük şarjörlü bir makineli tabancaya sahip. Tracer'ın silahından biraz daha az bir hasara sahip olan bu silah, bu eksiğini büyük şarjörü ile kapatıyor.

İkincil Yeteneği: Hack

Kahramanımız rakipleri, sağlık kitlerini, turetleri yani kısacası her şeyi heckleyebiliyor. Rakiplerinizi hackleyip onların özelliklerini kullanmalarını engelleyebilir, veya turetleri hackleyip sevecen bir Torbjorn'ü kolayca etkisiz hale getirebilesiniz. Sombra, ulti özelliklerin kullanılmasını ise engelleyemiyor, fakat bu özelliklerin, dostları tarafından duvarların ötesinden görülmesini sağlayabiliyor.

sombra-abilities-930x472
Pasif: Fırsatcı

Fırsatçılık özelliği sayesinde Sombra, yarım cana sahip düşmanlarını, duvarların arkasından görebiliyor.

Yetenek 1: Thermoptic Camo

Bu yetenek kahramanımıza 6 saniyelik bir görünmezlik sağlıyor. Görünmezliğin yanı sıra karakterimizin hızı da artıyor.

Yetenek 2: Translocator

Sombra, sonrasında geri dönebileceği küçük bir birimi savaş alanına bırakabilir. Böylece tehlike anında bu birimin bulunduğu yere ışınlanarak kendisini hasardan koruyacaktır.

Ulti: EMP

Sombra'nın ulti özelliği ise EMP. Karakterimiz, oluşturduğu Elektromanyetik dalgalar sayesinde rakiplerine hasar vermiyor fakat onların kalkanlarını, yeteneklerini ve çevrede bulunan tüm turetleri etkisiz hale getirebiliyor.

Kıyafetler, Seslendirme ve Tüm Kozmetik Özellikleri

Overwatch'ın en sevdiğimiz özelliklerinden biri de karakterlerin eşsiz kozmetik özellikleri. Sayısız kıyafet, seslendirme ve giriş videoları içeren bu bölüm çoğumuzun yeni bir oyun ararken vakit geçirmekte kullandığı bir alan. Yeni karakterimiz Sombra'da kendisine has bir çok yeni kozmetik seçenekle birlikte geliyor.

Yeni Güncelleme Ne Zaman Aktif Olacak ?

Yeni karakterimizi de içerecek olan Overwatch güncellemesi, büyük ihtimalle 3. Rekabetci Sezonu başlangıcında bizlerle buluşacak. Yeni sezonun ne zaman başlayacağı henüz açıklanmasa da Overwatch forumları şimdiden bir çok teoriye ev sahipliği yapıyor. Forumlardan ve diğer kanallardan toplayabildiğimiz yeni bilgilerle karşınızda olacağız,

Keçi ile kalın !