Ana sayfa Haberler Mass Effect Andromeda ile İlgili Tüm Detaylar

Mass Effect Andromeda ile İlgili Tüm Detaylar

1020
PAYLAŞ
Mass Effect Andromeda ile İlgili Tüm Detaylar

Mass Effect Andromeda İlgili Tüm Detayları Sizler İçin Derledik !

Merhaba oynucu keçi ailesi, uzay macerası dendiğinde aklımıza ilk gelen oyunlardan olan Mass Effect serisinin yeni oyunu Mass Effect Andromeda ile ilgili bu zamana kadar olan tüm haberleri sizler için derledik ! İlk olarak yayımlanan resmi PS4 4K Oynanış Videosudan başlayalım. BioWare'in önemli ismlerden Aaryn Flynn'in anlatımıyla bizlere sunulan bu videoda oynanışın, grafiklerin ve eklenen yeni özelliklerin önceki oyunlara nazaran ne denli geliştiğini görebilirsiniz.

Hikaye Nasıl Olacak ?

Konu Mass Effect Andromeda'nın hikayesi olunca BioWare ağzını sıkı tutuyor. Şuana kadar tek bildiğimiz hikayenin farklı bir galakside geçeceği ve insanlığın gelişen olaylar sonucunda Samanyolu'nu terk etmek ve dev koloni gemileriyle başka bir galaksiye kaçmak zorunda kalmasıydı. Fakat Mac Walters'dan gelen bir açıklama ile bu tutum biraz olsun değişti ve BioWare bizlere bir ipucu sunmuş oldu. E3 sunumunda gördüğümüz erkek karakterin ve ileride göreceğimiz kadın karakterin kardeş oldukları ortaya çıktı. Önceki oyunlarda tek bir Commander Shepard ile oynuyorduk ve her ne kadar istediğimiz cinsiyeti seçebilsek de bu durum oyunun hikayesine etki etmiyordu. Şimdi ise seçimimiz sonucunda dışarıda kalan diğer kardeş ve hatta tüm Ryder ailesi oyunumuzun konusuna doğrudan etki edecek.

mass-effect-andromeda-1

Walters durumu şöyle açıkladı:

" İki önceki E3'de gördüğünüz karakter aslında sizin babanız. Yeni videolarla birlikte tüm Ryder ailesini aslında sizlere tanıtmış olduk. İsimleri ve ayrıntılı bilgileri ise sizlere daha sonra açıklayacağız."

Mac Walters'ın daha sonra dediği tarih ise "N7 günü" olabilir. N7 günü BioWare tarafından düzenlenen ve Kasımın 7'sinde (November 7 - N7) kutlanan bir etkinlik. Mass Effect evrenine aşina olan okuyucularımız N7'ın önemini hatırlayacaklardır.

Mass Effect Andromeda'nın 2017'nin ilk çeyreğinde çıkması bekleniyor. Yeni haberler için bizleri takip etmeyi unutmayın,

Mass Effect Andromeda'nın Çıkış Tarihi Amazon Tarafından Sızdırıldı !

Mass Effect Andromeda'nın çıkış tarihinin sızdırıldığı konuşuluyor. Sızıntının kaynağı ise beklenmedik, ünlü alış-veriş sitesi Amazon.

Amazon'da ön siparişe The Art of Mass Effect: Andromeda adlı bir kitabı çıktı ve kitabın resmi çıkış tarihi olarak Mart 21 ibaresi not düşüldü. Buraya kadar her şey normal gözüküyor. Fakat kitabın açıklamasına bakıldığında kitabın oyun ile aynı zamanda çıkacağı da yazıyor. Bu durumda eğer kitap 21 Mart'ta çıkıyorsa oyunun da o tarihte, ya da en azından 21 Mart'a yakın bir tarihte çıkması gerekiyor.

Yeni Detaylar N7 Gününde Açıklandı

7 Kasım da düzenlenen N7 etkinliği sonunda BioWare, heyecanla beklenen Mass Effect Andromeda ile ilgili yeni detaylar açıkladı. Yeni bir tanıtım videosunda da yer verilen etkinlikte, insanlığın yeni evini arama macerasına ve Andromeda Galaksisinin barındırdığı sırlara tanık oluyoruz.

Açıklandığı günden bu güne hakkındaki tüm bilgiler adeta sır gibi saklanan Mass Effect Andromeda hakkında nihayet bir şeyler öğrenebilmek sevindirici. Yukarıda saydığımız bilgilere ek olarak, yeni karakterimiz (erkek ve kadın) Ryder'a ses verecek olan ses sanatçıları da BioWare ses yönetmeni Caroline Livingstone tarafından açıklandı. Yapılan açıklamaya göre kadın Ryder'ı Fryda Wolff,  erkek Ryder'ı ise Taylor Son seslendirecek.

Deluxe Edition Kutu İçerikleri

Tüm bunlara ek olarak, oyunumuzun Deluxe Edition kutu içerikleri ve kapak tasarımları da sızdırıldı. Mass Effect Andromeda'nın Standart sürümü için biçilen fiyat 59.99 $ iken Deluxe Sürümü için bu fiyat 69.99$ olarak belirlenmiş. Türkiye şartları için oldukça yüksek olan bu fiyat içerisinde koleksiyoncular için ekstra özellikler barındıracak. Mass Effect Andromeda'nın ürün açıklamasında ise şu ibareler yer alıyor;

  • Andromeda Galaksisinin sırlarını, insanlığın yeni evini ararken yeni ve dolu dolu yabancı gezegenlere olan yolculuğu sırasında keşfedin.
  • Yeni evimizi arayan insan ırkının ilk temsilcilerini yönetin.
  • Mass Effect'in bu yeni hikayesinde yepyeni karakterler ile tanışacaksınız. Yeni takımınız ile birlikte destansı bir galaktik yolculuğa çıkacak ve galaksiler arası çatışmalara tanık olacaksınız.
  • Yolbulan Takımı ile (Pathfinder Team) korkunç düşmanlar ve yaratıklara karşı savaşın.
  • Çevre etkileşimleri, zıplama ve yeni silahlar gibi yeni eklentiler ile biyonik güçler artık eskisinden çok daha korkunç.
  • Muhteşem kahramanınızı yeni silahlar, güçler ve teknolojiler ile inşa edin.
  • Daha geniş ve esnek yetenek ağacı sayesinde oyun stilinizi baştan yaratın. Yeni stilinizi ile birlikte düşmanlarınıza karşı durdurulamaz olun !
  • 4 kişilik yeni çoklu oyuncu modu

Yeni tanıtılan kapak tasarımlarını ise aşağıdan görebilirsiniz;

Eğer efsaneleşmiş orijinal üçlemeyi hala oynayamadıysanız, Xbox One Backwards Compatibility ile Mass Effect 1,2 ve 3'ü ücretsiz bir şekilde oynayabilirsiniz !

In addition to being available with Xbox One Backward Compatibility, Mass Effect 1, 2 and 3 are now available in the @EAAccess Vault. #N7Day pic.twitter.com/oOklJxE15t