Ana sayfa Haberler Diablo 1 Efsanesi Diablo 3 İçerisinde Diriliyor

Diablo 1 Efsanesi Diablo 3 İçerisinde Diriliyor

898
PAYLAŞ
Diablo 1 Efsanesi Diablo 3 İçerisinde Diriliyor

Cehennemin Kapıları Tahminimizden Başka Bir Yere Doğru Açıldı

BlizzCon'un yaklaşmasıyla, yeni bir Diablo oyununun çıkabileceği söylentileri oyun dünyasını sarmıştı. Blizzard tarafından sürekli ortalığa bırakılan ipuçlarını toparlayan oyuncular, yeni bir Diablo oyunun gelebileceğini, en azından eski 2 oyunun (Diablo 1 veya Diablo 2'nin) yenilenmiş bir şekilde (remastered) şekilde piyasaya sunulacağını düşünüyorlardı. Fakat Blizzard'dan gelen haber bambaşka oldu.

Diablo içinde Diablo

Geçtiğimiz günlerde BizzCon başladı. Yapımcı firma Blizzard'ın tüm oyunları ile ilgili ard ardına gelen bomba haberlerden sonra sıra Diablo'ya da geldi. Hepimizin heyecanla beklediği, 90 neslini ilk defa 4 CD'lik oyun ile karşılaştıran bu yapım her ne kadar son günlerde sessiz kalsa da, ufak bir kıvılcımla tüm hayranlarını tekrar oyuna kilitleyebilecek kapasitede.

Her birimiz yeni bir Diablo oyunu beklerken, Blizzard Diablo 1'i, Diablo 3'ün içerisinde yeniden yaratacağını açıkladı. Yeni gelecek ücretsiz bir güncelleme ile, orjinal oyundaki sevdiğimiz ve özlediğimiz tüm özellikler Diablo 3'e eklenecek. Dört hafta boyunca, sadece Ocak ayı içerisinde oynanabilecek “The Darkening of Tristram” etkinliği, 16 bölüm ve 4 ana kötüden (boss) oluşacak. Bu güncelleme için özel grafikler bile hazırlanmış. Orijinal oyunun havasını bize yaşatacak olan grafikler tamamen pikselli yapıya sahip olacak ve karakter hareketleri de eski oyunda olduğu gibi olacak.

Frank Pearce, yapılan sunum sırasında da bu durumu teyit etti;

"Tüm oyunun içerisine dağıtılmış ve keşfedilmeyi bekleyen bir çok sır var. Eğer eski Diablo'yu seviyorsanız, bu yeni güncelleme sizin için çok nostaljik olacak."

Necromancer  Ölümden Geri Döndü !

Geri gelen tek şey Diablo 1 değil. Diablo hayranları tarafından çok sevilen ve forumlarda sürekli oyuna tekrardan eklenmesi istenen Necromancer sınıfı oyuna geri dönüyor. Bu yeni sınıf, Diablo 2'deki Necromancer sınıfının birebir aynısı olacak. Sadece görsel açıdan ufak bir elden geçirmeye maruz kalan Necromancer, sevdiğimiz bütün yeteneklerini ise yeni oyunda da hizmetimize sunacak.(Bone Spear ve Corpse Explosion gibi)

bqn6yka8ryaylbqvxfvmaj-650-80Yeni Necromancer sınıfı, Rise of the Necromancer Ek Paketi ile aktif olacak. Bu Ek Paket, yeni bir evcil hayvan, iki adet ekstra karakter slotu, iki ekstra çanta gibi ek özellikler de getirecek. Ek Paketin fiyatı ve çıkış tarihi ise henüz belli değil.