Ana sayfa Haberler Wolfenstein'ın Ses Aktörü New Colossus'u Doğruladı !

Wolfenstein'ın Ses Aktörü New Colossus'u Doğruladı !

776
PAYLAŞ
Wolfenstein'ın Ses Aktörü New Colossus'u Doğruladı !

Çoğumuzun Wolfenstein 3D ile Tanıdığı Efsane, New Order'dan sonra New Colossus ile Devam Edecek

Wolfenstein New Colossus'dan bahsetmeden önce sizlere küçük bir hatıramdan bahsetmek istiyorum; Sene 90'lı yılların sonları... Amcamın bilgisayar mühendisi olmasından dolayı yaşıtlarımdan önce tanışabildim bilgisayar ile. Intel Celeron 500 işlemcim, 128 MB RAM'im, 16 MB Nvidia TNT2 Ekran kartım, 5MB'lık Harddiskim ve Windows 98 işletim sistemim ile mahallenin en teknolojik çocuğu olmuştum. Amcam sağ olsun bazı oyunları kurup da yollamıştı bize bilgisayarı. Bu oyunlardan biri, benim için unutulmaz olan Wolfenstein 3D'idi.

c7185590cf634773b4d56490e26aec1e

Bizim jenerasyonun unutulmaz oyunlarından biri hiç şüphesiz Wolfenstein 3D. Duvarlardaki bayrakların anlamını bilmesek de, oyunun hikayesinden gram bir şey anlamasak da, sırf ortada gözüken kahramanımızın, yüz hakaretlerini izlemek için bile açardık oyunu. Nazi nedir, neden savaşılır bilmezken, az nazi kellesi almadık bu oyun sayesinde.

Retro Rüzgarları Artık Sert Esiyor

Seneler geçti, 90'lı yılların çocukları büyüdü. Alım gücümüzün de artması ile birlikte artık biz geçmişin çocukları, şimdinin müşterisi haline geldik. Eski oyunları anarken ki yaşadığımız o duygusallık, oyun firmalarının da dikkatini çekmiş olacak ki şimdilerde her eski oyunun yeni bir sürümü çıkıyor. Age of Empries HD, Baldur's Gate: Enhanced Edition gibi yapımlar sık sık gündeme gelmekte. Peki bundan şikayetçi miyiz ? Kesinlikle hayır !

Retro rüzgarlarına kapılan oyunlardan biri de tabi ki Wolfenstein. New Order ile gelen başarı ve yaratılan heyecan, yapımcı firma Bethesda'nın iştahını kabartmış durumda. Geçtiğimiz günlerde, Bethesda'dan gelen bir sızıntı haberi, oyun dünyasını meşgul etmişti. Haberde görülen bir resim, sırayla çıkmış oyunları listeliyordu ve listede Old Blood'un altında yeni bir oyun ismi, New Colossus gözüküyordu.

b2ig4xs7sntjyvdbg7n89f-650-80

Serinin hayranları, bu durumu hemen yeni bir oyunun çıkacağına yorumladı (doğal olarak) fakat şimdiye kadar firmadan resmi bir açıklama gelmemişti. İşte tam da bu hengamenin arasında, BJ Blazkowicz'in ses aktörü Brian Bloom'dan bir açıklama geldi. Bir programa röportaj veren Bloom, kendisine dedikodularla ilgili sorulan bir soruya şöyle cevap verdi;

“Bu soruya net bir şekilde cevap vereceğim. Eğer Bethesda'dan gelen E3 2016 sırasına bakarsanız, (üstteki resimden bahsediyor) yeni oyunun isminin güzel bir şekilde gösterildiğini göreceksiniz.... Belkide şuan biz bunları konuşurken, bir yandan da yeni oyun ile ilgili çalışmalara devam ediyoruzdur.”

Gelen açıklama gayet net gibi gözüküyor. Serinin hayranları şimdiden heyecanlanmaya başladı bile ! Eski günleri yad etmek isteyen oyuncular ise Abandonware'den ücretsiz erişime açılan Wolfenstein 3D'yi indirip, oynayabilir ! İyi oyunlar,

Keçi ile kalın !