Ana sayfa Haberler Red Dead Redemption 2 Hakkında Neler Biliyoruz ?

Red Dead Redemption 2 Hakkında Neler Biliyoruz ?

952
PAYLAŞ
Red Dead Redemption 2 Hakkında Neler Biliyoruz ?

Red Dead Redemption 2'nin Çıkacağı Artık Kesin Gibi. Peki Şimdiye Kadar Neler Öğrendik?

Merhaba oyunu keçi ailesi, Rockstar Games biz oyuncuları birkaç gündür sürekli meşgul ediyor. Attığı twitlerle sürekli ortalığı karıştıran Rockstar Games, bize sürekli Red Dead Redemption 2 ha çıktı ha çıkacak dedirtmeyi başardı.

Çıkışı Artık Kesin Gibi

Red Dead 2'nin çıkışı ile ilgili dedikodular Rockstar Games'den gelen bir tiwit ile başladı. Hiçbir açıklama içermeyen twit, sadece kırmızı bir zemin üzerine işlenmiş Rockstar Games amblemi resmini içeriyordu.

 

Bu resim bile, biz oyun severleri heyecanlandırmak için yeterli oldu. Tüm haber siteleri, bu twiti yeni Red Dead'in çıkacağına yorumlarken Rockstar Games'den bir haber daha geldi. Facebook ve Twitter sayfalarındaki kapak fotoğraflarını güncelleyen Rockstar Games, yeni kapak fotoğrafı ile adeta tüm dedikoduları doğruladı.

 

Peki Neler Biliyoruz ?

Red Dead Redemption 2'nin çıkacağı artık kesin gibi. Peki neleri kesin olarak biliyoruz ? Tüm detayları sizler için derledik !

Ne Zaman Çıkacak ?

2014'den beri her yıl, yıl sonunda oyunun çıkacağı söyleniyor. Bu zamamana kadar dedikodular asılsız çıksa da bu yıl işler farklı olabilir. Rockstar Games'den ardı ardına gelen görseller sonucunda topluluk, oyunun çıkış duyurusunun da yakında yapılacağı konusunda ikna olmuş gibi. Herkesin beklediği ve reklam yapılsın, yapılmasın ilgiyi üzerinde toplayacak bu yapım için reklam ve pazarlama süresine de ihtiyaç duyulmaması, bu ihtimali güçlendiriyor. Bizlerin tahmini, oyunun bu ilkbahar sonu veya yazın ortası gibi çıkabileceği.

Tahminlerimizi güçlendiren bir başka kanıt da Rockstar Games'de çalışan bir kişinin Linkedin sayfasından geldi.

red-dead-cv-screenshot

Rockstar Games'de 3D tasarımcısı olarak çalışan bu kişinin profilinde, Red Dead Redemption 2 açık bir şekilde gözüküyor. Her ne kadar çalışan profilini güncelleyerek bunu sadece Red Dead Redemption olarak güncellese de bizler gereken ekran görüntüsünü aldık. Ayrıca Take Two'nun CEO'su Strauss Zelnick tarafından Rockstar'ın heyecan verici bir proje üzerinde çalıştığı da açıklandı. Rockstar Games de 2010'dan beri, önceki bir yapımlarının yeni versiyonu üzerinde çalıştıklarını duyurmuştu. Tüm bu açıklamaları üst üste koyunca, yeni Red Dead oyununun yakın zamanda duyurulacağını tahmin etmek güç değil.

Karakterler

Rockstar'ın resmi sayfasında bulunan bir resim, oyunumuzun karakterleri hakkında bize bazı ipuçları verdi.

red-dead-redemption-2-cast

Resimde, orjinal oyundan tanıdığımız ve kolayca kendisini ele veren karakterler mevcut. Örneğin sağdan üçüncü kişinin Bill Williamson olduğu çok açık. Ayrıca ortadaki karakterin de Marston olduğu belli oluyor. Resimdeki diğer karakterlerin de yakında açıklanması bekleniyor.

Yeni Harita Nasıl Olacak ?

Yeni Red Dead oyunu ile ilgili 2 büyük soru mevcut, nerde ve ne zaman ? Yeni oyunun nerede geçeceği Rockstar HQ'dan sızdırlan bir resimle açıklığa kavuştu gibi.

red-dead-map-leak

Yeni harita, orijinal oyundaki bölümleri de içeriyor fakat haritanın doğuya doğru genişlediği görülebiliyor. Yeni haritanın en alt noktasına bakacak olursanız, ilk oyunun geçtiği Blackwater'ı görebilirsiniz.

Şimdilik yeni Red Dead Redemption ile ilgili bildiklerimiz bu kadar. Rockstar Games'in yakın bir zamanda oyun ile ilgili bir fragman yayımlaması bekleniyor. O zamana kadar sizler için tüm dedikoduları toplamaya devam edeceğiz,

Keçi ile kalın !