Ana sayfa Haberler J.K. Rowling: “Fantastic Beasts 5 Film Olacak!”

J.K. Rowling: “Fantastic Beasts 5 Film Olacak!”

724
PAYLAŞ
J.K. Rowling: “Fantastic Beasts 5 Film Olacak!”

J.K. Rowling: “Fantastic Beasts 5 Film Olacak!”

Harry Potter serisini yazarı ve yaratıcısı olan J.K. Rowling, Fantastic Beasts and Where to Find Them (Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?) serisinin 5 Film olacağını resmi twitter hesabından duyurdu. 2001 yılında yayımlanan kitabı, 15 sene sonra beyazperdeye uyarlandı ve 18 Kasım tarihinden sevenleriyle buluşacak.

Tekrardan Harry Potter serisinin geçtiği o büyülü ve sır dolu dünyasına dönmek bir hayli güzel olacak. Fantastic Beasts filmlerinde Harry Potter'dan tanıdığımız Daniel Radcliffe yada Emma Watson gibi isimleri görmeyeceğiz, çünkü Fantastic Beasts and Where to Find Them bizi Harry Potter'dan 70 yıl öncesine götürecek. Hatta yeni bir ülke, yeni büyü okulu ve dolayısıyla yeni karakterler bizleri bekleyecek.

2001 yılında başlayan Felsefe Taşı'yla başlayan Harry Potter macerası 2011 yılında Ölüm Yadigarları'nın 2. Bölüm filmiyle sonlanmıştı ve aradan 5 sene geçti, şimdi J.K. Rowling'in bir başka kitabından uyarlanmış film bizleri bekliyor. Filmin fragmanı daha önce yayımlanmıştı, dilerseniz önce ona bir göz atalım.

Fantastic Beasts Başrolü Oscar Ödüllü

Filmin yönetmenlik koltuğunda, Harry Potter Zümrüdüanka Yoldaşlığı filminden itibaren son dört filmin yönetmenliğini de yapmış David Yates oturuyor. Filmin başrolünde 2015 yılında 'Her Şeyin Teorisi' filmiyle 'En İyi Erkek Oyuncu' ödülünü kazanmış Eddie Redmayne bulunuyor. Ayrıca Ezra Miller, Colin Farrell, Samantha Morton, Jon Voight ve Katherine Waterston gibi genç ve usta isimlerin harmanlandığı bir oyuncu kadrosu bulunuyor.

Twitter'dan gelen sorulara açık yüreklikle cevaplar veren J.K. Rowling, 1 kitabın 5 film olması fazla değil mi sorusuna, 'Anlatacağım çok fazla hikaye var, filmi izlediğiniz zaman sizde göreceksiniz bunun 1 filme sığamayacağını' diye cevap verdi.

7 Kitap 8 Film, 1 Kitap 5 Film

Harry Potter, 2001 yılında Felsefe Taşı, 2002 yılında Sırlar Odası, 2004 yılında Azkaban Tutsağı, 2005 yılında Ateş Kadehi, 2007 yılında Zümrüdüanka Yoldaşlığı, 2009 yılında Melez Prens, 2010 yılında ise Ölüm Yadigarları'nın ilk filmi 2011 yılında ise ikinci bölümünün filmi sinemalarda izleme fırsatımız oldu. Toplamda 7 kitabın 8 filme sığabildiğini düşünürsek 1 kitap olan Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? 5 filmle karşımıza gelmesi sizce normal mi?

fantastic-beasts

Yüzüklerin Efendisi toplamda 3 film iken Hobbitlerin de 3 film olmasıyla aynı durum söz konusu, tamamen yapımcının daha çok para kazanmak istemesiyle alakalı bir durum.

Son olarak 'Fantastic Beasts and Where To Find Them', 18 Kasım’da vizyona gireceğini tekrardan hatırlatalım.

Bizi takip etmeye devam edin ve #Keçiyle kalın.