Ana sayfa Bilgisayar AMD Gaming Evolved Uygulamasını Sessizce Bitirdi

AMD Gaming Evolved Uygulamasını Sessizce Bitirdi

833
PAYLAŞ
AMD Gaming Evolved Uygulamasını Sessizce BitirdiAMD Gaming Evolved Uygulamasını Sessizce Bitirdi

AMD, Oyuncular İçin Sunduğu Gaming Evolved Uygulamasının Fişini Çekti.

Merhaba sevgili keçi ailesi, AMD cephesinden yeni haberlerle karşınızdayız. AMD, geçtiğimiz günlerde resmi sitesinden bir açıklama yaptı ve Gaming Evolved uygulamasını sonlandırdığını açıkladı.

Gaming Evolved Uygulaması Nedir ?

Gaming Evolved, AMD'nin geliştirdiği ve kullanıcılar için yayın yapma, oyun kaydetme ve oyunların grafik ayarlarını optimize etmeye yarayan bir programdır. Bu program ayrıca kullanıcılar için yazılım ve sürücü güncellemelerini de denetleyerek, kullanıcıları yeni sürümlerden haberdar etmeye ve yeni sürümlerin kolayca yüklenmesini de sağlar.

amd-gaming-evolved-100687198-large

Nvidia'nın GeForce Experience 3.0'ı çıkardığı bu günlerde, AMD'nin Gaming Evolved'un fişini çekmesi, bir çok kullanıcı tarafından garip karşılandı. Twitch'de yayın yapan, oynanış videolarını kaydeden veya programı sadece oyunlarının grafik ayarlarını optimize etmek için kullanan kullanıcıların, Gaming Evolved'un sonlandırılmasından sonra başka programlara yönelmesi gerekecek.

Resmi Açıklama Mı ? Çok Beklersiniz !

Olayın ortaya çıkması ise daha da ilginç oldu. AMD'nin yeni geliştirdiği ve genellikle olumlu yorumlar alan Crimson sürücülerinin, artık Gaming Evolved ile birlikte gelmediğini farkeden kullanıcılar, bu durumu AMD yetkililerine sormaya başladılar.

untitled

Olayın ayyuka çıkması ve soruların iyice yoğunlaşmasından sonra ise AMD tarafından resmi bir açıklama geldi;

“Eylül ayının 12'sinden başlayarak AMD, artık 'AMD Gaming Evolved Uygulamasını' desteklemeyecektir. Fakat uygulama, eski sürümlerin yükleyen kullanıcılar için hala çalışabilir durumda kalmaya devam edecek. AMD, artık bu uygulamayı güncellemeyecek, hiç bir sürümü ile ilgili teknik destek sağlamayacak ve sürümlerin uyumluluk testini yapmayacaktır. Yeni gelecek güncellemelerde de bu uygulama yer almayacak. Fakat 12 Eyül öncesindeki sürücülerdeki yapı bozulmayacak ve uygulama kullanılabilecek."

AMD'den gelen açıklamaya göre uygulamanın eski sürümleri hala çalışabilir durumda. Ayrıca hala resmi sayfada sizleri bu uygulamaya yönlendirebilecek bir çok bağlantı mevcut. Hatta ürünün, Dünyadaki en iyi oyun uygulaması olduğunu iddia eden sayfa bile hala yayımda.

gamingd

Bu Durum Bizleri Nasıl Etkileyecek ?

Bu gibi aksaklıklar, bizce, AMD'nin imajını ciddi anlamda sarsmakta. Basit bir oynanış videosunu kaydetmek isteyen veya oyununun ayarlarını, sistemine göre optimize etmek isteyen bir kullanıcı, artık bu işlemleri yapabilmek için başka uygulamalara ihtiyaç duyacak. Bu durumun da performansı ve kullanıcı memnuniyetini olumsuz etkileyeceği şüphesiz. Daha geçtiğimiz günlerde Nvidia'nın GeForce Experience uygulaması için getirmiş olduğu zorunlu üyelik uygulamasını eleştirirken, AMD'nin buna benzer bir uygulamanın toptan fişini çekmesi, açıkçası bizlerde şok etkisi yarattı.

AMD cephesinden gelen haberlerimiz şimdilik bu kadar, belki de AMD, yeni bir uygulama çıkartarak hepimizi kendisine tekrar hayran bırakır. Detaylardan uzak kalmamak için bizi takip etmeyi unutmayın,

Keçi ile kalın !