Ana sayfa Haberler Football Manager 2017'in Yenilikleri Detaylı Açıklandı!

Football Manager 2017'in Yenilikleri Detaylı Açıklandı!

1085
PAYLAŞ
Football Manager 2017'in Yenilikleri Detaylı Açıklandı!

Football Manager 2017'in Yenilikleri Detaylı Açıklandı!

4 Kasım'da oynanabilirliğe açılacak Football Manager 2017 için yenilikleri içeren video yayımlandı. Otuz dakikanın üstünde olan videoda oyun yeniliklerini detaylı bir şekilde açıklandı.

Fifa Manager'in yeni oyun çıkartmamasıyla beraber türünün tekeli haline gelen FM serisi, kendini tekrar eden yapıya sahip olmasına karşın en çok satan oyunlar listesinde kendisine yer bulmaya devam ediyor.

Sizleri daha fazla oyalamadan Sports Interactive firmasının geliştirdiği Football Manager 2017'in bu yılki yeniliklerine göz atalım. Oyunun maç motoru hem grafiksel olarak hemde kamera açıları olarak yenilenmiş. Artık maç motorunda kale arkasından maçı takip etmeniz mümkün demek oluyor. Grafik kartınız ne seviyede olursa olsun bu değişikliği fark edebileceksiniz.

Futbolcu Hareketleri Baştan Aşağı Değişti

Oyuncuların hareketlerini daha gerçekçi kılacak 'rigleme' yenilikleri eklenmiş, bu sayede değişen iskelet yapısıyla daha gerçekçi hareketler mümkün olacak. Stadyumlarda yapılan yenilikler ile ışık, gölge ve çimlerin 3D görünümü daha gerçekçi hale getirildi.

Kullanılan hareket yakalama teknolojisi ile oyuncuların kafa toplarına daha mantıklı çıkmasına, kaleci kurtarışlarındaki olağanüstü reflekslere olanak tanıyacak.

Oyuncular saha içinde daha dinamik olacak ve daha hızlı yön değiştirebilecekler. Hakemlerin son yıllarda spreyle çizdiği çizgilerde oyuna eklenen bir başka yenilik. Futbolcuların tünelden sahaya çıkışları, seronomi, el sıkışmaları, son direktifler ve başlama vuruşundan önce kendi alanlarında yaptıkları ısınma hareketleri oyuna renk katacak bir başka ince yarıntı olmuş.

Yeni Kurallar

Tek oyuncuyla santra vuruşu, sarı ve kırmızı kartlık durumlarda sakatlanan oyuncular saha kenarına gelme zorunluluğu olmadan saha içinde tedavi görmesi, kırmızı kart gösteriminde yapılan yumuşatmalar gibi bu yıl uygulamaya geçen köklü yenilikler oyuna dahil edildi.

Her sene olduğu gibi ligleri ve oyuncuların yenilenmesini saymasak da olur ama yenilik yeniliktir.

Karar Mekanizması Gelişti

Bir oyuncunun saniye başına yaptığı karar sayısı 2 katına çıkartıldı. Buda şu demek oluyor, oyuncular artık ezbere oynamak yerine çevresinde olan bitenden haberdar olarak oynayacak. Bu durum hem savunma tarafı hemde ataktaki taraf içinde geçerli olacak. Savunma oyuncuları karşılaştıkları rakiplere daha iyi adapte oluyor.

Oyuncular orta ve kornerlerde daha iyi pozisyon alıyorlar. Boş toplara daha iyi tepki verirken kaleciler de topa çıkma veya çıkmama konusunda daha iyi karar veriyor.

Daha akıllı hareket eden sadece oyuncular değil, teknik ekipte yenilikten payına düşüne almış. Mesela sakatlanan bir futbolcunuzun sakatlığının ne olabileceğini size söylüyor.

Sizler için yeniliklerin sadece oyun motoruyla olan kısmını derledim, geri kalan yenilikler için videoyu izlemenizi öneriyorum.