Ana sayfa Haberler Mafia 3'ün Pes Dedirten "Glitch" ve "Bugları"!

Mafia 3'ün Pes Dedirten "Glitch" ve "Bugları"!

849
PAYLAŞ
Mafia 3'ün Pes Dedirten

Mafia 3'ün Pes Dedirten "Glitch" ve "Bugları"!

Yılın merakla çıkması beklenen oyunu Mafia 3, geçtiğimiz günlerde sorunlu bir şekilde çıkış yaptı. Geliştirici firma Hangar 13 tarafından üzerinde uzun yıllar çalışılan ve büyük bir beklentiyle piyasaya çıkarttıkları Mafia 3, ne yazık ki hayal kırıklığı yaratmanın ötesine geçemedi. Yüksek bir fiyat ile kullanıcıların karşısına çıkan Mafia 3'ün bu denli büyük hatalar ile çıkışını yapması, son dönemlerde sıklıkla yapılan "yüksek maliyetli oyunların ön siparişlerinden kaçının" yorumunu doğru çıkardı. Son zamanlarda bu tarz yapımlarla sıklıkla karşılaşan oyun camiasının bu duruma tepki koyması ise çok normal.

Güler misin? Ağlar mısın?

Açık dünya oyunlarında sık sık görmeye alıştığımız "Glitch" ve "Bugları" (hatalar ve aksaklıklar) bu oyunda da bolca bulunmakta. CrowbCat isimli YouTube kanalında yayınlanan videoda, oyunda bulunan hataların ve yapay zekanın ne derece üzücü olduğunu görebiliyoruz. Oyuncuların bir çoğu, yapay zekanın oyuna eklenmediğini düşünüyor. Bizlerde bu videoyu izlediğimizde, bu yoruma katılmak zorunda kaldık.

Oyun, 7 Ekim tarihinde PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkış yaptı ve şu anda bu platformlar üzerinde erişilebilir durumda. Fakat Mafia 3'ün Steam puanları hiç de iç açıcı değil. Oyunun 30 fps kilidi ile gelmesi ve videoda da görebileceğiniz anlamsız hataları oyuncuları bezdirmiş durumda. Çoğu oyucu parasını iade alacağını söylüyor, iade şartlarını kaçıranlar ise oyun ile ilgili "hayal kırıklığı" yorumunu yapıyor. Oyun hakkındaki yorumlar "Genellikle Olumsuz" iken oyunun Metacritic puanı ise 60. Yapımcı firma, ilk günden itibaren kullanıcıların karşılaştıkları hataları gidermeye çalışıyor. Hatta ilk gün güncellemesi ile 30 fps kilidi bile kaldırıldı. Fakat firmanın, fps kilidini kaldırması ile oyunda daha büyük sorunlar ayyuka çıktı. Bu durum kullanıcılar ve eleştirmenler tarafından kıyasıya eleştirildi ve "oyunun eksikliklerinden haberdar olacak ki kilit koymuşlar" yorumlarının yapılmasına sebep oldu.

Mafia 3 ile ilgili şimdilik haberlerimiz bu kadar. Bakalım oyunumuz eksikliklerinden sıyrılıp kullanıcıları memnun edebilecek düzeye ulaşacak mı ? Yeni gelen güncellemeler ve performans iyileştirmeleri ile ilgili haberlerimizde karşınızda olacağız,

Keçi ile kalın !