Ana sayfa Haberler Efsanevi Oyun Dungeon Keeper Origin'de Ücretsiz!

Efsanevi Oyun Dungeon Keeper Origin'de Ücretsiz!

887
PAYLAŞ
Efsanevi Oyun Dungeon Keeper Origin'de Ücretsiz!

Efsanevi Oyun Dungeon Keeper Origin'de Ücretsiz!

Merhaba sevgili keçi ailesi, nostalji rüzgarları tüm hızıyla esmeye devam ediyor. Bildiğiniz gibi Origin On the House kampanyası ile bazı oyunlarını ücretsiz dağıtıyordu. Şimdi ise bu kampanyanın konuğu eskilerin sevilen oyunu ve strateji oyunlarının atası sayılabilecek oyunlardan Dungeon Keeper. Oyunumuz sınırlı bir süre için Origin'de ücretsiz.

Dungeon Keeper, Bullfrog Productions tarafından geliştirilmiş ve Proje liderliğini 'Fable' serisini yaratıcısı olan Peter Douglas Molyneux'nun yürüttüğü oyun 1997 yılında Electronic Arts tarafından dağıtılmıştı. Oyununu, Origin hesabınıza tanımladıktan sonra istediğiniz zaman kurup oynama şansına erişebiliyor olacaksınız. Bu fırsatı kullanmak için tek yapmanız gereken, oyunları mağazadan seçip kütüphanenize eklemek.

Dungeon Keeper
Dungeon Keeper

İlk oyunundan iki sene sonra (1999) Dungeon Keeper 2 çıkışını yaptı. 4.99 € fiyat etiketiyle satışta olan serinin ikinci oyununu satın almak için linki kullanabilirsiniz. Serinin üçüncü oyunu ise proje halindeyken rafa kaldırılan bir yapım olmuştur.

2015 yılında Brightrock Games oyun stüdyosu tarafından geliştirilip piyasaya sürülen War for the Overworld, Dungeon Keeper'ın üçüncü oyunu olarak lanse ediliyor. 49 TL fiyat etiketi bulunan oyun, yeni nesil grafiklerle Dungeon Keeper sevenlerin ve meraklıların ilgisini çekebilecek nitelikte.

War for the Overworld
War for the Overworld

Mobil Oyununu da Bulunuyor

Son yıllarda gelişim gösteren mobil oyun ve mobil oyun piyasası, Electronic Arts gözünden kaçmamış ki oyununun mobil sürümünü yaparak Google Play ve Apple Store platformlarına sunmuşlar. Kule savunması, strateji türünde otobüs yolculuğu sırasında veya boş vakitlerinizde oynanabilecek güzel bir seçenek. Oynaması ücretsiz olan oyun, oyun içi satın almalarla klasikleşen yeşil taş (Gem) satın alarak çeşitli hızlandırmalar yapmanız mümkün.

Dungeon Keeper Mobile
Dungeon Keeper Mobile

PC oyunlarının mobile uyarlamaları genelde bende hayal kırıklığına sebep olur. Bunun ana sebebi firmalar PC veya konsollar için iyi bir ürün ortaya koymaya çabalarken, mobil oyunlarda ise kısa yoldan para kazanmayı hedefler nitelikte olmaları. Oyun içi paraların ödendiği ve parayı verenin düdüğü çaldığı oyunlar oluyor. Bu durum bana hiç bir zaman mantıklı gelmemiştir.

Günümüz grafiklerinde bile hala Age of Empires II, Rise of Nations oynayan biri olarak kütüphanemde Dungeon Keeper bulunmasından mutluluk duyacağım. İndirim fırsatlarını kaçırmamak için bizi takipte kalın, #keçiyle kalın.