Ana sayfa Haberler Google Pixel ve Pixel XL Duyuruldu!

Google Pixel ve Pixel XL Duyuruldu!

922
PAYLAŞ
Google Pixel ve Pixel XL Duyuruldu!

Google Pixel ve Pixel XL duyuruldu!

Goolge, 4 Ekim'de yaptığı büyük bir lansmanla, yeni akıllı telefonları Google Pixel ve Pixel XL'ı duyurdu. Google bu sene ilk defa üretici firma logosuyla değil kendi logosuyla telefonlarını piyasaya sürecek. Cihazların hakkında çok fazla haber çıktı çok konuşuldu. Uzun zamandır mobil dünyasında gündemden düşmeyen cihaz bakalım kullanıcıları için neler sunuyor.

Google Pixel ve Pixel XL Geliyor!

Bu sene ilk defa Google cihazlarında kendi ismini kullanmayı tercih etti ve Nexus devrini kapatarak Pixel ismiyle yola devam etme kararı aldı. Google logosu vurulan telefonları HTC üretti. Pixel'de tıpki geçen sene olduğu gibi Nexus serisinin son serisi olan 5X ve 6P gibi iki boyut seçeneği ile geldi.

google-pixel

Öncelikle telefonların ortak özelliklerini incelemek gerekirse, cihazlarda çift ton gözümüze çarpıyor. Alüminyum kasaya sahip olan telefonların gümüş, mavi ve siyah renk seçenekleri mevcut.

google_pixel_coloursEkranın altında herhangi bir fiziksel tuş bulunmayacak. Fiziksel tuşların görevleri, ekranın alt tarafına bulunan sanal tuşlara emanet edilmiş.

Pixel modelinde 5"lik Full HD AMOLED Corning Gorilla Glass 4 ile kaplı bir ekran bulunuyor. Dört çekirdekli Snapdragon 821'in iki çekirdeği 2.15 Ghz diğer ikisi 1.6 Ghz hızında çalışıyor. Grafik konusunda ise Adreno 530 bulunuyor. 4 GB RAM'i bulunan cihazın 32 GB ve 128 GB depolama seçenekli modelleri bulunuyor. Ayrıca 2,770 mAh bataryası bulunuyor.

Google Pixel, Android 7.1 Nougat ile birlikte gelecek ve Google'ın yeni Google Now ve Google Asistan servislerini kullanacak.

Ayrıca Google Pixel'in DayDream VR destekli ilk akıllı telefon olduğunu da belirtelim.

google-pixelGoogle Pixel 12 MP f/2.0 Arka kamera ve 8 MP f/2.0 Ön kamerayla geliyor. Ayrıca arka kamera ie 2K videolar çekmek de mümkün. Ön kamera ise Full HD kalitesine kadar video kaydedebilecek.

Google Pixel fiyat ve Çıkış Tarihi

Google Pixel modelleri 13 Ekim itibarıyla ön siparişe açılacak ve 20 Ekim itibarıyla satışta olacak.

Google Pixel'in fiyatı ise 649 dolardan başlıyor.

google-pixel

Pixel XL'da ise işler biraz XL'laşıyor. %71.2 ekran kasa oranınlı XL modeli 5.5" 1440 x 2560 çözünürlük değerine sahip ekran AMOLED panelli ve Corning Gorilla Glass 4 ile kaplı. İşlemci yönünde Pixel ile tamamen aynı olan XL 4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 821'den gücünü alıyor. Adreno 530 Grafik bileşeni bulunan cihazın 4 GB RAM'i ve 32 GB ve 128 GB depolama alanlı iki modeli bulunuyor.

google-pixel

Cihazda f/2.0 diyafram açıklığına sahip, çift LED flaşlı 12 MP ana kamera vef/2.0 diyafram açıklığına sahip 8 MP ön kamera bulunuyor. Cihaz 2K çözünürlük ile 30 FPS video çekebiliyor.

Batarya olarak da 3450 mAh bir gücü olan cihaz sadece 15 dakikalık bir şarj ile 7 saatlik bir kullanım sunuyor.

google-pixel

Google Pixel XL 12 Ekim'de ön siparişe açılacak. Ürünümüzün çıkış tarihi ise 20 Ekim. Google Pixel XL'in yurt dışı fiyatı ise 769$. Ürünün Türkiye'ye gelip gelmeyeceği ise belirsizliğini koruyor.