Ana sayfa Haberler Google 4 Ekim Etkinliği ile Yeni Teknolojilerini Tanıttı

Google 4 Ekim Etkinliği ile Yeni Teknolojilerini Tanıttı

748
PAYLAŞ
Google 4 Ekim Etkinliği ile Yeni Teknolojilerini Tanıttı

Google'ın merakla beklenen 4 Ekim etkinliği dün gerçekleştirildi. Peki 5. Günün şafağında bizleri neler bekliyor ?

Merhaba sevgili keçi ailesi, sizlere önceden duyurduğumuz ve son dedikodularını paylaştığımız Google 4 Ekim Etkinliği sonuçlandı. Bu yeni etkinliğin sonunda artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacağa benziyor.

Eğer vaktiniz varsa aşağıda tüm etkinliğin canlı yayımını izleyebilirsiniz. Fakat sizleri uyarıyoruz, video biraz (2 saatçik) uzun ve biraz dağınık. Bunun yerine sizlere sunacağımız bilgileri okuyabilir ve etkinlik hakkındaki bilgilere daha kolay ulaşabilirsiniz.

Bu yeni etkinliği sonunda artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak demiştik. Peki bununla ne kastediyoruz ? Açıklayalım;

Google'ın sadece bir arama motoru olduğu günler geride kaldı, fakat şirketin Chromebook, Nexus gibi atılımları yeterli düzeyde görülmüyordu. Bu etkinlik sonunda ise ibre tamamen tersine dönmüş gibi gözüküyor. Şimdi yeni tanıtılan ürünlere bir göz atalım ve farkı beraber görelim;

Google Pixel

Pixel ile tanışın ! Sizlere önceden de duyurduğumuz gibi artık Nexus serisine veda ettik. Yeni Pixel 5 ve 5.5-inç 2 modele sahip olacak ve her iki model de 4 çekidekli işlemciye ve 4 GB RAM'e sahip olacak. 32GB ve 128GB olmak üzere iki farklı depolama alanı ile satışa çıkacak ve bataryası gün boyunca dayanacak. Telefonumuzun kamerası ise akıllı telefonlarda bulunan en iyi kamera olacak. Pixel, Android Nougat 7.1. ile birlikte gelecek ve 649 $'dan satılacak.

Chromecast Ultra

Chromecast Ultra 4K video, HDR (High Dynamic Range), ve Dolby Vision gibi özellikleri bildiğimiz Chromecast'e ekleyecek. Chromecast Ultra, görünüş olaraksa öncülü Chromecast'e neredeyse tıpatıp benziyor. Yeni Chromecast aynı zamanda Ethernet girişi ile birlikte gelecek. The Chromecast Ultra  Kasım ayında satışa çıkacak ve  79 $ olacak.

Daydream View

DayDream View, görünüşünden de anlaşılacağı gibi yeni VR seti. Fakat diğer VR setlerinden farklı olarak daha şık ve rahat. Ayrıca el kontrolcüsü de içeriyor. Daydream View, Pixel ile de birlikte çalışabilecek. Daydream View Kasım ayında 79 $'dan satışa çıkacak.

Google Home

Mayıs ayındaki I/O etkinliğinde ortaya çıkan Google Home, açıkçası Amazon'un popüler ev yönetim sistemi Echo'nun Google versiyonu. Bu cihaz sorularınıza cevap verebilecek, hava tahminlerini sizlerle iletecek ve maç sonuçları, günlük haberler gibi şeyleri sizlerle paylaşabilecek. Aynı zamanda müzik, radyo dinleme gibi özellikleri de bulunacak. Ürün Kasım ayında 129 $'dan satışa çıkacak.

Google Wifi

Bu cihaz, akıllı bir router olarak tanımlanabilir. OnHub'ın devamı olarak düşünebileceğimiz Google Wifi ile evimizde bulunan ölü noktalardan (Wifi'ın çekmediği noktalar) kurtulabileceğiz. Ürünümüz Kasım atında ön siparişe açılacak ve fiyatı 129 $'dan başlayacak.

Etkinlikte (madebygoogle) açıklanan ürünler bu kadar. Bizlerin de merakla beklediği Andromeda'dan ise ses soluk maalesef yok. Fakat yinede özellikle Pixel ile Google, adından fazlasıyla söz ettireceğe benziyor. Yeni haberlerimiz için bizleri takip etmeyi unutmayın,

Keçi ile kalın !