Ana sayfa İncelemeler #ÇayMuhabbeti: Xiaomi Mi Band 2 Kutu Açılımı ve İncelemesi

#ÇayMuhabbeti: Xiaomi Mi Band 2 Kutu Açılımı ve İncelemesi

1101
PAYLAŞ
#ÇayMuhabbeti: Xiaomi Mi Band 2 Kutu Açılımı ve İncelemesi

#ÇayMuhabbeti Sırasında Xiaomi Mi Band 2'yi Sizlere Tanıttık

Akıllı Keçiler ailesinden herkese merhaba ! Bu günkü çay muhabbetimizde sizlerle birlikte Xiaomi Mi Band 2 kutu açılımını yaptık ve Banggood dan aldığımız bu ürünümüzü sizlere tanıttık.

İnce belli fincan çaylarımızın eşliğindeki bir içimlik bu muhabbette ürünümüzün özelliklerinden sizlere bahsettik ve mobil uygulamasına bir göz attık. Tanıtımımız sırasında Çin'den ürün almanın avantajlı ve dezavantajlı yönlerini de masaya yatırdık. Detaylı incelememizin müjdesini sizlere verdikten sonra çaylarımız bittiğinden bu günlük muhabbetimizi sonlandırdık.

Xiaomi Mi Band 2 Uzun Dönem İncelemesi;

Kutu açılımını yaptığımız Xiaomi Mi Band 2 akıllı bilekliğimiz, bizlere sağlıklı bir gün geçirme konusunda yardımcı olacak mı ya da teşvik edecek mi?

Dilerseniz önce Xiaomi Mi Band 2'mizin genel olarak özelliklerine bakalım;

Yeni tasarım ile gelen OLED ekran bizlere Mi Band 2'mizi bir saat gibi aksesuar olarak kullanımını sağlıyor. Bunun yanında üzerine eklenen tuş ile gün içinde yaptığımız aktivitelerin (ki aktivitelereden kastımız adım ölçme) değerlerini tutarak ve bu değerler üzerinden yürüdüğümüz veya koştuğumuz mesafe değerini, yaktığımız kaloriyi ve kalp ritmimizi ölçüyor. Ayrıca uzun dönem kullanım deneyimine değinecek olursak, Mi Band 2 aralıklı olarak kalp ritmi hızını ölçme işlemi ile yaklaşık olarak 6-7 hafta süren bir pil ömrü sağlıyor.

Mi Band 2 Android ve iOS platformlarında Xiaomi'nin bizlere sunduğu Mi Fit programıyla birlikte kullanılabiliniyor. Bizler Mi Fit programını iOS üzerine kurulu olarak kullandık ve deneyimlerimiz ise şu şekilde;

Mi Fit uygulaması ile Mi Band 2 bilekliğimizi modifikasyona sokabiliyoruz. OLED ekranda bizlerin görmek istediği bilgileri ekleyip çıkarabiliyor ayrıca yeni gelen telefon çağrısı, Whatsapp mesajları, SMS (internet kısıtlamaları ile değerini tekrar kazana bilir :)) gibi bildirimleri bizlere titreşim yolu ile iletmesini sağlayabiliyoruz. Mi Band 2'nin kolumuzu saate bakmak için kaldırdığımız da saati görme gibi veya uyku anında kalp ritminin aralıklarla ölçülmesi gibi özellikler Mi Fit uygulaması üzerinden takip edilebiliyor.

Hayatımıza Ne Gibi Faydalar Sağlıyor ?

Mi Fit uygulaması üzerinden alınan bilgiler iOS platformu üzerinde bulunan Sağlık uygulaması ile entegre olup değerleri okuyabiliyor. Gerçi iki program da aşağı yukarı aynı özellikte, hatta Mi Fit uygulaması üzerinden kilo veriminizi takip edip gelişimini görebilme şansına sahipsiniz.

Mi Band 2 hakkında kısaca görüşlerimizi özetleyecek olursak,

  • Mi Band 2'nin tasarımı giyilebilir cihazlara karşı fazla ilgisi olmayan kişiler tarafından dikkat çekiyor. Meraklı sorular ile karşı karşıya kalabilirsiniz.
  • Mi Fit üzerinden adım hedefi belirleyerek kendinizi gün içinde hareketli olma konusunda teşvik edebilirsiniz. Hayatınızı hareketlendirme gibi bir etkisi olabiliyor.
  • Uyku saatlerinizi düzenlemenize bir nebze de olsa yardımcı olabilmekte.

Muadilleri düşünüldüğünde giriş seviyesi olarak ve 30$ civarında bir değere sahip cihaz olarak Mi Band 2'yi Akıllı Keçiler ailesi olarak öneriyoruz. Mi Band 2'yi Banggood üzerinden satın alabilirsiniz !

Keçi ile Kalın!