Ana sayfa Bilim Neil DeGrasse Tyson Kendi Uzay Oyununu Yapacak !

Neil DeGrasse Tyson Kendi Uzay Oyununu Yapacak !

885
PAYLAŞ
Neil DeGrasse Tyson Kendi Uzay Oyununu Yapacak !

Tanınmış astrofizikçi ve Twitter ünlüsü Neil DeGrasse Tyson kendi oyununu yapmaya karar verdi.

Merhaba sevgili keçi ailesi, bu güne ilginç bir haber ile başladık. Ünlü astrofizikçi Neil DeGrasse Tyson kendi uzay oyununu yapacağını açıkladı. Twitter'ı aktif bir biçimde kullanan Tyson, bu haberi gene kendi Twitter adresinden duyurdu.

Yeni oyunumuz Neil DeGrasse Tyson Present Space Odyssey adını alacak. Oyunumuz bize unutulmaz bir gerçekçilik ve Mars, Europa ve ötesinde eşsiz bir deneyim vadediyor. Space Odyssey web sitesinde ise oyunumuz şöyle tanıtılmış;

"Yeni Görev Kontrol ekibinizle tanışın ve arkadaşlarınızla yakın galaksileri keşfedin ! Koloniler kurarak kendi galaksilerinizi büyütün ve tüm bunları güvenilir Uzay Asistanınız Neil ile birlikte yapın."

Neil DeGrasse Tyson'ın söylediğine göre oyunumuz bağışlarla büyüyecek ve bilimsel açıdan doğru şekilde planlanmış bir oynanışa sahip olacak. Oyun eğitici öğleleri barındırmakla birlikte "Minecraft Modelini" yani Minecraft tarzı yaratıcılığa önem veren bir oynanış biçimini de içerecek. Bu sayede oyunun eğlence yanı da ihmal edilmemiş olacak. Oyuncular kendi galaksilerini oluşturmanın yanı sıra Bill Nye, George R.R. Martin, Neil Gaiman, Peter Beagle, ve Neil DeGrasse Tyson gibi ünlü isimlerin oluşturduğu galaksileri de keşfetme şansına erişecek.

Tyson oyun yapma fikrine ilk başta sıcak bakmadığını fakat kızının onu ikna etmesi ile fikrinin değiştiğini de ekliyor. Oyunumuz Space Odyssey'nin Windows, Mac, Linux, mobil, ve VR platformları için çıkması ve gelecek yıl içerisinde beta testine girmesi bekleniyor.