Ana sayfa Hobi Aslan Kral Sinemada Yeniden Bizlerle Buluşacak !

Aslan Kral Sinemada Yeniden Bizlerle Buluşacak !

1173
PAYLAŞ
Aslan Kral Sinemada Yeniden Bizlerle Buluşacak !

Nostalji Rüzgarı Aslan Kral ile Devam Edecek !

Merhaba sevgili keçi ailesi, nostalji rüzgarları devam ediyor ! 90'lı yıllarda çocuk olan herkesin beğeni ile izlediği Aslan Kral'ın yeniden çekileceği açıklandı. Bu haber her ne kadar sinema dünyasında bomba etkisi yapsa da, Aslan Kral'ın hayranlar, Disney ile aynı fikirde değil.

Disney'den gelen resmi açıklamaya göre Iron Man ve The Jungle Book filmlerinin yönetmeni Jon Favreau klasikleşmiş animasyon filmimizin yeni adaptasyonunu çekecek. Yeni film, eskisinin müziklerini ve hikayesinin birebir içerecek. Yeni adaptasyon orijinal halinden sadece yenilenmiş animasyonları ile farklılık gösterecek ve belki 3D eklenmiş bir şekilde de kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Disney'in Aslan Kral'ı tamamen aynı hikaye ve müziklerle, aynı seslendirmelerle çekmesi kafalarda soru işaretleri yaratmadı değil. Filmin hayranı bir çok insan bunu orijinal filmlere bir hakaret ve para kazanma kaygısı olarak görüyor. 94 yılında izleyicilerle buluşmuş filmin grafiklerinin hala güzelliğini koruduğu ve bu adaptasyonun salt para kaygısı ile yapılacağı gelen eleştiler arasında. Disney ise bu sayede yeni gelen genç neslin de seri ile tanışmasını hedefliyor.

Disney cephesinden gelen haberler şimdilik bu kadar. Fakat nostalji rüzgarını arkasına alan Disney'in yeni bir Alaaddin, Küçük Deniz Kızı veya herhangi bir klasik animasyonunu yeniden çekmesi an meselesi olabilir. Yeniden uyarlanan ve ünlü yıldızların yer aldığı Yeni Güzel ve Çirkin filmi bu akımın başlangıcı olabilir.

Keçi ile kalın !