Ana sayfa Haberler FM Oynayarak Analiz Uzmanı Oldu!

FM Oynayarak Analiz Uzmanı Oldu!

1067
PAYLAŞ
FM Oynayarak Analiz Uzmanı Oldu!

FM Oynayarak Analiz Uzmanı Oldu!

Merhaba sevigili keçi ailesi, futbol ve menajerlik dendiğinde ilk akıla gelen oyun serisi Football Manager'i (FM) bilmeyeniniz yoktur. FM'nin yapımcı firması, Sports Interactive'in duyurduğu habere göre İngiltere'de yaşayan 15 yaşındaki Matt Neil, Plymouth Argyle Kulübü'nde analist olarak işe alındı.

E ne var ki bunda canım diyebilirsin, anlatalım. Matt Neil bunu sacede FM oynayarak başardı. Evet, Dünyanın en çok oynanan futbol menajerliği simülasyonu olan Football Manager serisi, hepimizin teknik direktör olma hayallerini gerçekleştirdi.

FM

Küçük yaşlarından beri, ki kendisi zaten henüz 15 yaşında, Football Manager oynayan Matt, her yıl çıkan oyunu yaklaşık 600-700 saat oynadığını söylüyor.

Matt Neil'in hikayesi ise şöyle gelişmiş; Football Manager oyununun resmi İnternet sayfasındaki ilana baş vuran Neil, oyun için amatör ligde olan Truro City'yi izlemeye başlamış. Yapımcı firma Sports Interactive'in oyundaki bölgesel takımları oluşturmak için bu tarz serbest elemen alımları alışılagelmiş bir davranış. Bu imkandan yararlanan Matt böylece Plymoth Argyle takımı ile de ilk defa tanışma fırsatı bulmuş. Fakat bununla da yetinmeyen Matt, Plymoth Argyle'ın iş ilanına da başvurmuş ve rüya gerçekleşmiş.

Matt'in iş teklifini kabul ettikten sonraki tek endişesi ise oyunda Plymouth'u hiç yönetmemiş olması. Fakat günün sonunda Matt, 15 yaşında dünyanın en genç analisti olmayı başarmış.

FM

Matt Neil'ın kulüpteki görevi ise oyuncu performanslarını takip etmek ve istatistikler çıkartmak, rakipleri analiz etmek, potansiyel tehlikeleri belirlemek, yeni transfer olasılıklarını takip etmek ve izlemek olarak belirlenmiş.

Ayrıca Matt Neil'ın çalıştığı Plymouth Argyle'ın şu anda İngiltere 2. Ligi'nde en yakın rakibinin 5 puan önünde liderlik koltuğunda oturduğunu da belirtelim. İyi iş çıkarttın Matt!

Tüm FM severlerin gururu olan Matt Neil'i biz keçi ailesi olarak da kutluyoruz ! Hepimizin bilgisayarlına FM'yi tekrar kurmasına sebep olan bu haberimizin sonuna geldik. Yeni haberler için takipte kalmayı unutmayın,

Keçi ile kalın !