Ana sayfa Haberler WhatsApp'a Yeni Rakip "Google Allo"

WhatsApp'a Yeni Rakip "Google Allo"

891
PAYLAŞ
WhatsApp'a Yeni Rakip

WhatsApp'a Yeni Rakip "Google Allo"

Google Allo ilk kez geçtiğimiz Mayıs ayında I/O 2016'da (Geliştirici etkinliği) Google Duo (Görüntülü Konuşma Uygulaması) ile beraber duyurmuş olduğu mesajlaşma uygulamasını iOS ve Android platformlarına sundu.

Yaz sonu çıkması beklenen uygulama sonunda kullanıma açıldı açılmasına fakat uygulamaya halen her bölgeden (örneğin Türkiye) ulaşılamıyor.

Google, uygulaması Google Allo için, kullandığınız tüm anında mesajlaşma uygulamalarından daha akıllı olduğu yorumunu yapıyor.

allo2-0

"Google Allo" Özellikleri

Uygulamanın en büyük farklılığı içerisinde Google Asistan servisini bulunduruyor olması.  Akıllı bir mesajlaşma uygulaması olan Google Allo, kullanıcısına mesajlaşmak dışında uygulama üzerinden istediği konularda bilgi edinmesine de olanak tanıyor.

Uygulamanın bir diğer öne çıkan özelliği ise "akıllı yanıtlama". Bu sayede konuşmalarınızı baz alarak, gönderebileceğiniz çeşitli cevap tavsiyelerini otomatik olarak sunuyor ve siz bu cevaplardan birini seçip direkt olarak gelen mesaja yanıt verebiliyorsunuz.

Eğer bir arkadaşlarınızla akşam sinemaya gitme planı yapıyorsanız, Allo yakındaki sinemaları ve vizyondaki filmleri seanslarıyla sizin için listeleyecek. Ayrıca maç skorlarını da Allo’ya sormak da mümkün.

allo3-0

Mesajlarınıza GIF, sticker ve emoji gibi eklentiler ekleme desteği Google Allo'da yer alıyor. Ayrıca arkadaşlarınıza göndereceğiniz fotoğrafları göndermeden önce uygulama içerisinden düzenleyebiliyor görsellerin üzerine karalama yapıp yazı yazabiliyorsunuz.

Uygulama WhatsApp, iMessenger gibi uygulamalarla boy ölçüşebilecek mi bilinmez ama herkesin en azından denemek adına indireceği bir uygulama olacak. Getirdiği yenilikler, farklılıklar gerçekten işimizi kolaylaştırabilecek nitelikteyse neden kullanmayalım ki?

Google bu atılım için biraz geç kaldığını düşünüyor olabilirsiniz ama firmanın böyle bir durumu dert ettiği yok. Çünkü Google "Akıllı Mesajlaşmaya" odaklanmış durumda bu sayede tüm rakiplerini geride bırakabileceğini biliyor. Ne diyelim rekabet iyidir, formayı da iyi olan alsın 🙂

allo-emoji-0

Peki "Google Allo" Türkiye'ye Ne Zaman Geliyor?

bullbuttGoogle birkaç aydır Allo uygulaması için Google Play üzerinden kayıtları topluyor. Kayıt bırakanlara bugün itibarıyla dağıtımın başlayacağı söyleniyor. Fakat bu süre kaç gün sürecek henüz net değil. Sosyal medya'da bu konu ile ilgili dönen birçok söylenti mevcut.

Şu anda ülkemiz için uygulamayı Google Play Store veya App Store'dan indiremiyoruz. Ancak beklemek istemiyorsanız ve bir Android kullanıcıysanız APK olarak uygulamayı indirebilir ve telefonunuza yükleyebilirsiniz.