Ana sayfa Bilgisayar macOS Sierra Güncellemesi Yayımlandı

macOS Sierra Güncellemesi Yayımlandı

783
PAYLAŞ
macOS Sierra Güncellemesi Yayımlandı

Apple yazdan bu yana beta olarak kullanımda olan macOS Sierra güncellemesi'ni yayınladı.

Apple macOS işletim sisteminin yeni versiyonu olan macOS Sierra güncellemesi yayımladı. Yayımlanan yeni versiyon macOS için ana güncelleme ve OS X El Capitain artık tarih oldu. İsim değişikliğinin yanı sıra yeni gelen güncelleme El Capitain'in üzerine köklü değişiklikler de getirdi.

macos-sierra-app-store-screen

macOS Sierra tüm Mac kullanıcıları için Apple Store'dan ücretsiz olarak sunulmakta. Güncellemeyi yapmadan önce tüm verilerinizi kaybetmemeniz için birkaç tavsiyemiz olacak.

Öncelikle Mac'inizin yedeklemesini alın. Time Machine uygulamanaızın güncel olduğundan emin olun. Sabit diskinizide bulunan sevdiğiniz resimleri, videoları ve dosyalarınızı harici bir diske yedekleyin. Unutmayın ki sistem güncellemelerinde doğabilecek kazalar en sevdiğiniz fotoğrafların, videoların ve önemli bilgilerinizin silinmesini neden olabilir.

Peki yeni macOS Sierra güncellemesi ile Apple bizlere neler sunuyor ?

Apple'ın iOS mobil işletim sisteminden tanıdığımız kişisel asistan Siri ilk defa Mac cihazları için kullanımda. macOS Sierra güncellemesi ile Siri artık bizlere masaüstünde gerçekleştirilen uygulamalar için hizmet sunacak. Bizler için dosyayı bulacak, çalıştığımız belgenin arkadaşlarımıza gönderilmesini sağlayacak, bunun gibi çoklu işlemlerde bizlere yardımcı olacak.

macos sierra siri

Evrensel pano işlemi sayesinde Apple cihazları birbiriyle etkileşim halinde olacak.

macOS Sierra ile depolama alanı yönetiminde Apple ilginç bir çözüm sunmakta. Artık macOS'unuzda az kullandığınız belgeler iCloud'da saklanacak ve kullanmak istediğiniz zaman Mac'inizden erişebileceksiniz.

Apple macOS için yeni yayınladığı güncelleme ile kullanıcılarına iyi bir işletim sistemi deneyimi sağlamayı planlıyor. Teknoloji dünyasından en güncel haberleri ve yeniliklerini bizimle takip edin.

Keçi ile kalın!