Ana sayfa Hobi Türkiye'nin İlk Bilim Kurgu Temalı Dizisi "Kutu"

Türkiye'nin İlk Bilim Kurgu Temalı Dizisi "Kutu"

943
PAYLAŞ
Türkiye'nin İlk Bilim Kurgu Temalı Dizisi

Türkiye'nin İlk Bilim Kurgu Temalı Dizisi "Kutu"

Uzun zamandır üzerinde çalışılan mini web serisi "Kutu", sonunda YouTube üzerinden bizlerle buluştu. 3 ay kadar önce ilk trailer'ı yayınlanan ve ilk Türk Bilim Kurgu dizisi olma özelliğini taşıyan "Kutu", amatör bir ekip tarafından hayata geçirildi.  Tamamı üniversiteli gençlerden oluşan For.Bros.Co (Forever Brothers Cooperation)’nun yapımcılığını yaptığı ve Ömer Faruk Tapsız’ın yönetmenliğindeki dizi, kendisinden oldukça söz ettirmeyi başardı.

Dizinin senaristliğini ise, dizinin aynı zamanda başrol oyunculuğuna da soyunan Mehmet Burak Balyan üstlenmiş. Dizinin Sosyal Medya Sponsorları ve yayıncıları ise Filmler ve Filimler ekibi. Meşhur filmlerin, parodi eleştirilerini yapan bu kanal, oluşturduğu yaratıcı ve komik içerikleri ile biliniyor. Ayrıca dizide dış ses olarak karşımıza yakından tanıdığımız Barış Özcan (Barış Özcan Kimdir?) çıkıyor.

ekran-alintisi

Peki, bu dizinin konusu nedir?

Dizi, Fırat ile Eren adındaki iki üniversiteli gencin başlarından geçen hikayeleri konu alıyor. Fırat, bilgisayar meraklısı bir karakter olarak öne çıkarken, Eren, onun tam tersi bir yapıya sahip, daha çok partiden partiye gezen, gününü gün etmeye çalışan bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Bu iki arkadaş bir gün mahallelerine açılan bir antikacıyı ziyaret ediyor ve olaylar gelişiyor. Dizinin senaryosunu yazarken "Life is Strange" oyunundan mı etkilenmişler bilinmez ama merakla yeni bölümlerini bekliyoruz.

ekran-alintisi2

İşte ilk bölümü sizlerle. Bu arada dizi hafta için her Çarşamba 19.00'da YouTube üzerinden For.Bros.Co kanalından izleyebilirsiniz.. İyi seyirler #Keçiler ..