Ana sayfa Mobil Akıllı Telefonlar için En İyi 5 Mobil Oyun

Akıllı Telefonlar için En İyi 5 Mobil Oyun

1123
PAYLAŞ
Akıllı Telefonlarınızda Zevke Oynayabileceğiniz 5 Mobil Oyun

Akıllı Telefonlarınızda Zevke Oynayabileceğiniz 5 Mobil Oyun

Merhaba sevgili keçi ailesi, zevkle oynayabileceğiniz 5 mobil oyun listesi ile karşınızdayız. Sizlerin de bildiği gibi akıllı telefonlar artık tümüyle hayatımızın içine girdi. SMS atarken sesli harfleri yazmadığımız, televizyonlardan polifonik melodiler indirdiğimiz günler geride kaldı. Artık telefonlarımızdan E-postalarımızı okuyabiliyor, İnternet'te gezinebiliyor ve boş zamanlarımızı bu küçük ekranların başında geçiriyoruz. Bizler de sizin için, otobüs beklerken, yolculuk sırasında ve diğer boş vakitlerinizde eğlenceli dakikalar geçirmenizi sağlayacak 5 mobil oyun derledik. Derlememizi yaparken çok bilinen (Pokemon GO, Clash Royale, Clash of Clans vb gibi) yapımları göz ardı ederek sizleri yeni yapımlarla tanıştırmayı hedeflediğimizi de belirtelim.

SuperBrothers: Sword & Sworcery EP

b4d7d8305f3927283ca53d0c735e5165

Piksel piksel tasarlanmış retro görünümlü bu mobil oyun Capybara Games'in elinden çıkma. Oyunumuzun türü ise ise Aksiyon-Macera. SuperBrothers: Sword & Sworcery EP adından da anlaşılabileceği gibi büyü ve büyücüler içeren mistik bir evrene sahip. Mükemmel müzikler eşliğinde savaşlar yaptığınız, kötü büyüleri durdurduğunuz ve Twitter gibi sosyal ağlardan da hikayelerinizi paylaşabildiğiniz eşsiz bir yapım olan SuperBrothers: Sword & Sworcery EP, türün meraklılarının ve güzel vakit geçirmek isteyen kullanıcıların mutlaka denemesi gereken bir yapım. İlk olarak PC için çıkması ve sonradan mobil dünyaya geçiş yapması sizleri korkutmasın. Oyunumuzun kötü bir mobil uyarlaması kesinlikle değil. Aksine mobil oyunlarda genellikle bulunmayan ve keşfedilmeyi bekleyen geniş bir dünyaya sahip. Oyunumuzun müzikleri ise ayrı bir başyapıt niteliğinde.

Oyunumuz genelde bulmaca çözme temalı olarak ilerliyor ve bir anlatıcı tarafından bizlere anlatılıyor. Oyun içerisindeki bazı olayların Ay Döngüsüne (oynarken ne olduğunu anlayacaksınız) uyarak şekillenmesi ise güzel düşünülmüş ve yenilikçi bir özellik. Aynı zamanda köpeğimizle konuşabildiğimiz fantastik bir yapısı da var. Bulmacaları çözerken ise oyunumuz bizlere hiç bir ipucu vermiyor. Bu yüzden kendinizi sık sık YouTube videolarına bakarken bulabilirsiniz. Emin olun sorun sizde değil, hepimiz böyle yaptık.

SuperBrothers: Sword & Sworcery EP hem Android hem de iOS için mevcut. Android için 11.50 TL fiyat biçilmiş, iOS içinse 3.99 Dolar.

İndirme: Android için 11.50 TL , iOS için 3.99 Dolar

Godus

2620148-grab_20140702-190913_0015

2. oyunumuz olan Godus ise Civilization benzeri bir oyun. Bağımsız bir firma olan 22cans tarafından geliştirilen ve 2012 senesinde başlayan bir Kickstarted projesi olan Goldus, $700,000 fazla bağış alarak geliştirilmiş bir yapım.

Oyunumuzda bir (isminden de anlaşılacağı üzere GODus) tanrıyı canlandırıyoruz ve bize bir adada tapınmaya başlayan insanların genişlemesini ve mutlu olmasını sağlıyoruz. Bize tapan kullarımızın genişleyerek başka adalara doğru yola çıkması ve oralara dinimizi yaymasını izlemek ilginç bir his. Oyunumuz, bu yönüyle eski oyuncuların hayranlıkla oynadığı Black & White serisiyle de benzerlik gösteriyor.

Godus'un eleştirilebileceği tek nokta ise oyunun başlangıç için ücretsiz, fakat yeni içeriklere ve bazı geliştirmelere sahip olabilmek için oyun içi ücretlendirmelere sahip olması. Bu durum oyunu Kickstarter'dan beri destekleyen kullanıcılar için hayal kırıklığı olsa da oyunu  iOS ve Android mağazalarından ücretsiz olarak indiren kullanıcılar için çok da büyük bir sorun değil. Tüm eksiklerine rağmen Godus, eğlenerek vakit geçirebileceğiniz güzel bir yapım.

İndirme: iOS ve Android

Limbo

Limbo'yu hepimiz PC versyonu ile tanıdık. Her ne kadar küçük bir çocuğun maceralarını canlandırdığımız bir yapım olsa da karanlık atmosferi ve içerdiği korku öğeleri ile kendisine has güzel bir yapım. Ayı tuzakları, örümcekler demeden, sayısız yaratıkları ve tuzakları aşarak ilerlediğimiz bu yapımda eğer çuvallarsak, karakterimiz cani bir şekilde hayatını kaybetmekte.

unnamed

Limbo'nun bu eşsiz yapısı her ne kadar onu bir çocuk oyunu olmaktan çıkarsa da (kesinlikle çocuklara uygun olmadığını bir kez daha belirtelim) biz yetişkinler için oyunu ilginç bir hale sokmakta. Oynayabileceğiniz en güzel platform tarzı oyun olan Limbo'yu şiddetle tavsiye ediyoruz. Limbo iOS için 4.99 Dolar, Android içinse 2.99 TL olarak ücretlendirilmiş.

İndirme: iOS ve Android

The Wolf Among Us

wolf

The Wolf Among Us belki de çoğumuzun Telltale Games'i ile ilk tanışmasını sağlayan bir oyun. Mükemmel hikayesi, yenilikçi yapısı ve türünün adeta yaratıcısı olan bu oyunu PC'de oynamak hepimiz için büyük bir keyif olmuştu. Hikayenin yönünü, aldığınız kararlar ile şekillendirdiğiniz İnteraktif-Macera türünde bulunan bu yapım da yine şiddetle tavsiye ettiğimiz oyunlardan.

Oyunumuz her ne kadar PC için geliştirilmiş olsa da hikaye tarzı yapısı ve seçimlerin dokunmatik ekran sayesinde daha rahat yapılabiliyor oluşu oyunun mobil ortama da gayet güzel oturmasını sağlamış. Hatta fare imleci yerine parmaklarımızı kullanabiliyor olmak sanki oyunun oynanış mekaniklerini daha da kolaylaştırmış diyebiliriz. Otobüste yolculuk ederken film veya dizi izlemeyi sevenler için hikayesini kendinizin yönlendirdiği bir yapımı hem oynamak hem de izlemek eşsiz bir keyif olacaktır. Bölüm bölüm ayrılarak sunulan The Wolf Among Us'ın ilk bölümü (Episode 1) iOS ve Android için ücretsiz.

İndirme: iOS ve Android

Monument Valley

monument-valley-game-house-cards-how-play-get-new-levels-free-beginners-guide

Monument Valley bağımsız ustwo tarafından geliştirilen bir yapım. Pastel renkler ile oluşturulmuş güzel bir dünya içeren bu oyun ekranlarımızda bizlere görsel bir şölen sunmakta. Oyunumuzda bu evren içersisindeki bulmacaları çözmeye çalışan küçük bir kız çocuğunu canlandırıyoruz. Bazı bulmacaları çözmek içinse optik-illüzyonları kullanmamız gerekmekte. Bu yapısıyla yine benzer bir oyun olan FEZ'i anımsatmakta.

Oyunumuzun tek problemi ise kolay ve kısa olması. Akıllıca tasarlanmış dünyası ile bizlere çok daha uzun ve kapsamlı bir oyun yaratılabilecekken bu denli kolaya kaçılmış olması ise gerçekten sinir bozucu. Genede güzel vakit geçirmek isteyen kullanıcıların deneyebileceği ve oynarken çokça keyif alacağı bir oyun olan Monument Valley  iOS için 3.99 Dolar, Android içinse 10.99 TL.

İndirme: iOS  ve Android