Ana sayfa Bilgisayar CryEngine Yol Haritası Açıklandı

CryEngine Yol Haritası Açıklandı

991
PAYLAŞ
CryEngine Yol Haritası Açıklandı

Ücretsiz Kullanıma Açılan CryEngine Ne Gibi Özellikler Kazanacak ?

Merhaba sevgili keçi ailesi, ünlü oyun geliştirme firması Crytek, grafik motorları CryEngine'in yol haritasını açıkladı. Crysis serisi, Ryse: Son of Rome gibi yapımlardan tanıdığımız firma yakın zamanlarda ünlü grafik motorunu ücretsiz kullanıma açmıştı.

CryEngine Nedir ?

Bildiğiniz gibi bir zamanlar adından sıklıkla söz ettiren ve "Crysis açar mı abi?" sorusunu dillerimize pelesenk eden firma artık zor günler geçiriyor. Crysis 3 ve Ryse: Son of Rome'da yaşanan başarısızlıklar firmayı zora sokmuş ve Crytek maalesef ücretsiz oyunlara ve askeri simülasyonlara yönelmişti. İşte tüm bu kötü gidişin ortasında firma ünlü grafik motoru CryEngine'i ücretsiz kullanıma açmıştı. FPS oyunları geliştirmek isteyen geliştiriciler için mükemmel bir ortam sunan CryEngine, artık firmanın resmi sitesinden ücretsiz olarak indirilebiliyor. Firma ayrıca sizlere çeşitli eğitim dokümanlarını da ücretsiz olarak sağlamakta. Bu dokümanların yanında uygun ücretler karşılığında veya diğer kullanıcıların geliştirdiği ücretsiz kaplamalar ve mekanları da kullanabileceğiniz bir mağaza sistemi de mevcut. Elbette mağaza şuan çok aktif değil, fakat artan kullanıcı sayısı ile bu durumun değişeceği şüphesiz. Mağazanın içeriğinin genişlemesi ile birlikte yeni bir çok yapımı Crytek logosu ile görebiliriz.

Ne Gibi Yeniliklerle Gelecek ?

Peki yeni sürümler ne gibi yeniliklerle gelecek ? Detaylar resmi sayfadan açıklandı.

13938026_1136388769759986_3945988539953193779_o-1

Bizlerin gözüne çarpan en önemli özellikler ise şöyle;

  •  5.3 versiyonunda Vulkan ve PhysX desteği artırılacak. Bu sayede oyunlarda önemli bir performans hedefleniyor.
  • 5.4 sürümü  ile birlikte (Şubat 2017) büyük yenilikler bizleri bekliyor. Yeni sürüm DirexctX 12 ve MultiGPU desteği ile gelecek.
  • Araştırma- Geliştirme (Ar-Ge) bölümünde ise yeni paralel algoritmalar, iOS desteği, FOM/AVSM gölgeleme gibi birçok özelliği görebiliyoruz. Fizik motorunun geliştirilmesi de firmanın gündeminde.

CryEngine ile yapılmış küçük bir demo videoyu da sayfamızdan izleyebilirsiniz. Bu video ile Crytek'in grafik motorunun ne denli gelişmiş olduğunu ve özellikle FPS, Aksiyon vb. gibi türlerdeki oyunlar için yarattığı mükemmel ortamı görebilirsiniz. CryEngine'in firmanın resmi sitesinden ücretsiz olarak indirilebildiğini tekrar hatırlatalım. Oyun geliştirmek isteyen okuyucularımıza ilham olması dileği ile,

Keçi ile kalın !