Ana sayfa İncelemeler Keçi Oyunda: FIFA 17 Demo İncelemesi

Keçi Oyunda: FIFA 17 Demo İncelemesi

1079
PAYLAŞ
Keçi Oyunda: FIFA 17 Demo İncelemesi

Çok Beklenen FIFA 17 Demo Sürümünü Sonunda Oynadık !

Hepimizin heyecanla beklediği FIFA 17 Demo sürümüne sonunda kavuştuk. Geçtiğimiz son 2-3 yılın en iyi spor oyunlarından biri olan ve tek rakibi PES serisine bariz bir şekilde üstünlük kurmayı başaran FIFA, yeni oyun motoru Frostbite ile karşımızda !

Öncelikle oyunumuzda sadece Kick-off (Hızlı Maç/ Dostluk Maçı) modunun açık olduğunu belirtelim. Buradan hızlı bir şekilde takımlarımızı seçip oyunumuzu oynamaya başlayabileceğiz. Yine FIFA serilerinin klasikleşmiş özelliği olan maç öncesi alıştırma bölümü (Skill Games) açık olacak ve artık bu bölümü çoklu oyunuculu (Multiplayer) olarak oynayabileceğiz.

The Journey Modu

Hepimizin heyecanla beklediği The Journey modu ise Demo süresinde açık olacak !  Fakat tabi ki serüvenin tamamını oynayamayacağız. The Journey modu için EA'den gelen açıklama şöyleydi;

“FIFA serüvenimiz boyunca ilk defa sizlere saha içinde ve dışında yükselen bir yıldızın, Alex Hunter'ın hayatını oynama fırsatı sunacağız. Dünyanın en gözde kulüplerinden biri olan Manchester United'da oynama ve yaşama deneyimini sizlere sunuyoruz.” 

FIFA 17 Demo sürümünde seçebileceğimiz takımlar ;

 • Manchester United
 • Manchester City
 • Chelsea
 • Real Madrid
 • Juventus
 • Inter
 • Paris Saint-Germain
 • Olympique Lyonnais
 • Seattle Sounders
 • Bayern München
 • Tigres U.A.N.L.(MX)
 • Gamba Osaka

Seçilebilir olarak sunulacak statlar ise daha kısıtlı;

 • CenturyLink
 • Stamford Bridge
 • Suita City Football Stadium

Sistem Gereksinimleri

Minimum:

OS: Windows 7/8.1/10 – 64-Bit
CPU: Intel Core i3-2100 @ 3.1GHz or AMD Phenom II X4 965 @ 3.4 GHz
RAM: 8GB
Hard Drive Space Required: 50.0 GB
Ekran Kartı: NVIDIA GTX 460 or AMD Radeon R7 260
DirectX: 11.0

Tavsiye Edilen:

OS: Windows 7/8.1/10 – 64-Bit
CPU: Intel i5-3550K @ 3.40GHz or AMD FX 8150 @ 3.6GHz
RAM: 8GB
Hard Drive: 50.0 GB
Ekran Kartı: NVIDIA GTX 660 or AMD Radeon R9 270
DirectX: 11.0

FIFA 16 vs FIFA 17: Frostbite'ın Zaferi

Oyunun belki de en çok merak edilen özelliği yeni Frostbite motorundan güç alan grafikleriydi. FIFA 17'nin tanıtım videolarını izleyen herkesin kolayca fark edebileceği gibi, yeni gelen grafik motoru sayesinde yeni FIFA gerçekten muazzam gözüküyor. FIFA, zaten uzun zamandır en büyük rakibi PES serisine hem görsellik hem de oynanış açısından büyük fark atmıştı. Yeni geliştirilen Frostbite motoru ile bu farkın daha da açıldığı bir gerçek. Oyunu oynarken, bir yandan da oyuncularınızın yüz ifadelerini izlemekten kendinizi alamayacaksınız.

Yeni geliştirilen Frostbite oyun motorunun etkilerini görmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz;

Gerek oyuncu mimikleri ve hakaretleri, gerekse sahanın ve çimenin gerçekçi dokusu yeni oyun motorunun zaferini kolayca ortaya koyuyor.

Oynanış

FIFA serisi, FIFA 14'den bu yana belirli bir oynanış mekaniği üzerine oturtulmuş durumda. Bu durum, FIFA 17 Demo'da da görülebileceği gibi korunuyor. Zaten sağlam olan temelin üzerine FIFA 17'de eklenen geliştirmeler gerçekten sağlam bir oynanışın habercisi. PES serisine nazaran daha çok simulasyona yakın bir sitile sahip olan FIFA, oyuncularını daha çok düşünmeye ve taktik varyasyonlar denemeye zorluyor. Oyunun bu yapısı eleştiri almıyor değil, fakat her gelen eleştirinin dinlenerek oyunun eksikliklerinin kapatıldığı da bir gerçek.

FIFA 14'ün en çok eleştirilen yanlarından biri olan sadece kornerlerden gol olması gibi bazı durumlar, yeni FIFA'da önlenmiş. Artık farklı varyasyonlar deneyerek rakibinizi sersemletebilir, ayağa hızlı toplarla sağlam ataklar geliştirebilirsiniz. Tabi bunun gibi bir çok hata ve eksiklik oyunun diğer sürümlerinde de bulunuyordu. Fakat yeni FIFA 17'de bu gibi bir çok hatanın giderildiğini ve geliştirildiğini görebileceksiniz.

FIFA 17 henüz daha çıkmadı. Fakat bizler elimizdeki demo sürümün sonuncunda oyundan oldukça umutluyuz. Bu yıl, son yılların en iyi futbol oyununu oynayacak gibi görünüyor. FIFA, kendi koyduğu çıtayı aşmış durumda. Sizler için oluşturduğumuz videomuzu aşağıdan izleyebilirsiniz. Yeni videolarımız için YouTube kanalımızı takip etmeyi unutmayın!

Demo Puanımız: 9/10

Keçi ile kalın !