Ana sayfa Haberler Google Pixel ve Pixel XL Geliyor!

Google Pixel ve Pixel XL Geliyor!

1061
PAYLAŞ
Google Pixel ve Pixel XL Geliyor!

Google Pixel ve Pixel XL Geliyor!

Google Pixel ile piyasaya çıkmaya hazırlanan Google, geçtiğimiz 6 yıllık sürede Google Nexus model cihazlarıyla adından söz ettirmişti. İlk modeli HTC Nexus One olan bu serinin son modelleri geçen yıl piyasaya çıkan HTC Nexus 6P ve Nexus 5X modelleriydi. Google Nexus ismini rafa kaldırıp bu yıl karşımıza Pixel ismiyle çıkmaya hazırlanıyor.

Google Nixel ve Nixel XL isimli iki yeni akıllı telefonunu 4 Ekim'de duyurması bekleniyor. Cihazların lansmanından önce cihazlar hakkında bilgiler sızmış durumda, bakalım Google bizlere bu sene nasıl sürprizler hazırlamış.

google-pixel-xl

Pixel Cihazlarının Özellikleri

Direkt olarak Google ismiyle karşımıza çıkacak telefonlarını HTC üretecek. Android 7.0 Nougat ile çıkış yapacak cihazların tasarımında HTC izleri yer almakta. Yekbare bir metal kasaya sahip cihaz ara kısımda bir bölümü parlak plastik yapıya bırakıyor. Arka tarafta arka kamera, hoparlör çıkışı ve USB Type C girişi görülürken ön kısımda sönsör, avize ve ön kamerası dikkat çekiyor. Modelin ön tarafında kapasitif veya fiziksel bir tuş yok.

Pixel olan versiyonu 5" lik Full HD bir ekrana sahip olacak. 143.8 mm x 69.5 mm x 7.3 mm boyutlarındaki Google Pixel, Snapdragon 820 işlemciye ve 4 GB RAM’e sahip olacak. 32 GB dahili depolama alanı olacak Google Pixel 12 Megapiksel arka ve 8 Megapiksel ön kameraya sahip olacak. 2770 mAh bataryalık bir güç ile gelecek.

 

Pixel XL olan versiyonu ise 5.5" QHD yani 2K ekranla gelmesi bekleniyor. Snapdragon 821 işlemci olması beklenen cihazın 4 GB RAM'i olacak. 32 GB ve 64 GB versiyonları olması ön görülen cihazın net bilgileri 4 Ekim günü belli olacak. Bizde sizlerle merakla beklediğimiz yeni Google cihazları için 4 Ekimi bekleyeceğiz.

 google-aceleci-davrandi-google-pixel-ve-pixel-xl-android-7-1-ile-gelecek-14731703921-768x432

Fiyatı Ne ve Türkiye'de Satışa Çıkacak mı?

XL modelinin fiyatının $649 olması bekleniyor. Yüksek bir ücretle satışa sunulacak cihazın Türkiye'ye gelip gelmeyeceği ise merak konusu. Geçen yıl çıkmış olan 6P ve 5X modellerinin ülkemizde resmi kanallarla satışa sunulmadığını hatırlatmış olalım.