Ana sayfa Haberler Football Manager En Uzun Oynama Rekoru Kırıldı!

Football Manager En Uzun Oynama Rekoru Kırıldı!

912
PAYLAŞ
Football Manager En Uzun Oynama Rekoru Kırıldı!

Football Manager En Uzun Oynama Rekoru Kırıldı!

Dünyaca ünlü Sports Interactive firmasının oyunu Football Manager 'da tekli (single) modda en uzun süre oynama rekoru kırıldı. Darren Bland adında bir Liverpool taraftarın şaşırtıcı rekoru 174 gün sürmüş hatta tam olarak 173 gün, 16 saat ve 51 dakika. Bu sürede 154 sezon bitirmiş ve Guinness Rekorlar Kitabına girmeye hak kazanmış.

Football Manager 2010 oyununda Fiorentina'yı 2010 ile 2163 sezonları arası çalıştırıp 151 kere Serie A'yı kazanmış. Oyunda Wulfhammer lakabıyla bilinen Darren Bland, 173 gün, 16 saat ve 51 dakika oyun başında kalarak bu rekorun sahibi olduğunu açıkladı. Gerçek hayatta bunun ne kadar sürdüğünün sorulması üzerine de bu rekorun yaklaşık 2 yıl devamlı oynamasıyla (2013-2014 yılları arasında) gerçekleştiğini söyledi. Bland, böyle üretken bir ligde 154 sezonda 151 lig şampiyonlu yaşamasının hiç fena olmadığını düşünüyor. Darren Bland'ın ligdeki başarı oranı ise %98 civarında.

Aslen kırmızılar hayranı olan Bland 154 yıl boyunca kendi taraftarı olduğu Liverpool'un değil Fiorentina'nın başındaydı, peki niye böyle bir şey yaptı? Kendisinden dinleyelim;

"Bir takım seçip oyuna başladığımda seçtiğim takımla oyunu tamamlamayı tercih ediyorum. Bu kadar emeği verdikten sonar saçma bir bilgisayar algoritmasının güzelim sistemimi mahvetmesine izin veremem. Hemde tüm bu emeği boşa sayıp baştan başlamam gerekecek.

Peki neden Fiorentina’yı seçtim;

1) Favori oyuncum tüm zamanların en iyisi, doktor,sakallı lordumuz 1982 Brezilya kadrosunun efsane ismi Socrates onlar için oynuyordu.

2) Formaları mor. Eğer mor forma Socrates için iyiyse benim için de iyidir."

Darren Bland'ın açıklaması yeterince ikna edici gibi gözüküyor. Öyle veya böyle Bland'in başarılması zor bir işi başardığını söylemeliyiz.