Ana sayfa Haberler Super Mario Run Yakında Telefonlarımızda !

Super Mario Run Yakında Telefonlarımızda !

777
PAYLAŞ
Super Mario Run Yakında Telefonlarımızda !
Merhaba oyun tutkunu keçi ailesi, dün (7 Eylül) gece yapılan Apple etkinliğinde sürpriz bir duyuru yapıldı ve Super Mario Run, iOS için duyuruldu. Nintendo'nun ünlü isimlerinden Shigeru Miyamoto'nun sahneye çıkmasıyla Super Mario Run'ın telefonlarımıza konuk olacağı belli oldu ! Yapılan duyuruda oyunun oldukça basit olacağı vurgulandı. Mario otomatik bir şekilde koşacak, bizler ise sadece ekrana dokunarak onun zıplamasını sağlayacağız. Mantık basit, ne kadar uzun süre parmağınızı ekrana basılı tutarsanız Mario o kadar yükseğe zıplayacak. Oyunun bu açıdan, bizleri uzunca bir süre telefon başına kilitleyen Temple Run, Subway Surfers gibi yapımlardan esinlendiği anlaşılıyor. Bu tarz oyunların, basit her zaman iyidir mantığı taşımasının genellikle olumlu sonuçlar verdiği bilinen bir durum. Oyunun bu yapıda olması her ne kadar klasik Mario alışkanlıklarımızın biraz dışında olsa da, oyunu otobüste, metrobüste, metroda veya yürürken oynadığımızı düşünürsek verilen kararın hiçde mantıksız olmadığı ortaya çıkmakta.
Miyamoto bu sayede kullanıcıların günlük aktiviteleri sırasında kolayca oyunu oynayabilmelerini hedeflediklerini söyledi. Sanırım tam Apple gecesinde söylenecek tarzda bir cümle olmuş. Super Mario Run üç farklı oyun modu içerecek. İlk modda sizden bazı görevleri tamamlamanız istenecek. İkincisi ise Toad Rally adını alacak ve diğer oyuncuların tamamladığı görevlerle rekabete girmeniz sağlanacak. Üçüncü modda ise ilk iki modda kazandığınız altınlarla kendi Mushroom Krallığınızı kurabileceksiniz. Aşağıda oyunumuzun kısa bir oynanış videosu da mevcut.

Oyunun Fiyatlandırması Nasıl Olacak ?

Super Mario Run maalesef belirli bir ücret karşılığında AppStore'da yer alacak fakat Miyamoto'nun yaptığı açıklamaya göre kullanıcılar uygulamanın bir kısmına bedava olarak ulaşabilecek. Eğer kullanıcı bedava içeriği severs,e uygulamanın ücretini ödeyip oyunun tamamına sahip olabilecek. Super Mario Run Aralık 2016'da iPhone ve iPad'ler için çıkışını yapacak. Gece saat 1.30 gibi gelen bir haberle Nintendo oyunun Android'e de çıkacağını doğruladı. Miyamoto aynı zamanda iMessage için Mario temalı "stickerların" getirileceğini de sözlerine ekledi.
Android cihazlar için oyunumuzun ne zaman geleceği ise belirsizliğini koruyor. Yeni haberler için bizi takip etmeyi unutmayın,
Keçi ile kalın !