Ana sayfa Haberler Apple iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Özellikleri Açıklandı

Apple iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Özellikleri Açıklandı

1047
PAYLAŞ
Apple iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Özellikleri Açıklandı

Apple yeni iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Akıllı Telefonlarını Tanıttı

Sevgili Apple fanboy keçiler, Apple basın konferansı Türkiye saati ile 20.00'da Apple başladı ve bitti. Bu konferansdan neler beklediğimizi sizlere iletmiştik. Beklediğimiz oldu ve Apple'dan müjdeli haber geldi. Apple yeni iPhone 7'leri tanıttı. Peki yeni iPhone'lar ne gibi özelliklerle gelecek ?

Tasarım

Jony Ive'ın sahneye çıkmasıyla yeni iPhone'ların tasarımları güzel bir video ile tanıtıldı. Tanıtımda yeni parlak yüzeylere ve paslanmaz çelikten yapılmış siyah Apple logosuna dikkat çekildi. Fakat beklediğimiz gibi tasarımda radikal değişikliklere gidilmedi.

Phill Schiller'ın sahneye çıkması ile tahmin ettiğimiz tasarım değişiklikleri onaylanmış oldu. Apple, klasikleşen Space Gray rengini bir kenara bıraktı ve yeni Black modasını başlattı. Apple aynı zamanda Home tuşunun tasarımını da tamamen değiştirdi. 2007'den beri telefonumuzu açmadan, Siri'yi çağırmaya kadar her işimize koşan bu tuş artık yerini dokunmatik bir yüzeye bırakıyor ve Apple'ın dizüstü bilgisayarlarında kullandığı trackpad teknolojisini kullanıyor.

Yeni iPhone aynı zamanda IP6 su geçirmezlik sertifikasına da sahip olacak. Böylece telefonumuzu tuvalete düşürme korkusundan da kurtulmuş olacağız. (Bu özelliğin tek kullanım alanı olarak aklımıza bu geldi.)

Kamera

Apple beklendiği gibi yeni telefonları için kamera üzerine yoğunlaşmış. 12 megapiksel kamera, hem iPhone 7 hem iPhone 7 Plus için optik görüntü sabitleme özelliğine, geniş bir ƒ/1.8 diyaframa ve 6 bileşenli lense sahip olacak. Bu sayede az ışıklı ortamlarda çok daha kaliteli resimler çekebileceğiz. iOS 10'in gelmesi ile birlikte de sonunda RAW fotoğraflar da çekebileceğiz.