Ana sayfa Bilgisayar Apple Basın Konferansı: Neler Beklemeliyiz ?

Apple Basın Konferansı: Neler Beklemeliyiz ?

608
PAYLAŞ
Apple Basın Konferansı: Neler Beklemeliyiz ?

Apple Basın Konferansı ile İlgili Sızan Bilgiler Haberimizde !

Sevgili Apple fanboy keçiler, bildiğiniz gibi Türkiye saati ile 20.00'da Apple basın konferansı başlayacak. Apple'ın bugün iPhone 7, iPhone 7 Plus ve Apple Watch 2'yi tanıtması bekleniyor.

Apple merakla beklenen iPhone 7'nin yanı sıra iOS 10, macOS Sierra işletim sistemleri ve yeni MacBook Pro ürünlerini tanıtacak. Bizlerin merakla beklediği bu basın konferansının detaylarına gelin hep birlikte bir göz gezdirelim.

Apple hayranlarının merakla beklediği ve üç yıldır Eylül ayında tanıttığı yeni iPhone'dan bahsedelim. Şu ana kadar sızan yenilikler zaten iPhone 7'nin bizlere nasıl olacağını göstermiş durumda daha fazla bir yenilik olacağını düşünmüyoruz.

iPhone 7 (ya da artık ne isim verirlerse. Bizim için her zaman iPhone 7 olarak kalacak) bir önceki modelden tasarım anlamında büyük bir farklılık göstermeyecek, sadece anten yerlerinin değiştiği sızan görüntüler arasında. Ve evet herkesin konuştuğu kulaklık girişi kaldırılmış durumda.

Görünüşe göre Apple yeni nesil iPhone da daha çok kamera tarafına ağırlık vermiş. Sızan fotoğraflara göre kamera daha büyümüş ve etkin bir flaş kullanıldığı görülüyor. Kamera konusunda Apple bir hayli iddialı gözüküyor. Bakalım akşamki basın konferansında neler göreceğiz ?

app1

Beklenen iPhone 7 değişiklikleri

  • Kulaklık girişi kaldırılmış durumda.
  • Ekranın iPad Pro'daki gibi geniş bir renk skalasına sahip olacağı bekleniyor ve iPhone 7 belki Apple Pencil'i destekleyebilir.
  • Home tuşu dokunmatik yüzey olarak sunulacak ve Apple'ın dizüstü bilgisayarlarında kullandığı trackpad'ler gibi çalışacak.
  • 16 GB versiyona elveda. iPhone 7 32GB, 128GB ve 256GB dahili hafızaya sahip olacak.
  • Her yeni modelde gerçekleşen tasarım değişikliği geleneği bozuldu. Yeni iPhone her model değişikliğinde geleneksel olan tasarım değişikliği ile sunulmayacak ve iPhone 6S'e benzeyecek. Sadece yeni renk olarak koyu mavi renk ile gelecek ve Uzay Grisi renk daha da koyulaştırılmış olarak sunulacak.

Basın konferansının yıldızı iPhone 7'nin beklenen özelliklerini anlattıktan sonra Apple'ın sunmasını beklediğimiz diğer ürünleri hakkında biraz bilgi verelim.

Tanıtımı iki yıl önce yapılan ve 18 ay önce piyasaya sunulan Apple Watch için değişim zamanı geldi gibi gözüküyor. Bu değişim tasarım bazlı olmayacak gibi fakat performans geliştirmeleri ile satış rakamlarının canlanması bekleniyor. Yenilenmesi beklenen akıllı saatin, GPS yongası, daha hızlı işlemci, daha iyi bir pil ömrü gibi performans artırıcı güncellemeler ile sunulması bekleniyor. Çok şükür ki önceden aldığınız kol saati bantlarının yeni nesil Apple Watch da kullanabileceksiniz. Basın konferansı sırasında Apple'ın iOS 10'dan bahsetmesi bekleniyor. Yeni işletim sistemi Siri için kapsamlı bir güncelleme ile gelecek. Apple'ın açıkladığı yeni nesil kilit ekranı canlı widget'lar ile gelecek. Ayrıca Apple Maps, Apple Music, HomeKit uygulamalarının güncellemesi bekleniyor.

Bunların dışında Apple macOS Sierra, tvOS, watchOS 3, App Store değişiklerinden bahsedebilir. Ufak bir ihtimal olsa da Apple yeni nesil MacBook Pro'dan da bahsedebilir. Apple basın konferansı Türkiye saati ile 20.00'da başlayacak ve buradan canlı olarak yayınlanacak. Apple'ın müşterilerine sunacağı yeni ürün ve özellikleri merakla takip ediyor olacağız.

Keçi ile kalın!