Ana sayfa İncelemeler Keçi Oyunda: Battlefield 1 Açık Beta İncelemesi

Keçi Oyunda: Battlefield 1 Açık Beta İncelemesi

751
PAYLAŞ
Keçi Oyunda: Battlefield 1 Açık Beta İncelemesi

Er Ryan'dan Bıktık Battlefield 1'e Daldık !

Merhaba sevgili oyuncu keçiler, uzun zamandır gidermeyi beklediğimiz 1. Dünya Savaşı temalı oyun açlığını Battlefield 1 ile doldurduk. Yıllardır savaş konulu oyunlarda has evlat muamelesi yapılan, ikincisi en iyisi diye tutturulan, Normandiya Çıkartmasından, Er Ryan'ından gına gelen 2. Dünya Savaşı oyunları sonunda bitti ve Battlefield 1'e kavuştuk.

En İyisi Birincisi

Battlefield 1, birçok oyuncunun görmekte sabırsızlandığı bir dönemde geçiyor, Birinci Dünya Savaşı. Bu zamana kadar A.B.D'nin etkin bir şekilde rol almadığından olsa gerek pek dikkat edilmeyen ve genellikle ikincisi üzerine yazılan senaryoların ısıtılıp ısıtılıp tekrar önümüze sunulduğu yapımların sonunda tükendiğini görmek açıkçası bizleri mutlu eti.

EA Games'in uyguladığı "oyunları parça parça DLC şeklinde satma" politikası her ne kadar canımızı sıksa da Battlefield 1 bu senenin en çok beklenen oyunlarından biri olma özelliğini hak ediyor. Dönemine uygun silahlar, kostümler, seslendirmeler ve oynanış mekaniklerinden gayet memnun kaldığımızı söyleyebiliriz. Oyun her ne kadar öncülü Battlefield 4'ün üzerine pek bir şey koymasa da, cilalanan grafikleri, güzel ve detaylı hazırlanmış haritaları ve başarılı seslendirmeleri ile adeta bir beta gibi değil, tam bir sürüm gibi karşımıza çıkmış durumda. Oyunun eksikleri yok değil, tabi ki ufak tefek sorunları var (ölmeyen atlar gibi) fakat bunların çok büyük olduğunu söyleyemeyiz. Kısacası bomba gibi bir 1. Dünya Savaşı oyunu, gümbür gümbür geliyor.

EA Games'in uyguladığı ve çok eleştirilen politikalar yok değil. Hepimiz, Fransa'nın oyuna DLC ile eklenmesine sinir olduk. Ana hikayenin işleyişine bu denli etki eden büyük bir ülkenin oyuna sonradan eklenecek olması en ufak tabir ile komik. Fakat yine de elimizdeki oyundan zevk alacağız. Sonuçta Osmanlı Devleti var ve bizler için bu durum oyunu oynamak için yeterli bir sebep.

Çoklu Oyuncu Modu

Battlefield 1, öncülü Battlefield 4'ün üzerine çok bişey koymuyor. Fakat bu, oyunun çoklu oyuncu modunun kötü olduğu anlamını kesinlikle taşımıyor. Battlefield 1, diğer Battlefield oyunları gibi sizlere savaş alanını eksiksiz bir şekilde hissettirmeyi başarıyor. Kötü özellik olarak sadece, bazı aşırı güçlü birimleri sayabiliriz. Fakat tüm bu aşırılıklar, oyunun çıkmasına yakın veya çıktıktan sonra düzeltilecektir. Uzun lafın kısası, Battlefield 1 bu senenin en çok oynanacak savaş oyunu olmaya aday. Oyunun Beta sürümü bile, şu anda elimizin altında bulunan bir çok oyundan fersah fersah daha iyi.

Beta Puanımız: 8.5/10

Diğer oynanış videolarımız için Akıllı Keçiler Youtube kanalımızı takip edebilirsiniz. Lafı fazla uzatmadan sizi videomuz ile baş başa bırakıyoruz,

Keçi ile kalın ! İyi seyirler !

#KeçiOyunda #BF1 #Ottoman