Ana sayfa Bilgisayar Eski Bilgisayar Canlandı! Tekrar Değerlendirmek İçin 5 Öneri

Eski Bilgisayar Canlandı! Tekrar Değerlendirmek İçin 5 Öneri

1194
PAYLAŞ
Eski Bilgisayar Canlandı! Tekrar Değerlendirmek İçin 5 Öneri

Eski bilgisayarınıza vereceğimiz 5 öneri ile can verin!

Sevgili teknoloji tutkunu keçiler. Eğer bilgisayar parçalarınızı ve bilgisayarınız sık sık değiştiriyorsanız bu önerilerimiz tam sizlere göre. Kampanyaları kaçırmıyor, teknolojiyi takip ediyor ve her zaman sisteminizi güncel tutuyorsanız ve eski parçalarınız artık sizler için sadece yer kaplamaktan başka bir işe yaramıyorsa onları gözden çıkarmadan önce bir daha düşünün. Tamam eski parçalarınızın şanlı günleri geride kalmış olabilir, fakat gelişen teknoloji onları tekrar değerlendirmek için bizlere imkanlar sunuyor. Sizlere vereceğimiz 5 öneri ile onları tekrar değerlendirebilirsiniz!

Bilgisayarınızı ev sinemasına dönüştürün

Eskileri değerlendirmek için güzel fikirlerimizden biri eski bilgisayarı medya oynatan bir multimedya merkezi haline getirmek. Sizlerinde evde gözünüze batan ve yer kaplayan eski bilgisayarınıza medya merkezi olarak bir şans verebilirsiniz.

Bunun için eski bilgisayarınız hepimizin artık evinde bulunan HDMI portu olan bir TV ye bağlamanız yeterli. Bu sayede TV'nizden müzik dinleyebilir, videolar oynatabilir ve sisteminizin desteklediği oyunları oynayabilirsiniz.

htpc1-300x225

Steam yayını

Eğer eski bilgisayarınızı daha güçlü bir bilgisayar ile değiştiriyorsanız ve eski bilgisayarınıza da atmak istemiyorsanız, eski bilgisayarınız ile oyun oynama zevkini evin her yerine taşıyabilirsiniz. Valve'nin Steam içine kattığı yayın sistemi sayesinde ana bilgisayarınızdaki oyunları ağınız üzerinden eski bilgisayarınızda görüntüleyip oynayabilirsiniz. Bunun için kablolu veya kablosuz ağınızın olması yeterli

ctyj3902ptkkhj71jozi-300x169

Hatta eski bilgisayarınızı ev sineması merkezine dönüştürdüyseniz ve TV'nize bağladıysanız Steam yayını sayesinde oturma odanızı tam bir eğlence merkezine dönüştürebilirsiniz. Bir oyun kolu kapın, Steam'in büyük ekran modunu kullanın ve karşınızda kendi oyun konsolunuz.

Çocuklar için bilgisayar

Sevgili ebeveyn keçiler eski tabletinizi yavrularınıza vermek yerine gerekli kısıtlamaları uyguladıktan sonra eski bilgisayarınızı neden vermeyesiniz ? Üstelik bilgisayarın engin öğretim ve öğrenim kapasitesi tabletlerden daha fazla iken. İnternet'in kötü yanları var evet, ama korkmayın. Unutmayın ki çocuklara yönelik ve hızlı çalışan işletim sistemleri eski bilgisayarınız ve çocuklarınıza göre.

kid-on-computer-2_tnvltp-300x217

Web sunucusu

Eski bilgisayarınızı web sayfalarının nasıl çalıştığını anlamak için kullanabilirsiniz. Eğer WordPress gibi hazır bir web sitesi düzenleyiciniz ve bir domaine sahipiseniz neden tüm bunları kendiniz eski bilgisayarınızda yönetmeyesiniz ? Hatta bu sayede barındırma hizmetleri sağlayıcısına vereceğiniz yıllık ücretlerden de tasarruf edebilirsiniz.

Eğer WordPress size kolay geliyor ve ben zorlukları severim diyorsanız nginx kullanan serverda HTML deryasında kaybolabilirsiniz.

Dikkat etmeniz tek nokta,  popüler bir web sitesi sahibi için bu uygulamanın verimsiz olabileceği gerçeği. Büyük ihtimalle evinizdeki internet, web sitenizin trafiğini kaldırmayacak ve ziyaretçileriniz için sitenize girmek eziyet olacaktır.

Evde dosya paylaşımı

Eğer web sunucusu yönetmek size göre değilse, eski bilgisayarınızı evdeki tüm bilgisayarlar için bir depolama sunucusuna dönüştürebilirsiniz. Eski bilgisayarınızı resimlerinizi, videolarınızı, müziklerinizi saklamak için kullanabilirsiniz.

İnternette sunulan ücretsiz yazılımlar ile birlikte dosya sunucusu kurmak sizin için kolay olacak. Bu sayede dosyalarınızın nerede olduğunu ve güvende olduğunu bilmek sizler için kolaylık olacak.

Biz keçilerin önerileri bu kadar. Sizler eski bilgisayarınızı nasıl kullanmak istiyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz !

Keçi ile kalın !