Ana sayfa Hobi Suicide Squad İncelemesi ile Karşınızdayız!

Suicide Squad İncelemesi ile Karşınızdayız!

1155
PAYLAŞ
Suicide Squad İncelemesi ile Karşınızdayız!

Merakla Beklenen Suicide Squad İncelemesi ile Karşınızdayız 

Evet sevgili keçi ailesi hepinizin merakla beklediği Suicide Squad (Gerçek Kötüler!? bu nasıl bir çeviridir ben anlamadım) vizyona girdi.

Suicide Squad rüzgar gibi girdi vizyona. Hızına yetişemedik ve biraz geç kaldık izlemekte dolayısıyla inceleme yazımız da biraz gecikti. Geç olsun güç olmasın diyerek incelememizle sonunda karşınızdayız.

Suicide Squad, sizlere de burada paylaştığımız gibi eleştirmenlerden düşük puanlar almıştı. Fakat bu söylentiler sinema sevenleri perdelerden uzak tutmaya tabi ki yetmedi. Biz de bir sinema sever, çizgi roman sever ve en önemlisi iyi bir Batman fan boyu olarak filmden uzak kalamadık!

KEÇI UYARISI: BURADAN SONRASI SPOILERI İÇERİR !

Filmle ilgili sizlere hem iyi hem de var kötü haberlerim var. Önce kötüleri söyleyelim ki iyileri okudukça moraliniz tekrar yerine gelsin.

Joker olmamış. Leto oynayamamış, daha ilk güldüğü sahneden anlıyorsunuz olayın olmadığını. Ne bir Ledger saykopatlığı ne bir Nicholson karizması ne de bir Mark Hamill ses tonu var. Leto'nun Joker'inde tek olumlu şey kolundaki kahkaha dövmesi. Joker sıradan bir mafya babası değildir parayla hükmetmez, kendini en güçlü zannedenleri bile korkutmaya yetecek kadar zeki ve delidir fakat merak etmeyin Leto sizi ürkütmeyi başaramayacak.

capture19

Filmin diğer bir eksisi konu çok hızlı ilerliyor ve sahneler arası çok kopuk. Sanırım David Ayer bunu bir taktik olarak işledi, konular o kadar hızlı ilerliyor ki ortada bir konu olmadığını fark edemiyorsunuz. Ayer'ın eline gümüş tepsiyle sunulan bu yemeği sindirememiş olması bizleri sinirlendiriyor ve üzüyor. Düşünsenize eliniz de öyle bir şey var ki ilk defa kötü adamları baş role alan bir çizgi roman filmi yapılacak ve bu kötü adamlar yazarları çizerleri tarafından o kadar mükemmel yaratılmışlar ki siz bunları alıp filmin son sahnesini bir aşk olayına bağlıyorsunuz. Ya yapma David, her film aşk meşk olmak zorunda mı ? Her işe duygusallık ajitasyon katmasak olmaz mı? Bu adamlar kötü. Fazla kötü, sağlam kötü hem de. Elinde hepimizi şaşırtabilecek bir şey varken bu kadar tahmin edilebilir bir son kötü adam filmine yakışmadı. Kötü adam filminde adam sevdiği kadını kurtarmaz kötü adam filminde mucizeler olmaz !

Geldik güzel konuşma kısmına;

Baştan söylemeliyim ki kötü tarafları kadar uzun bir yazı olmayacak.  Çünkü filmi ayakta tutan insan sayısı az.

Margot Robbie'nin Harley Quinn performansı mükemmel. Kendisi zaten gayet hoş, güzel ve çekici bir hanımefendi fakat ya kardeşim bir insan bu kadar mı olur derseniz, bu kadar olur. Bence bundan sonra Margot Robbie dendiğinde akıllara Harley Quinn, Harley Quinn dendiğinde Margot Robbie gelecek. Mimikleri, ses tonu, hareketleri, yürüyüşü, beyzbol sopası ve çekiciliğiyle baştan ayağı tam bir Harley Quinn'di. Tek arzum keşke kırmızı siyah elbiseyi sandıktan çıkardıktan sonra üstüne geçirseydi de üzerinde görseydik.

rs-harley-01-fddad9fc-f145-4eb5-b469-05e940f18e84

Gel gelelim Deadshot'a. Will Smith'in ne kadar büyük bir oyuncu olduğu şüphesiz. Bunun da altından kalkmış, bunu da oynamış. Güzel de olmuş Deadshot'un o gudubetliği, dindarlığı, kötülüğünün altındaki iyiliği başarılı bir şekilde yansıtmış beyaz perdeye. Deadshot'un karizması düşünülünce Will Smith'in güzel bir seçim olduğu baştan belliydi zaten.

deadshot

Bir diğer başarılı kötümüz ise Captain Boomerang. Nam-ı diğer attığını geri döndüren, çenesi düşük, Avustralyalı bir ananın Amerikan asker bir babanın patavatsız oğlu. Çizgi romana uygun bir Captain Boomerang olmuş. Giyiniş tarzıyla, olmadık yerde olmadık sözler söylemesiyle, düşük çenesi ve alaycı kişiliğiyle o da filmin artılarından.

suicide-squad-captain-boomerang-jai-courtney

En son bahsetmek istediğim ise acımasız Amanda Waller. Viola Davis'in alnından öpmek lazım çünkü mükemmel bir Amanda Waller portresi çizmiş. Bu kadar gudubet, sevimsiz, itici ve çirkef olunabileceğini hiç beklemiyordum.Özellikle filme gitmeden önce bir Joker'den bir de Waller'dan ümidimin olmadığını düşünürsek, Waller'ın beni şaşırtmayı başarması güzel bir etki oldu. Teşekkürler Viola Davis.

Nihai sonuca gelecek olursak dostlarım bu film için,

Keçi Puanımız; 6.1

Vakit kaybı ve para israfı olduğunu kesinlikle söylemiyorum, gidin izleyin, izletin.

Teşekkürler sevgili keçiler nice incelemelerle karşınızda olmak dileğiyle,

İnatçı kalın!