Ana sayfa Haberler PlayStation Now'ın PC'ye Geleceği Kesinleşti !

PlayStation Now'ın PC'ye Geleceği Kesinleşti !

642
PAYLAŞ
PlayStation Now'ın PC'ye Geleceği Kesinleşti !

PlayStation Now ile artık PlayStation oyunlarını PC platformunda oynayabileceğiz !

Merhaba oyuncu keçi ailesi, müjdemizi isteriz. XBOX'dan sonra artık PlayStation oyunlarını da PC platformunda PlayStation Now kullanarak oynayabileceğiz ! Geçtiğimiz günlerde ufak bir sızıntı sonucunda konuşulmaya başlayan iddialar sonunda doğrulandı. Dedikoduların kaynağı ise ilginç bir şekilde Sony.

Hepimizin bildiği gibi Sony, PlayStation Now ile kullanıcılarına PS3 oyunlarını PS4 platformu için aylık bir ücret karşılığında kiralıyordu. Sony, PlayStation Avrupa sitesinde "PlayStation VR Worlds Eşsiz Sanatı Dünyaya Nasıl Getirdi" başlıklı bir yazı yayımladı. Buraya kadar her şey normal gözüküyor. Fakat yazıdaki son iki resme baktığımızda, resimlerin altına yanlışlıkla (veya bilerek) şu ibarenin not düşülmüş olduğunu gördük; "PlayStation Blog Avrupa, Flickr için kullanılacak olan PS Now artık PC'de duyurusu için resimler."

tcnbrwvaeq3dbphv47hrgz-650-80

Tabi ki şuan bu görseller güncellenmiş durumda, fakat internet aleminden hiç bir şeyin kaçamayacağı da bir gerçek. Reddit ve benzeri yerlerdeki kullanıcılar gerekli ekran görüntülerini çoktan almışlar ve kutlamalarına başlamışlar bile.

Sony, heyecanla beklediğimiz resmi açıklamayı bu gün yaptı, artık PS oyunlarını PS Now ile PC'de oynayabileceğiz. Sistem henüz PC kullanıcılarının kullanımına açılmadı ve sistemi kullanabilmemiz için büyük ihtimalle PlayStation Dualshock 4  oyun kontrolcüsü ve PC'ye bağlama aparatı almamız gerekecek. İyi haber ise PS Now'ı 7 gün ücretsiz kullanabilecek olmamız. Ayrıntılara ise buradan ulaşabilirsiniz.

Artık PC kullanıcılarının The Last of Us, The Unfinished Swan, Uncharted, Flow gibi birçok PS Özel oyununa erişimi olacak. PlayStation Now ile gelecek tüm oyunların listesine ise buradan ulaşabilirsiniz. PlayStation Now üyeliği için aylık 20$, üç aylık ise 45$'lık bir ücret belirlenmiş. Bu sistem ile oyunlara sahip olmayıp, sadece üyelik süreniz boyunca kiralayacağınız da tekrar belirtelim.

Tahmini Sistem Gereksinimleri

PlayStation Now'u kullanabilmek için gerekli olan tahmini minimum sistem gereksinimleri ise şöyle;

  • Windows 7 (SP1), 8.1 or 10
  • 3.5 GHz Intel Core i3 veya 3.8 GHz AMD A10
  • 2 GB RAM
  • Ses kartı
  • Minimum 5Mbps internet bağlantısı

Yeni haberler için bizi takip etmeyi unutmayın,

Keçi ile kalın!