Ana sayfa İncelemeler MMO Tarihindeki En Zorlu 5 Boss Savaşı

MMO Tarihindeki En Zorlu 5 Boss Savaşı

814
PAYLAŞ
MMO Tarihindeki En Zorlu 5 Boss Savaşı

MMO tarihinin en zor 5 Boss kapışması!

Merhaba sevgili raid sever keçiler, sizler için tarihin en zor 5 Boss savaşını derledik. Hepimizin bildiği gibi online rol yapma oyunlarının en büyük başarıları oyun içindeki son ve zor olan raid'leri başarılı bir şekilde bitirmektir. Yeri gelir sırf bir kişi yüzünden tüm raid wipe yer (Tüm raid ekibinin ölmesi), yeri gelir hepimizin hatırlayacağı gibi Leeroy Jenkins gibi bir kahraman bizlere unutulmaz anılar yaşatır.

Aslında online rol yapma oyunlarının boss'larının bizler için efsane olmasının nedeni boss için yapılan savaşların ne kadar özenli kurgulandığı, girilen raid'in atmosferi ve tasarımı hatta tüylerimizi diken diken eden efsanevi müzikleri online rol yapma oyunlarının raidlerinin aklımızdan çıkmamasının en büyük nedenidir.

MMO oyunlarının akılda kalan ve en zorlu 5 boss'unu sizler için derledik.

Living Liquid - Final Fantasy XIV

90'ların çocuklarının Pepsiman olarak adlandırdığı Living Liquid Final Fantasy XIV'ın genişleme paketinin en zorlu boss'uydu. Oyun içinde 'Raid Break' ünvanını almak için son adımdan bir önceki olan bu boss hızlı şekilde şekil değiştirmesiyle oyuncuların takım arkadaşlarıyla hızlı bir şekilde iletişime geçmesini bir çok kez engelledi.

ffxiv_07122015_221005-300x169

Parlayan bu kaslı adam ona karşı yapılan her hatayı tüm ekibin ölümü ile sonlanıyordu. Oyunun kullanıcılar ile buluşmasından ilk ayının sonlarına doğru 4 milyon oyuncuya sahip bu oyununda sadece 212 kişi Pepsiman'i devirme şansına erişebilmişti.

Algalon the Observer - World of Warcraft

World of Warcraft'ın uzun raid senaryosunun en iyi raidlerinden biri olan Ulduar'ın gizli ve opsiyonel boss'u. Algalon'a tüm raid'i temizledikten sonra ve haftada sadece bir defa erişilebiliniyordu. Blizzard çalışanları onu 'Raid Destroyer' olarak tanıtmışlardı.

algalon_the_observer-268x300

Algalon Lich King zamanın en zor bosslarından biriydi. Oyuncuların Algalon'u durdurması iki aylarını almıştı. Ancak taktikler öğrenildikten sonra tek bir kişinin burnu kanamadan başarılı bir şekilde raid bitiriliyordu. Algalon öldürüldüğü zaman Dalaran gökyüzündeki yıldızlar Algalon'un öldürüldüğünü dünyaya gösteriyordu.

Tequatl: The Sunless Dragon - Guild Wars 2

Guild Wars 2'nin zamanlanmış eventlerinden biri olan Tequatl 50 takım arkadaşının konsantrasyonunu gerektiriyordu. Altı kişilik takım topları kullanıyor, yirmi kişi ayrılıp onları koruyor geri kalan otuz kırk kişi ise kıran kırana bire bir savaşa giriyordu.

73750_1-300x169

Bu boss a karşı 50-60 kişiyi bulmak ve onların iletişimini sağlamak oyuncuların en son edişesiydi. ArenaNet serverlarının tıkanıklığa karşı çözüm metotları raid ilkesine karşı çalışıyordu ve serverlar kana susayan bu kahramanların akımlarına dayanamıyordu.

Absolute Virtue - Final Fantasy XI

Square Enix bu boss'u oyuna kattığı zaman hiç kimse onunla nasıl başa çıkacağını bilmiyordu ve uzun bir zaman da bilemediler. Absolute Virtue her class'ın iki saatlik en iyi özelliğini her 45-90 saniyede kullanarak canını dolduruyordu, direncini arttırıyordu ve savaş süresince oyunculara daha fazla acı veriyordu.

absolutevirtue-300x300

Başarısız olan 19 saatlik partiden sonra özellikleri ve yaptıkları ile oyuncular Absolute Virtue'yü alaşağı edemediler ve uzun süre namağlup kalmaya devam etti. Virtue'yü alaşağı edebilmek için her classın en iyi defans rotasyonu ile oynaması gerekti ve sonunda başarı elde edildi.

Bandersnatch - TERA

Tekrar hoş geldiniz Kral Tırtıl. TERA denildiği zaman oyuncular  raidleri bitirememelerinin asıl sebebi olarak gözden kaçmış buglardan ve optimizasyon sorunlarından yakınırlar. TERA'nın bossları genellikle benzer özelliklerde olurlar ve benzer taktikler ile alt edilebilirlerdi.

jsdr8-300x248

Öte yandan Bandersnatch bizlere kızgın bir tırltılın nasıl olacağını benzersiz bir şekilde gösteriyordu. Tamamen benzersiz yapısı ve kendine has özellikleri ile Bandersnatch, TERA oyuncularının uzun bir süre korkulu rüyası olmuştu.

Evet sevgili keçi ailesi, bizim listemiz burada sona eriyor. Sizlerin en çok çektiği boss dövüşleri hangileri ?

Yeni listelerimiz için takipte kalın,

Keçi ile kalın!