Ana sayfa Haberler Overwatch Sezon 2 Değişiklikleri

Overwatch Sezon 2 Değişiklikleri

796
PAYLAŞ
Overwatch Sezon 2 Değişiklikleri

Overwatch'da sezon 2 başlıyor !

Merhaba sevgili Esport sevdalısı keçiler, Overwatch için beklenen Sezon 2 güncelleme notları Oyun Direktörü Jeff Kaplan'ın sunduğu video ile açıklandı. Gelecek olan sezon 2 güncellemesi rekabetçi oyun tarzını kapsayan değişiklikler barındırıyor.

Bu değişiklikler arasında Skill Rating puanının 1-100 skalasından 1-1500 puan skalası aralığına çıkartılması önemli bir nokta. Blizzard ayrıca bu skalananın oyun içindeki ilk öncelik olmaması için Skill Rating puanına dayanan yedi rütbe seviyesi de ekliyor. Bu sayede oyuncular klasmanda hangi seviyede olduklarını görebilecekler.

Jeff Kaplan'a göre yapılan değişikliklerin sebebi;  "Oyunculara daha fazla odaklanmak." Jeff ayrıca oyuncuların skill seviyeleri ile ilgili yakınmalarını da cevaplıyor ; "Ben gold oyuncuyum, Gold Skill seviyesinde ortalama bir şekilde oynuyorum. Silver oyuncunun veya platinum oyuncunun benden yüksekte olduğunu görebiliyorum. Bu durum bende onların oyunu nasıl oynadıklarına dair bir  genel bir intiba olarak bırakıyor."

Değişikliklerin bir diğeri de Master ve Grand Master seviyesinde yapılan değişiklikler. Bildiğiniz gibi bu seviyeler bir kez elde edildiğinde kaybolmuyordu. Gold seviyesini ise elde ettiğiniz zaman sezonun diğer kalan kısmı için Skill Rating puanınız limitin altına düşmediği sürece kaybolmuyordu. Blizzard yeni sezon ile en iyi üç seviyede bulunan oyuncular için yeni şartlar getirdi. Artık seviyelerinizi korumak için her yedi günde bir rekabetçi oyun tarzında oynamanız gerekiyor. Eğer oyuncular bu şartı sağlamazlarsa 50 Skill Rating puanları silinecek.

Oyun modları ve formatlarında da önemli değişiklikler olacak. Rekabetçi puan ödülleri on faktör olarak belirlenecek fakat altın silah kaplamaları aynı değerde kalacak. Para atışı ve ani ölüm kaldırıldı, beraberlik şansı düşük ihtimalle olabilecek.

Jeff beraberlik durumunun oyuncuları memnun etmediğini ve oyunun çıkışından bu yana edindikleri tecrübeler sayesinde ani ölümlerin rekabetçi oyun tarzında oyuncuları memnun etmediğini söylüyor. Bu durumun diğer takım üzerinde ani bir etki yarattığını ve takımı etkilediğini de ekliyor. Bu durumu engellemek için beraberliğin düşünüldüğünü fakat çok az bir şans ile gerçekleşebileceğini de sözlerine ekliyor.

Overwatch'ın ikinci sezonunun başlama tarihi şu anda belli değil ancak ilk sezon 17 Ağustos tarihinde sona erecek. İkinci sezon muhtemelen Ağustosun sonlarına doğru başlayabilir.

Blizzard cephesinde haberler bu kadar. Yeni haberler için lütfen takipte kalın,

Keçi ile kalın !

#Overwatch #gamescom2016